Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνιδι εχει το καλυτερο και most balanced skill set που ειχε ποτε παιχνιδι. ΟΛΑ τα classes ειναι viable και fun με δυνατα και αδυναμα σημεια. Ειναι απιστευτο σαν ACTION game αλλα ναι συμφωνω εν μερη οτι χανει πολυ στο rpg/farm κομματι που ηταν και το core του παιχνιδιου. Επισης στο 1.0.4 ή οποτε με το καλο φτιαξουν τα legendaries και ΑΝ τα κανουν BIS τοτε θα μιλαμε για αλλο παιχνιδι και αλλο ειδος φαρμαρισματος.

 

Αν εβγαινε στη μορφη που ηταν σημερα και οχι πριν 1,5 μηνα που εμοιαζε ουτε καν με beta αλλα με alpha εκδοση θα ηταν πολυ καλυτερο.

 

Καταλαβαινω πληρως το τι λεει ο klainmain επειδη υποθετω και αυτος οπως και γω εχει φτασει σε ενα σημειο οπου ενα significant stat upgrade κοστιζει 20-100m (μιλαω για significant 10-20%+ οχι απλο 10stat upgrade) και ενα καλο drop πουλιεται 5m (απλα καλο οχι BIS drop). Τους υπολοιπους που για καποιο λογο βρισκουν το Diablo επαναλαμβανομενο (lol...) η που υα ηθελαν να επαναλαμβανουν 8-18-58 acts δε τους πολυκαταλαβαινω.

 

Hit a wall πρωτα και γκρινιαξτε μετα. Μη γκρινιαζετε πριν καν το δειτε το wall επειδη περιμενατε skyrim αγοραζοντας diablo.

 

Αδερφε sry κιολας αλλα μαλλον μας δουλευεις

Δεν ειναι επαναλομβανομενο,ειναι ο ορισμος του επαναλαμβονομενου...

Το hit a wall τι σημαινει?Να σκοτωσεις 5409785928523423767363 packs και να παρεις και το υπεργαμαουα gear?Και?Τι γινεται μετα?

Ναι οκ ξεραμε τι εστι diablo δεν βγηκε χθες αλλα κατι παραπανω σε θεμα content Θα μπορουσε να εχει το παιχνιδι και οχι να σε αναγκαζει να να μαμιεσαι στο grind και στο farm για πραγματα που τελικα θα αγορασεις απο το AH που ειναι broken απο χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρουτίνα του πρωινού καφέ στη δουλειά είναι ίδια και απαράλλαχτη με τη ρουτίνα του απογευματινού καφέ στο game).

 

Ώπα χτύπησες ευαίσθητο σημείο...

Με μια decent καφετιέρα.. Βλέπε Gaggia ή Rancilio και έναν αντίστοιχης αξίας μύλο... με καλοκαβουρδισμένο / φρεσκοκομμένο μείγμα robusta/arabica ο καφές σου δε θα είναι ποτέ ξανά ρουτίνα !

 

http://www.youtube.c...h?v=1dTHLvIvb5Q

 

:)

 

Συμφωνώ απόλυτα με το πώς βλέπεις το θέμα atm... ο καλύτερος παίχτης του D3 βρίσκεται κάπου χωμένος στο AH και όχι in-game...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο diablo 2 ησουν lvl85 σε 4 μερες και ειχες ενα δυνατο set αντικειμενων (mara's,shaco,soj's, charms με skill+ κτλ) σε λιγοτερο απο 15 ημερες. Γιατι αντεξε τοσα χρονια? Επειδη ΚΑΠΟΙΟΙ θελάν τα PERFECT ROLLED ITEMS. Εδω κανενας δεν ειναι καν κοντα σε BIS items πολυ απλα επειδη τα ιδια τα legendaries ειναι broken οποτε αδικα μιλαμε. Οποτε τι ακριβως συζηταμε? Δε θα διαφωνισω οτι ατομα που καηκαν οπως ο klainmain ο paularas ή οποιοσδηποτε αλλος ισως θα ηταν καλο να κανουν ενα break γτ δεν εχει πολυ νοημα αυτη τη στιγμη (υποθετω. Δεν εχω δει τα stats τους) μεχρι να φτιαχτουν λιγο τα αντικειμενα και να συγκεκριμενοποιηθει για τι ακριβως farmαρουμε αυτη τη στιγμη. Για παραδειγμα εγω farmαρα (ah/ingame) ενα crit kit που ξερω οτι θα νερφαριστει...

μιας και ανέφερες το d2 απλά να προσθέσω ότι το είχα λιώσει single player(Μιλάμε για άπειρες ώρες με όλους τους char)και συνέχιζα να παίζω για να ρίξει καλύτερο αντικείμενο από αυτό που είχα(μαζοχισμός αλλά τι να κάνουμε) αλλά και για να το τερματίσω σε όλα τα difficulties..

το d3 single δεν είναι playable πως να το πω.... αν δεν πας βόλτα από το ah για items δεν μπορείς να το προχωρήσεις τον κώλο σου να βαράς κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ανέφερες το d2 απλά να προσθέσω ότι το είχα λιώσει single player(Μιλάμε για άπειρες ώρες με όλους τους char)και συνέχιζα να παίζω για να ρίξει καλύτερο αντικείμενο από αυτό που είχα(μαζοχισμός αλλά τι να κάνουμε) αλλά και για να το τερματίσω σε όλα τα difficulties..

το d3 single δεν είναι playable πως να το πω.... αν δεν πας βόλτα από το ah για items δεν μπορείς να το προχωρήσεις τον κώλο σου να βαράς κάτω...

 

To d2 ηταν viable μονο στο single player.Ειχα δοκιμασει με εναν φιλο μου πειραματικα να παιξουμε lan και μονο lan ..καινουργιους χαρακτηρες...εεε φτασαμε σε ενα σημειο οπου δεν τραβουσε αλλο λογω αντικειμενων.

 

Ε απο την στιγμη που το d3 ειναι μονο "δικτυακο" κατα μια εννοια...ηταν αναμενομενο να εβρισκες "τοιχο"...και προφανως αυτο το φαινομενο προσπαθει να αντιμετωπισει το ΑΗ.

 

Ακουγομαι υπερ του , αλλα δεν ειμαι..απλα προσπαθω να καταλαβω την λογικη του (που προφανως δεν ειναι μονο αυτη που περιγραφω αλλα και τα γκα-φρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fo2glw.jpg

 

200 χιλιάρικα στο ah αγοράζοντας ότι έβρισκα μπροστά μου χωρίς να βλέπω καν τι έδιναν. απλά έβαλα 65 str , vit , all resistances και αγόραζα τα ποιο φθηνά απο 6 έως 50 χιλιάρικα. αποτέλεσμα? χωρίς να ξέρω τι αγοράζω , τι παίρνω και που πατάω να περνάω επάνω απο το act 1 για πλάκα... (με σοκαριστική στιγμή όταν με έραβαν 7 ή 8 λέιζερ και καθόμουν και πατούσα revenge revenge revenge)....

 

ο λόγος που το έκανα ήταν να δω τελικά πόσο επιστήμη είναι αυτός ο βάρβαρος που τόσο πολύ ακούγεται... τελικά είναι πολύπλοκοοοοοοοοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fo2glw.jpg

 

200 χιλιάρικα στο ah αγοράζοντας ότι έβρισκα μπροστά μου χωρίς να βλέπω καν τι έδιναν. απλά έβαλα 65 str , vit , all resistances και αγόραζα τα ποιο φθηνά απο 6 έως 50 χιλιάρικα. αποτέλεσμα? χωρίς να ξέρω τι αγοράζω , τι παίρνω και που πατάω να περνάω επάνω απο το act 1 για πλάκα... (με σοκαριστική στιγμή όταν με έραβαν 7 ή 8 λέιζερ και καθόμουν και πατούσα revenge revenge revenge)....

 

ο λόγος που το έκανα ήταν να δω τελικά πόσο επιστήμη είναι αυτός ο βάρβαρος που τόσο πολύ ακούγεται... τελικά είναι πολύπλοκοοοοοοοοοοο

γι' αυτό λέγεται βάρβαρος :)

για να μην την πολυψάχνεις..

ντου στο ψαχνό που λέμε :mrgreen:

πλάκα πλάκα και εγώ βάρβαρο ανεβάζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act1 μετά το Nerf...

Grats...

 

Pre-Patch με αυτά τα στατιστικά ήσουν οριακά στο act2

Δε νομίζω να κλαίγεται κανείς Barbarian πλέον.

 

Παρόμοια πράγματα stackarontas Dexterity έκανες με τον DH και σκότωνες Diablo prepatch κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παπάρα τι ώρα είναι αυτή.

 

Εντάξει όλοι πλέον το facerollaroyn μέχρι το act2 το παιχνίδι.Εκεί στο act3 ζορίζει το πράγμα.

 

Πρέπει να μπει το pvp. Μόλις μπει , θα αποκτήσει και άλλο νόημα το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παπάρα τι ώρα είναι αυτή.

 

Εντάξει όλοι πλέον το facerollaroyn μέχρι το act2 το παιχνίδι.Εκεί στο act3 ζορίζει το πράγμα.

 

Πρέπει να μπει το pvp. Μόλις μπει , θα αποκτήσει και άλλο νόημα το παιχνίδι.

 

And fixed :P

Χθες btw με ολα αυτα που εγιναν με το ΑΗ δεν νομιζω να με χαλασε,κερδισα τα bid που ειχα βαλει δλδ ενα amulet me 120str/5.5crit/60%dmg για 400κ και κατι pants με 310 συνολικο vit/60AR/233armor/70str για 300κ :mrgreen:

 

Btw jimare δοκιμασε με 2Η weapon αλλη η αιγλη με ενα 1300αρι weapon (κατω το βρηκα :P) οπου ριχνεις τα πιο πολλα mobs μεχρι το act 2 μονοχιτα xD ACt 3 δεν δοκιμασα.. αλλα το revenge 330k critical δεν μας χαλαει καθολου :mrgreen: Eτσι νοιωθεις οτι παιζεις BARBARIAN! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

And fixed :P

Χθες btw με ολα αυτα που εγιναν με το ΑΗ δεν νομιζω να με χαλασε,κερδισα τα bid που ειχα βαλει δλδ ενα amulet me 120str/5.5crit/60%dmg για 400κ και κατι pants με 310 συνολικο vit/60AR/233armor/70str για 300κ :mrgreen:

 

Btw jimare δοκιμασε με 2Η weapon αλλη η αιγλη με ενα 1300αρι weapon (κατω το βρηκα :P) οπου ριχνεις τα πιο πολλα mobs μεχρι το act 2 μονοχιτα xD ACt 3 δεν δοκιμασα.. αλλα το revenge 330k critical δεν μας χαλαει καθολου :mrgreen: Eτσι νοιωθεις οτι παιζεις BARBARIAN! :devil:

 

Νομιζω προτιμω πολυ περισσοτερο το DW. Αφενος νιωθω οτι θα χασω απειρο aspeed και αφετερου πολυ 150% crit damage. Ηδη βαραω 280k revenge ;p.

 

Μπορει να εχεις και δικιο παντως δε ξερω. Αν καποια στιγμη πεσει στα χερια μου κατι καλο θα το δω αλλα νομιζω πρωτα θα δοκιμασω throw barb που φαινεται απειρα OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω προτιμω πολυ περισσοτερο το DW. Αφενος νιωθω οτι θα χασω απειρο aspeed και αφετερου πολυ 150% crit damage. Ηδη βαραω 280k revenge ;p.

 

Μπορει να εχεις και δικιο παντως δε ξερω. Αν καποια στιγμη πεσει στα χερια μου κατι καλο θα το δω αλλα νομιζω πρωτα θα δοκιμασω throw barb που φαινεται απειρα OP.

 

Δεν εχω ακομα τοσο καλο gear εγω γαμω >.< Ποσο Dps εχεις unbuff? Ναι ειναι πολυ Fun ο throw Barb αλλα παλι δεν τον συνεχισα ετσι γιατι.χμμμ,δεν ειχα gear xD Πλακα πλακα τωρα με 40% crit/320% crit dmg παιζει να αξιζει ανετα. Ι will also give a try B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...