Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα κρατα τα ιδια stats και κανε το dps σου 50k+ να μας πεις ποσο κοστιζει ;p.

 

έχεις 50k με 45k hp - 800 to all ? Oo γιατί ξέρω ότι με 14-17κ καθαρίζεις τα πάντα (και diablo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Παιζω DW με 850res 42k hp και 55k dps unbuffed.

 

Σε σχεση με το το throw barb ειδα κατι κουλα video με stats χειροτερα απ τα δικα μου να κανουν χοντρη ζημια και να μη σε νοιαζει το fury καν. Βεβαια φαινεται λιγο βαρετο να πω την αληθεια αλλα ηταν OP.

 

Edit: Υποθετω καθαριζεις τα παντα απλα το θεμα ειναι με τι ταχυτητα και ποσο fun σου προσφερει. Δε νομιζω οτι το να βγαλεις τον diablo σου προσφερει κατι σε σχεση με ενα 15min full act 2 run πχ.

 

Φιλε αφου εχεις 5 φραγκα βλεπω μπορεις να ξεκινησεις προς DW/crit build. Νομιζω θα το διασκεδασεις και με 17m λογικα μπορεις να παρεις τα αρχικα item για να εισαι viable αν ψαξεις καλα και ασε που θα εχεις χωρο μετα για καλα upgrades με 10m ανα αντικειμενο που υποθετω στον DH δε το εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά έλεγα να πήγαινα με το σταυρό στο χέρι μιας και χθες πήγα 60 (για πλάκα) και να έπαιζα με το κλασικό τρόπο σπάτουλα + τηγάνι (1h + shield) για το armor και να "follow the trent" το αστείο είναι ότι εάν κάτσω σήμερα και δώσω άλλα 150-200 θα ξανά αναβαθμίσω όλο το gear με ένα 20% μιας και απλά οι επιλογές μου ήταν λάθος λόγο βιασύνης αλλά απλά ήθελα να δω τι θα κάνω. άρα για αρχή και με 1h + shield δεν με χαλάει να δω τι μπορώ να farm και έως που. Με έκανε εντύπωση τι πλάκα είχε να κάθεσε στα σκατά και να μην στεναχωριέσαι τόσο... εσύ λες να πάμε 50/50 str / vit + ressistances + 2x 1h weaps

 

ps1: έχω 17 όπου πάνε στα 19-20 με αυτά που έχω για πούλημα + κανα 50άρικο στο rmah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act 2 φαρμαρεις με μια normal ταχυτητα με τα stats σου, kulle θα σκιστεις για να τον βγαλεις, belial μονο αν σε κανει καποιος carry.

 

Οχι 50/50 str/vit με την καμια. 70/30 str/vit.

Αντι για 65 AR 60 str 60 vit μπορεις να ψαχνεις για 50+AR 120str 0+vita. Ακομη και καποια φτηνα items χωρις πολλα πολλα απλα 250 str 200 vita και τιποτα αλλο. Γενικα μη κολλας στο AR. 800 ειναι καλα.

Crit chance οπου μπορεις και crit dmg.

 

Η μεταβαση δε χρειαζεται να γινει κατευθειαν. Κανενας δε σε εμποδιζει να συνεχισεις 1h+shield μεχρι να φτασεις τα crit εκει που θες και μια χαρα δουλευει το crit και με shield (υπαρχουν φτηνες shields με 7.5-10% crit chance μεχρι να βρεις chance απο αλλα items).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία stormshield 25-29% block όχι λες ε? κρίμα και έλεγα να το παίξω μάγκας με το ταψί... άντε να δούμε

 

Θες και stormshield με μία μέρα 60 κουλούρι! Βολέψου με καμία Sacred shield προς το παρόν και πολύ σου είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι λιγο υπερβολη ρε συ. Αν σκοπευεις να παιξεις tank barb τοτε οκ για stormshield (αν και απ οτι θυμαμαι οριακα θα σου φτασουν τα φραγκα για ενα καλο roll).

 

Παντως κατ'εμε οι tank barb δεν ειναι viable για farming. Με 10-15κ dps δε γαμησε κανεις ;p.

 

PS. Εχω κατι αντικειμενα και ισως μπορω να βοηθησω λιγο κοσμο ειτε δινοντας τα φτηνα η τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (όταν βγήκε έγραφα εξετάσεις), αλλά μέσα στο καλοκαίρι θα το αγοράσω οπωσδήποτε.

 

ok...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ενας φιλος ξεκινησε καινουριο χαρακτηρα και θελει να φτασει στο ινφερνο οσο δυνατον πιο γρηγορα.

Υπαρχει κανενα κολπο να 60ρησει πιο γρηγορα εκτος απο το να βαλει gems για +exp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα stats που έχεις paulara μέχρι Μαγδα σε κόβω

και αν θες την γνώμη μου

παίξε πρώτα tank build και μόλις το βαρεθείς

δώσε τα μύρια σου για dual weapon + crit + crit dmg + LoH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα για το lol τον εκανα τον βαρβαρο μιας και εχω την μηχανη του κιμα τον dh. Απλα ηθελα να δω και το τανκ πως ειναι απο το 2 και μετα. Σημερα εχω στοχο να καθαρισω αργα και βασανιστικα το act 1 και να μπω λιγο 2 με 0 upgrades αν γινεται.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ενας φιλος ξεκινησε καινουριο χαρακτηρα και θελει να φτασει στο ινφερνο οσο δυνατον πιο γρηγορα.

Υπαρχει κανενα κολπο να 60ρησει πιο γρηγορα εκτος απο το να βαλει gems για +exp?

 

Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ενας φιλος ξεκινησε καινουριο χαρακτηρα και θελει να φτασει στο ινφερνο οσο δυνατον πιο γρηγορα.

Υπαρχει κανενα κολπο να 60ρησει πιο γρηγορα εκτος απο το να βαλει gems για +exp?

 

στα βελάκια στο keyboard πατάς:

πάνω, πάνω, κάτω, κάτω, αριστερά, δεξιά, αριστερά, δεξιά και μετά

"Β", "Α", "Β", "Α" και μετά "ENTER"

Πας 60 lvl αυτόματα και φυσικά god mode on. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

 

Απλά παίζεις και προχωράς όσο πιο γρήγορα μπορείς αγοράζοντας και από το AH όταν βλέπεις ότι αρχίζεις να κομπιάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...