Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο Hosting


Mary40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.godaddy.com

http://www.apthost.com

 

Απο τις κορυφαιες στο κοσμο με τη πρωτη να εχει αρκετες προσφορες και σιγουρα καλυτερο support απο οποιαδηποτε αδηφαγα ελληνικη εταιρια παροχης web hosting.

 

Τι να το κανω το support απο το τηλεφωνο στα Ελληνικα; Ποιο γρηγορα θα σου απαντησουν οι Αμερικανοι με email παρα οι Ελληνες απο το τηλεφωνο. Εχω αλλαξει 5 web hosting providers μεσα σε αυτους και ελληνικες εταιριες... Τωρα ειμαι σε dedicated server και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτές που είπε ο gvard είναι οι καλύτερες της Ελλάδας. Ότι πληρώνεις παίρνεις φίλε μου.

 

Η μία καλύτερη απο την άλλη όμως καμία καλύτερη της CretaForce. Γιατι να πληρώσεις τόσο ακριβά κάτι το οποίο θα έχει κολήματα, θα μπερδεύεσε οταν το δουλέβεις, να σου διώχνουν τον κόσμο απο το chat επειδή τρόει κολήματα (το έχω δεί σε κάπια chat αυτό), δε θα μπορείς να κάνεις διαχείρηση αν χρειαστεί ακόμα και απο το κινητό ή με dialup σύνδεση;;;

 

Όσο για την SuperWeb μήπως στο πακέτο του 1GB περιορίζει λίγο τα νούμερα;;;

Όταν η CretaForce δεν έχει βάλει περιορισμούς σε αυτά;;;

 

Δηλαδή, εσάς, άμα σας έδειναν πολλά πράγματα (και όταν λέω πολλά δεν ενοώ μόνο πολλά αλλά και σταθερά, ευκολόχρηστα κλπ) με λίγα λευτά, δεν θα το προτιμούσατε και θα πηγένατε εκεί που σας δήνουν πολύ λιγότερα με πολύ περισότερα λευτά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι..συμφωνω με αυτους που υποστηριζουν το CPanel, αν ειναι ετσι να πουμε στις εταιριες που δινουν dedicated server οπως η liquid Web η την liquid net H http://www.theplanet.com H δεν ξερω κ εγω πια αλλη εταιρια.. μην ξεχασει να ενσωματωσει κ το CreataPanel ,να φανει κ η ελλαδα πουθενα που τωρα θυμηθηκε να φερει την ADSL , κ που εχουμε σοβαρα προβληματα ολοι μας ,με ολων των ειδων τις παροχες υπηρεσιων ιντερνετ-δικτυα κ ολα αυτα,που τα παντα πεφτουνε...H ελλαδα εχει αποδειξει που σε πιο επιπεδο ειναι...Απλα δεν δουλευει τιποτα σωστα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι απορω πως ακομα δεν εχετε επικοινωνησει με τις εταιριες που δινουν dedicated server k εχουν ολες τον Cpanel κ κατα ξοδευονται οι ανθρωποι (κριμα ειναι) να τους πειτε να ριξουν το cpanel k να τους δωσουμε τον ελληνικης καταγωγης Creta Panel . Φυσικα αυτα ειναι κουφα που λετε ολοι σας κ οσοι εχουν γνωση κ μυαλο καταλαβαινουν οτι εχει δημιουργηθει κλικα που υποστηριζει κ προωθει την Creta Force k το Creata Panel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δόσουμε σε εναν άσχετο να δουλέψει Cpanel και CretaPanel σε άθλιες γραμές (33kbps) και θα δουμε που θα το κάνει καλύτερα.

Για μένα πάντως είναι πιο εύκολο να δουλέβω το CretaPanel αφού με 3 κινήσεις κάνω τα πάντα:D

Και αφού σας χαλάει το CretaPanel σαν όνομα δουλέψτε το στην πράξη και μετά τα λέμε. Δείτε τι τρώει απο μνήμη και ισχύ στον Server το τι τραβάει κλπ.

Και όσο για το αν δουλέβει σωστά, δουλέβει πολύ πιο σωστά απο άλλα πράγματα και το κυριότερο είναι ταχύτατο. Απο κεί που μπορεί να έτρογα μισή όρα ψάχνωντας στα μενού του Cpanel στο CretaPanel σε 2 λεπτά έχω τελειώσει.

Με το στήσημο που έχει γήνει ο κάθε χρήστης λειτουργεί αυτόνομα και δεν μπορεί να πηράξει σελίδα άλλου χρήστη, και αν βάλει στο site του κάτι που να είναι κακογραμμένο και μπεί κάπιος και του τα κάνει μαντάρα το πρόβλημα θα το έχει μόνο ο χρήστης και δεν θα έχουν πρόβλημα οι άλλοι χρήστες όπως συμβένει σε άλλες περιπτόσεις. Βέβεα η επαναφορά εκείνου του site θα γήνει σε λιγότερο απο 15-30 λεπτά περνόντας κάποιο πρόσφατο backup.

 

Όσο για τις ετερίες του εξωτερικού, αν σου δημιουργηθεί πρόβλημα, πως θα τους το εξηγήσεις αμα δεν μηλάς τέλεια αγγλικά;;; Πως θα σε βοηθήσουν χωρίς προβλήματα;;; Πως θα σηγουρευτείς οτι τα λευτά σου δεν θα πάνε στον βρόντο;;;

 

Και πείτε πως δεν κοιτάμε το Control Panel αλλα κοιτάξουμε τα λειτουργηκά. Πιο είναι πιο σταθερό, καλογραμένο, τρόει τη λιγοτερη μνήμη, θέλει ελάχιστη ισχύ απο τη cpu για να λητουργίσει, δεν μπορούν να το ρίξουν hacker, το linux ή το FreeBSD?

 

 

Εγώ δεν υποστηρίζω κάτι αν δεν το ζήσω και το δουλέψω, δω τα θετικά και τα αρνητικά του κλπ. Κι εσείς λοιπών αν δεν δουλέψετε το CretaPanel μην λέτε ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο απο το Cpanel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα..εδω μεσα..εχετε ολοι πολυ πλακα,ο καθενας λεει τα δικα του..!

Προσωπικα εχω δει demo του cretapanel k δεν μου αρεσε ,θελω ο πινακας ελενχουν να εχει γραφικο περιβαλλον,του godaddy ειναι ευκολος ο πινακας ελενχου ,αλλα ειναι αργοι oi Server του : (

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα..εδω μεσα..εχετε ολοι πολυ πλακα,ο καθενας λεει τα δικα του..!

Προσωπικα εχω δει demo του cretapanel k δεν μου αρεσε ,θελω ο πινακας ελενχουν να εχει γραφικο περιβαλλον,του godaddy ειναι ευκολος ο πινακας ελενχου ,αλλα ειναι αργοι oi Server του : (

 

Το γραφικό περιβάλλον τρόει RAM και έτσι καθυστερεί ο server. Και καθυστερεί και να φορτόσει στο pc σου όταν κάνεις τη διαχείρηση (ειδικά το cpanel που θυμάμε όταν το δούλεβα ότι έτρωγε τρελά κολήματα και καθυστερήσεις). Το CretaPanel απλά προβάλει κείμενο το οποίο φορτώνει σε κλάσματα του δευτερολέπτου. Εσύ το μόνο που κάνεις είναι να γράψεις το νούμερο με την επιλογή που θες και να πατήσεις το enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ήξερες πόσοι στο εξωτερικό ψάχνουν control panel για διαχείριση του lighttpd και πόσοι webhosts έχουν ζητήσει να το αγοράσουν για να το παρέχουν σε πελάτες τους που οι ιστοσελίδες τους έχουν μεγάλη κίνηση. Απλά δεν είναι προς πώληση.

 

Όπως και να έχει εγώ σταματάω εδώ τη κουβέντα. Όποιος γνωρίζει από διαχείριση servers σίγουρα μπορεί να καταλάβει τις διαφορές που αναφέρω όπως είπα εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2163507&postcount=25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν είναι προς πώληση.

 

 

Χαζη ερωτηση: Και γιατι δεν πωλειται το λογισμικο? Ο μοναδικος λογος που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι καποια στιγμη θελετε να γινετε τεραστια εταιρια και προφανως θα θελετε να εχετε το αποκλειστικο δικαιωμα.

 

Μη μου πεις οτι "ετσι γουσταρουμε και δεν το πουλαμε" γιατι αυτη η απαντηση δεν αντιπροσωπευει σοβαρη εταιρια.

 

Εαν ειχα δημιουργησει ενα λογισμικο, θα το πουλουσα οπου ηθελα και σε οποιον ηθελα και φυσικα δεν θα το πουλουσα σε ανταγωνιστες εντος της χωρας μου.

 

Αυτη η κατασταση που εχει εξελιχτει σε αυτο το θεμα ειναι πολυ αστεια, τοσο αστεια που καποιος ειπε εμμεσως πλην σαφως οτι το πανελ σας ειναι πιο γρηγορο σε μια 33 γραμμη απο οτι το Cpanel. Εαν ασχολεισαι με σαιτ και εχεις 33 γραμμη τοτε εχεις σοβαρο προβλημα. Και οχι τιποτε αλλο, μας λες οτι εαν δεν εχουμε δουλεψει με το πανελ σας, να μην μιλαμε γι αυτο.

 

To cpanel το δουλεω τοσα χρονια, ποτε μου δε μπερδευτηκα. Και αναρωτιεμαι, σε οοοοοολο το κοσμο, οπου ειναι 10 ετη φωτος μπροστα απο εμας στις τηλεπικοινωνιες, δεν βρεθηκε ενας να πει, ρε παιδια, δε φτιαχνουμε ενα καλυτερο πανελ απο το Cpanel?? ....

 

 

Θα συμφωνησω με το φιλο που ειπε σε προηγουμενο ποστ οτι κανετε διαλογο για να αυτοδιαφημηστειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λογισμικό δεν το πουλάμε διότι είναι κάτι το οποίο μας διαφοροποιεί και μας δίνει πλεονεκτήματα έναντι των ανταγωνιστών μας.

 

Το μεγάλο πλεονέκτημα για τους πελάτες μας δεν είναι το control panel καθ' αυτό αλλά η χρήση διαφορετικών προγραμμάτων που έχουν καλύτερες επιδόσεις από αυτά που χρησιμοποιούν οι υπόλοιποι (βλέπε lighttpd, postfix, κλπ). To ότι "χάνει" από εμφάνιση διότι δεν έχει γραφικό περιβάλλον με εικονίτσες και κουμπάκια και "κερδίζει" σε επιδόσεις είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Πάντως εάν θέλεις στείλε μου PM με ένα user/pass για να το δοκιμάσεις και να μου πεις εάν είναι εύκολο στη χρήση του, θα με ενδιέφερε η γνώμη σου.

 

Όσο αναφορά εμπορικά control panels που είναι καλύτερα από το Cpanel ψάξε για το directadmin και h-sphere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...