Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια σε αυτοδιδακτο για κιθάρα


x-filer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια παιδια!+γω μονη μου μαθαινω!!!καλα τα παω (νομιζω!!!!):D

βασικα ειχα παει σε ωδειο στην αρχη αλλα μετα ειπα να μαθω μονη μου (πηγαινα +πιανο 5 χρονια) ;) +την εκοψα την κιθαρα αλλα συνεχιζω απο το βιβλιο (evangelos boudounis-debuto)+με μπερδεψε λιγο ο τυπος +ειπα να ζητησω βοηθεια απο εσας που σας ειδα +ξερολες(με την καλη εννοια παντα!!!) λοιπον... εχει ενα 2 πριν απο την νοτα Σι (στην δευτερη χορδη)!τι εννοει???αφου η Σι στην δευτερη χορδη ειναι ανοιχτη ή κανω λαθος???

επισης δεν το χω τελειωσει ακομα το βιβλιο αλλα λεω να αρχισω να μαθαινω συγχορδιες (C,A,G κτλ) θα το καταφερω ε??θελω να πω...τωρα δεν ειναι η ωρα να αρχισω να μαθαινω??? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι ειναι πολυ καλο!τα αξηγει μια χαρα!(εκτος απο το προβλημα που εχω...)κανει 23?!η κιθαρα που εχω ειναι του πατερα μου!αλλα μπορεις να παρεις μια καλη γυρω στα 80-100?! ;)βασικα αν θες μιας +το χω το βιβλιο για να μην πληρωνεις...μπορω να το σκαναρω σιγα-σιγα (γιατι εχει +πολλες σελιδες)+να στο στελνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοπελια αμα εισαι μονο 15 πηγαινε σε εναν δασκαλο να μαθεις σωστα και ποιο γρηγορα )οχι ωδειο ( πρωσοπικα ειμαι αυτοδιδακτος για πολλα χρονια σε ενχορδα αλλα μου πηρε πανω απο δεκαετια να μαθω βασικα πραγματα τωρα κανω και μαθημα με εναν δασκαλο για να δουλεψω την τεχνικη μου , scales, θα σου ελεγα να μην το ριξεις σε διαβασμα νοτες παυσεις κτλ αν εχεις καλο αυτι , θα σου ειναι ποιο ευκολα αλλα και παλι θελει πολυ μελετη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ZELDA σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου αλλα εδω που μενω δεν νομιζω να βρω δασκαλο της προκοπης εκτος ωδειου!ο χρονος δεν ειναι προβλημα για μενα!μπορω να κατσω +να παιδευτω αλλα στο τελος να το μαθω αν ειναι κατι που μου αρεσει+με ενδιαφερει!φροντιστηρια+τετοια εχω αλλα δεν ειμαι+παιδι του πολυ διαβασματος οποτε εχω ελευθερο χρονο να αφιερωσω στην κιθαρα!

μηπως μπορεις να μου απαντησεις στην ερωτηση που εχω γραψει πιο πανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερωτηση;το βιβλιο για ηλεκτρικη κιθαρα του μπαλταζανη το εχει κανενας;αν ναι ειναι καλο;διοτι πηγα να το παρω απο το νακα και δεν το ειχε :( για αυτο αν το εχει κανενας σε .torrent η .zip να μου το στείλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

x-filer όσα έγραψα τα έγραψα για καλό.

Απλά δε μου αρέσουν τα ημίμετρα.

Ό,τι μαθαίνουμε πρέπει να το μαθαίνουμε σωστά.

Νομίζω πως δε χρειάζεται να επεκταθώ ξανα! :)

Επίσης είναι πιο ξεκούραστο αλλά και πιο παραγωγικό το να είσαι δίπλα σε δάσκαλο, από το να σπας το κεφάλι σου επάνω από ένα βιβλίο.Οπότε εδώ εξισορροπείται αυτό περί ελεύθερου χρόνου.

Τουλάχιστον του χρόνου που πιστεύεις πως θα μπορείς, ξεκίνα με ένα δάσκαλο... Εφόσον είναι κάτι που σου αρέσει, μη φοβάσαι...

Μόνο υπομονή να έχεις εφόσον την θέληση την θεωρώ δεδομένη...

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kate23 θα το εκτιμουσα παρα πολυ!!!! :-) μπορεις να το κανεις για μενα???

 

νικο ελπιζω να μπορεσω ν αξεκινησω του χρονου....τωρα εχω ψιλοαγχωθει γιατι σε κανα μηνα θα παω να παρω την κιθαρα....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχωνεσαι βρε συ..πρεπει να την παρεις χαλαρα την κιθαρα(και καθε οργανο) και να της παρεις τον αερα!δυσκολο αλλα ετσι πρεπει.

ουτως η αλλως εμεις εδω ειμαστε.:-)

επισης κατεληξες σε ειδος κιθαρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε συ!κανενα προβλημα!;) να μην πληρωσεις μωρε 23!βαλτα για την κιθαρα!!! ;) θα μου δωσεις e-mail ?θα ξεκινησω σιγα-σιγα το σκαναρισμα... :)(απο αυριο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,κατεληξα σε κλασικη!!!απλα δεν ξερω ποσο να κοσιζει...αλλοι μου λενε 200-250,αλλοι 80-100 και εχω ψιλομπερδευτει....πως να την διαλεξω???εννοω,δεν παιζει ρολο μονοτο πως εξωτερικα!σωστα?

 

kate23 σε πμαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να πω και κατι αλλο.αν μπορειτε,ακουστε αυτο το κομματι(ειναι μικρο και ευχαριστο ;) )και πειτε αν ειναι καλο για να ξεκινησω.

http://www.youtube.com/watch?v=_wZdwGzqu0U

 

ομως δε βρισκω πουθενα ακορντα! :-( μηπως θα μπορουσατε,αν ειναι ευκολο και αν εχετε χρονο,να τα βρειτε και να τα ανεβασετε?αν δε μπορειτε το κατανοω απολυτα!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,κατεληξα σε κλασικη!!!απλα δεν ξερω ποσο να κοσιζει...αλλοι μου λενε 200-250,αλλοι 80-100 και εχω ψιλομπερδευτει....πως να την διαλεξω???εννοω,δεν παιζει ρολο μονοτο πως εξωτερικα!σωστα?

 

kate23 σε πμαρω

 

γτ δεν κοιτας σε μαγαζια να συγκρινεις τιμες...οι κι8αρες εχουν διαφορες τιμες.ο κλλητος μου πηρε μια ακουστικη ας πουμε 80 ε...πολυ ομορφη εξωτερικα.σιγουρα παιζει ρολο και αυτο.ουσιαστικα ειναι για τι την θες.η διαφορα στον ηχο ειναι σημαντικη στις ακριβες.οπως και στην αντοχη...(κυριως λογω ξυλου)

εσενα σε κοβω να παιρνεις μια μετρια πχ 100 ε και να εξασκεισαι.ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...