Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις πηγα 60 (αργησα πολυ το ξερω :( ) . Mπορεις να καποιος να εξειγησει με απλα λογια τι ειναι ακριβως Valor Buff??

 

είναι ένα buff που παίρνεις κάθε φορά που τρως pack απο elite mobs. αυτό προστίθεται και αυξάνεται και δίνει ουσιαστικά μεγαλύτερο chance για να πάρεις καλύτερα loot (σαν έξτρα magic find / mf). μοναδικός περιοριστικός παράγοντας είναι να είσαι όπως έφαγες το pack. δηλαδή δεν αλλάζεις spec glyph talents act game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την απαντηση,το μοναδικο παραπονο μου ηταν που δεν ειχαν κατι τετοιο ωστε να μας βοηθουσε λιγο στο Loot αλλα τελικα μεχρι και αυτο το σκεφτηκανε. Thanks,back to Hell Act4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχει κανείς σήμερα frequent disconnects πρόβλημα; Τωρα το πρωί το άνοιξα, πήγα και ψώνισα πρώτη φορά απο AH, λογγάρω και μετά απο 5 λεπτά έφαγα you have been disconnected. δεν πρόλαβα να κοιτάξω τπτ γιατι έφυγα για δουλειά.

 

Φοβάμαι μην μπω και δω τπτ κανιβαλιές στο account. Εκτος αν αποφάσισε να trollαρει και μένα το παιχνίδι.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tέλος το normal με witch doctor & barbarian. Εντυπώσεις εώς τώρα:

Δυσκολία για γέλια (κάτι που περιμένω να διορθωθεί στο nightmare)

Σενάριο και ατάκες για γέλια (Όι ατάκες των ηρώων και των bosses είναι τόσο κλισέ και 'politically correct' που με ξένερωσαν αρκετά σε ορισμένες φάσεις...περισσότερο γέλιο προκαλούν παρά τρόμο cool.png)

Gameplay εθιστικότατο happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Περιμένω όμως να τον ξαναδώ σαν τίποτα άγγελο

 

 

οι άγγελοι είναι διαφορετικό race, όταν πεθαίνει κάποιος human δεν γίνεται άγγελος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυσκολια ανεβαινει κατακορυφα μετα το nightmare .

Φανταστειτε οτι μπηκα σε co-op παιχνιδι με αλλα τρια ατομα (τυχαια) και στο IZUAL πεθανανε ολοι τους (ηταν 50αρηδες , εγω 54) και απο ενα σημειο και μετα τον εβγαλα μονος μου (ναι δεν ηξερα οτι μπορουσα να τους κανω ress :P)

Τωρα που παιζω hell , τρωω ξυλο....ξυλο ομως!! :)

 

Τα νορμαλ τερατακια ειναι απλη υποθεση , και κατα χιλιαδες να σκασουν δεν υπαρχει θεμα.Αν πετυχω elite ή champion , εχω τρεξει ολον τον χαρτη αν τον βγαλω ή κατα πασα πιθανοτητα να με πελεκησει.

 

Τωρα εχω μεινει/κολησει στον Butcher , ο οποιος βαραει ασχημα (μου χωσε και 20k χτυπημα ) ενω οι φωτιες στο εδαφος με 1-2 τικς σε εχουν τερματισει.

Η πλακα ειναι οτι πηγα χτες χωρις potions (ειχα ξεχασει να παρω) και τον ειχα φτασει στο μιση μπαρα πριν πεθανει χωρις healing μονο απο τα shrines , αλλα μετα αναψε ολο το εδαφος και δεν ειχα που να πατησω.Γενικοτερα παρατηρησα οτι οσο περνουσε η ωρα..τοσο περισσοτερα "κομματια" απο το εδαφος αναβανε ταυτοχρονα αφηνοντας σου ελαχιστα σημεια να πατησεις...ισως ηταν και η ιδεα μου.

 

Απο κει και περα αυτο που με χαλαει ειναι στο ΑΗ , που δεν μπορεις να ψαξεις με συγκεκριμενο ονομα ενα αντικειμενο....και οτι οταν τα σορταρεις με βασει π.χ. το dps βλεπω οτι δεν τα σορταρει παντα απολυτα ..δηλ βλεπω μεγαλα dps σε αντικειμενα που ειναι χαμηλα στην λιστα/σε αλλη σελιδα πιο κατω...

 

 

Παιζω DH / 54 / 25k hp / 8k dps με το ability.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι άγγελοι είναι διαφορετικό race, όταν πεθαίνει κάποιος human δεν γίνεται άγγελος :P

 

Ναι προφανώς, αλλά εδώ μόλις σκοτώσαμε το συνδυασμό όλων των prime / lesser evils μαζί....οπότε όλα γίνονται!

Λες να ξεφορτωθούμε τόσο εύκολα τον "Hello my friend, stay a while and listen" ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις βαλουν το real money ah το diablo gia to 90% των παιχτων θα σταματισει στο hell.

 

Inferno δεν πλησιαζεις με gear apo hell, ειναι imbalanced τελειως (ειδικα για τα mellee classes) και χρειαζεσαι αναγκαστικα equipment απο το auction house με resistances (απ οσους φαρμαρουν το Inferno) για να το προχωρησεις.

 

Ολα αυτα λοιπον τα "καλα" items 8α πανε στο real money..

 

Η μετα απο μερικους μηνες θα ριξουν την δυσκολια και θα ασχοληθουν να το κανουν balance με κανα patch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσπασα ενα ring και μου έδωσε "ENCRUSTED HOOF" και μου έδωσε και archivement! :whistle: :whistle: :whistle:

 

edit : facepalm , είχα να ασχοληθώ αρκετά με το crafting και νόμιζα οτι ήταν κάτι σημαντικό.

 

anyway , τώρα θα ασχοληθώ να ανεβάσω να αρχίσω να φτιάχνω τίποτα γιατι απο AH σύντομα δεν θα αξίζει (RMAH is coming).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...