Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54lvl , σκότωσα τον butcher @ Hell solo

και τι μου έριξε? 3 items που ειχαν -500 με 800 dps και vit απο αυτά που φοράω που ειναι gtp και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην ψοφήσω.

 

αυτό που με χαλάει τελικά ειναι η αίσθηση οτι δεν ανταμείβεσαι, προχωράς χωρίς λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Για να πούμε ότι μαζευόμαστε μια 4αδα να το παίξουμε όλοι μαζί (μην ακούσω μ@λ@κία), εκτός του προφανούς ότι χρειαζόμαστε κι οι 4 το παιχνίδι, ήθελα να ρωτήσω τι σύνδεση θα χρειαστεί. Πχ, εγώ σόλο, από τα ονομαστικά 24 ήμουν χτες στα 6 αλλά έπαιξα μια χαρά με μικρό latency ~300ms.

Όταν γίνουμε περισσότεροι που θα χρησιμοποιήσουμε την ίδια σύνδεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω, μπορει καποιος να παιξει με μεταχειρισμενο η αφου το key θα ειναι συνδεδεμενο με το battle. net του αλλο δεν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρό latency τα 300ms??? :shifty:

 

Κοίτα αν σκεφτείς ότι έπαιξα από 220 μέχρι 350(σε ώρα αιμχής) δεν είναι παράλογο νούμερο. Ντάξει μπορεί να μην είναι μικρό σε απόλυτα νούμερα, αλλά μιας και δεν είχα προβλήματα στο gameplay το χαρακτήρισα μικρό. Άλλωστε έχω διαβάσει στις προηγούμενες σελίδες για τέρατα, που μπροστά τους τα 300 δικά μου είναι πίκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα πιστεύω είναι και στο παιχνίδι. Πιθανόν δλδ στο LOL αυτά τα νούμερα να το έκαναν unplayable εγώ χτες 4.5 ώρες που έλιωσα μου lag-αρε σε ένα σημείο μόνο και δεν ήταν και σε μάχη για να με χαλάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση από κάποιον που δεν έχει ακολουθήσει το όλο δράμα μέχρι τώρα:

 

Τα Diablo 1&2 ήταν γνωστά (εν μέρη τουλάχιστον) για την πολύ καλή τους ιστορία και την ανάλογη ατμόσφαιρα. Εδώ τι έχουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιστορία στα Diablo?????

 

Πολύ καλή μάλιστα?????

 

Το πρώτο ήταν ένα dungeon run σε φάση "σκότωσε τον τελικό κακό" όπου η φωνούλα σου ακουγόταν 4 φορές σε όλο το παιχνίδι, ενώ στο δεύτερο είχε γίνει μια (πλήρως αποτυχημένη κατά τη γνώμη μου) προσπάθεια να του δώσουν βάθος με ένα υποτιθέμενο Lore που ποτέ δεν το μάθαινες ολόκληρο in game.

 

Τα Diablo ποτέ δεν είχαν σενάριο γιατί πολύ απλά δεν το χρειάζονταν. Το σενάριο του 3 δεν είναι καν κατηγορίας b-movie. Και ξαναλέω, δεν είναι το ζητούμενο και δεν πάταγαν ούτε στο ελάχιστο εκεί.

 

EDIT - μια που μιλάτε για latency εγώ κυμαίνομαι στα 180 - 190 κι έχω φάει αρκετούς deaths λόγω lag, όταν σε βαράει ο unιque κι εσύ θες το heal ή το AOE ΤΩΡΑ δεν έχεις την πολυτέλεια να πατάς 3 και 4 φορές το ρημαδοκουμπί μέχρι να το πάρει. Φόλα και μαύρο δαγκωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Από άποψη ιστορίας είναι λίγο πάνω από τα "Ανακόντα εναντίον Τυραννόσαυρου" :-D

 

Ντάξει πέρα από την πλάκα, η ιστορία πάντα ίδια ήταν, ο άρχοντας της κόλασης μαζί με τα αδερφάκια του κατεβαίνει στην γη να τα κάνει όλα πουτ@να όπως οι Άγγλοι στο Φαληράκι.

Δεν είναι δλδ τόσο η ιστορία όσο η ατμόσφαιρα που δημιουργεί...

Πάντως προσωπικά επειδή το 3 κάνει αναφορές και στα 2 παλαιότερα με τοποθεσίες και ήρωες που εμφανίζονται, στο συγκεκριμένο κομμάτι μου αρέσει πιο πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιστορία στα Diablo?????

 

Ναι ?! Και πολύ μάλιστα.

 

Κοίτα δεν ήταν final fantasy σε έκταση αλλά είχε αυτή την τρομερή ατμόσφαιρα που είχε και το Demons Souls, μπορεί η ιστορία του να ήταν minimal δηλαδή αλλά το να πηγαίνεις στην κόλαση μέσα από μία εκκλησία και στο τέλος να ανακαλύπτεις πως ο χαρακτήρας σου ενέδωσε στον πειρασμό της πέτρας του diablo ήταν κορυφή !

 

Και ιδικά στο 2 που σε όλο το παιχνίδι σε καθοδηγούσε (δηλαδή τον marious) ένας "άγγελος" που στο τέλος γινόταν η αποκάλυψη πως ήταν ο Baal. Εεε, άσχημη δεν την λες τη ιστορία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προσωπικά επειδή το 3 κάνει αναφορές και στα 2 παλαιότερα με τοποθεσίες και ήρωες που εμφανίζονται, στο συγκεκριμένο κομμάτι μου αρέσει πιο πολύ...

 

Το 3 έχει προχωρήσει πολύ πιο πέρα από την απλή νοσταλγική αναφορά ή τους ίδιους χαρακτήρες. 3 από τις 4 Acts είναι παρμένες από το Diablo 2 σαν art direction, αρκετές main missions είναι ακριβώς οι ίδιες (πάλι καταπέλτες? πάλι ice caves? πάλι sewers στην έρημο? πάλι τρέχουμε για τον τάφο του αρχαίου μάγου? πάλι περνάμε στο shadow realm?)

 

Πραγματικά μου δίνει την εντύπωση πως παίζω το Diablo 2 με καλύτερα γραφικά, μετά από τόσα χρόνια μπήκανε στον κόπο να φτιάξουνε μόνο ένα νέο set piece? Έλεος, αυτό το κομμάτι μου την έχει δώσει στα νεύρα, για να μη μιλήσω για το ότι το 80% των εχθρών είναι ίδιοι.

 

Και δε βάλανε και Death Knights του Diablo 1 να γουστάρουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...