Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...χμ, χμ. Ωραία τα κατάφερα με το "χιούμορ" μου...

Τώρα θα μιλάω μόνος μου

 

 

 

 


...χμ, χμ. Ωραία τα κατάφερα με το "χιούμορ" μου...

Τώρα θα μιλάω μόνος μου

 

...και να 'ταν η πρώτη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^ ...Πρωινές xειρηλασίες, rather...

 

 

 

 

 

 

 

 

...χμ, χμ. Ωραία τα κατάφερα με το "χιούμορ" μου...

Τώρα θα μιλάω μόνος μου

 

...και να 'ταν η πρώτη φορά...

 

... :confused:

 

 

    :fear:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας και παραλληλα να ζητησω συγνωμη που αργω να απαντησω αλλα πραγματικα τις τελευταιες μερες ο ελευθερος χρονος μου ηταν και μαλλον θα ειναι ελαχιστος. Ο σκληρος περιειχε καποιες ταινιες και προγραμματα που δεν με απασχολουν, το θεμα μου ειναι καποιες φωτογραφιες τις οποιες πραγματικα θα στεναχωρηθω πολυ αν χασω.. Αποδειξη του σκληρου δισκου δυστυχως δεν εχω για αυτο και δεν γνωριζω λεπτομερειες για την εγγυηση του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αποδειξη του σκληρου δισκου δυστυχως δεν εχω για αυτο και δεν γνωριζω λεπτομερειες για την εγγυηση του..

Αυτό δε σημαίνει κάτι.

Μπορείς να μάθεις για την εγγύηση του απ'το κατάστημα που τον πήρες.

Αν και αναφέρεις σε προηγούμενο ποστ πως έχει λήξει.

Σε αυτή τη περίπτωση μπορείς να τον ανοίξεις και να δεις την εγγύηση του δίσκου που περιέχει.

Εκτός αν δε σε ενδιαφέρουν οι εγγυήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να γινω λιγο πιο συγκεκριμενος.. Ο σκληρος δισκος ανηκε στον πατερα μου και απλα υπεθεσα με εναν προχειρο υπολογισμο οτι πρεπει να εχει ληξει η εγγυηση του. Αποδειξη οσο εχω ψαξει μεχρι στιγμης δεν βρηκα δυστυχως.. Μεχρι και μια εβδομαδα πριν λειτουργουσε μια χαρα αλλα μαλλον εκανα την μαμακια και τον αποσυνδεσα απ'τον υπολογιστη χωρις να κανω ασφαλη καταργηση (#%^&*). Απλα στο παρελθον παλι με σκληρο δισκο και επειτα απο επικοινωνια μεσω email με την κατασκευαστρια εταιρια μου ζητηθηκε η αποδειξη αγορας. Βεβαια στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν με απασχολει ο σκληρος δισκος αλλα οι φωτογραφιες που ηταν μεσα, καθως ειναι ιδιαιτερης συναισθηματικης αξιας.. Ελπιζω να εγινα λιγο πιο σαφης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σε απασχολεί η ασφαλή κατάργηση, δε κάνει αυτή τη ζημιά.

Στο δια ταύτα τότε:

Αν μπορείς, άνοιξε τον και σύνδεσε τον απευθείας να δεις πως συμπεριφέρεται & τι μπορείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έτσι ακριβώς που τα λέει ο αποπάνω (...η δε "Ασφαλής Κατάργηση" έχει να κάνει ΜΟΝΟ με αρχεία, και αυτό "υπό συνθήκη".)

 

ΚΑΝΟΝΙΚΑ, Φοίνικα, η θήκη περιέχει έναν 2.5άρη SATA σκληρό ο οποίος συνδέεται όπως ακριβώς και οι 3.5άρηδες εσωτερικοί.

Χρειάζεσαι λοπόν έναν σταθερό να τον συνδέσεις. Καν' το, και πες μας τί παίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια, εχω προβλημα με εναν εξωτερικο σκληρο δισκο, κλασσικα δεν τον διαβαζει ο υπολογιστης και ζηταει διαμορφωση. Ακολουθησα την μεθοδο του testdisk η οποια περιγραφεται προηγουμενως (την οποια εχω ξανακανει στο παρελθον επιτυχως) και δεν βρηκε partition. H μεγαλη διαφορα ομως αυτη τη φορα ειναι η εξης, με το που συνδεσω τον σκληρο δισκο στον υπολογιστη πολλες λειτουργιες κολλανε, για πχ δεν ανοιγουν σελιδες στο ιντερνετ, προγραμματα παγωνουν, πατας δημιουργια νεου φακελου στην επιφανεια εργασιας και δεν εμφανιζεται και διαφορα τετοια.. Ολα επανερχονται με το που αποσυνδεσω τον σκληρο δισκο, το testdisk τοτε εμφανιζει τον σκληρο, οι σελιδες φορτωνουν κανονικα, τα προγραμματα ξεκολλανε, ο νεος φακελος εμφανιζεται κτλ κτλ.. Ακομα και το μηνυμα οτι χρειαζεται διαμορφωση τοτε εμφανιζεται. Καμια ιδεα? Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 

To κέρατό μου το τράγιο...

 

Έβαλα προχτές τον εξωτερικό στο Wii (όχι 1η φορά, έχει γίνει ατελείωτες άλλες), και σήμερα που πήγα να τον βάλω στον υπολογιστή μου κάνει ακριβώς τα ίδια!

 

Επανεκκίνηση, άλλος υπολογιστής, τπτ...

 

Το 90% όσων είναι μέσα, δε με πολυνοιάζει... Το άλλο 10%, είναι θέμα. (ξέρω, backup του backup).

 

Κατεβάζω κι εγώ ένα Ubuntu για το καλό, αλλά αισιόδοξος δεν είμαι.

 

Είναι ένας WD Elements, 1TB, 3.5". (WDBAAU0010HBK-01)

 

Κάποια πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...