Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έεεεεελα παρε παρε παρε παρεεεεε εδώ τα καλά OP legendarieeeeeees.

 

Καλή φάση πάντως γουστάρω καιρός ήταν, βαρέθηκα να σπάω τα legendary για fiery brimstone μπας και βγάλουμε κανα φράγκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ να και το blog για τον Barbarian

http://us.battle.net...en/blog/6923460

 

Κανένα nerf όπως ήταν αναμενόμενο και περισσότερα παιχνίδια στα χέρια μας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι θα γινει αλλα θα ηθελα ενας blizzard-hater να μου θυμισει καποιο αλλο game με τετοιο game changing patch (προς το καλυτερο η το χειροτερο)

 

Οποιος δε καταλαβαινει ποσο αλλαζει το game με ολα τα νεα affixes ασχετα με τα class buffs εχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια μου, δεν είχα καταλάβει πόσο πόνος ηταν το Fire Chains μέχρι που το ένιωσα με τον βάρβαρο (αν είσαι ranged στα @@ σου)

 

Αλλά ντάξει δεν έγινε και κανα rework πιο easy mode το κάνουν δεν αλλάζει τίποτα το τραγικό, νορμάλ είναι οι αλλαγές και αλλαγές που ζήταγε καιρό τώρα το community

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξερω τι θα γινει αλλα θα ηθελα ενας blizzard-hater να μου θυμισει καποιο αλλο game με τετοιο game changing patch (προς το καλυτερο η το χειροτερο)

 

Οποιος δε καταλαβαινει ποσο αλλαζει το game με ολα τα νεα affixes ασχετα με τα class buffs εχει προβλημα.

 

Ρε Jim η Blizzard τα δίνει όλα μπας και σώσει τελευταία στιγμή τον τινανικό.

Αλλάζει το game ενώ πήγαινε καλά?

 

Αυτά έπρεπε να έχουν γίνει απο Ιούνιο. Τώρα κάποιοι πήγαν Path of Exile (έστω λίγοι), άλλοι περιμένουν gw2 , άλλοι περιμένουν το καινούριο expansion του wow.

 

Επίσης δεν έχει αναφερθεί κάτι επίσημα για endgame. Κάτι levels of excellence λέγαν τρίτα site.

 

Γενικά πάντως μην βιαζόμαστε να κρίνουμε θετικά ή αρνητικά, γιατί οι αλλαγές μπορεί να μην γίνονται για να ζωντανέψει το game, αλλά να ζωντανέψει το RMAH.

 

 

 

 

 

edit.

 

ΝERF ΣΤΟ CM Build - Μage

 

Buffaroun άχρηστα spell που δεν έχουν synergy και nerfaroun to καλό και φθηνό spec του wizard.

Αφήνουν άθικτο το double ww του barb (λογικο θες πάνω απο 300m να φαρμάρεις act3)

 

 

Απλά κοιτάξτε τι λένε οι ανεκδιήγητοι:

 

 

Trigger-Happy

While patch 1.0.4 has very few nerfs, one of them does affect the wizard. Rather than waiting for players to discover this change in the patch notes or while playing, I wanted to call it out here because it affects a build that I find to be quite cool and enjoy a lot.

Energy Twister is having its proc coefficient reduced from 0.25 to 0.125. For players who may not know what proc coefficients are: they affect how effectively a skill triggers procs (or effects that have a small chance to activate). Many skills (like Magic Missile) have a proc coefficient of 1. Skills that hit multiple targets or pulse multiple times have lower proc coefficients.

In the case of Energy Twister, specifically Wicked Wind, the 0.25 proc coefficient causes the skill to generate more procs in a given time period than any other skill. Currently, this is used in combination with Critical Mass to lower the cooldown on skills like Frost Nova and Diamond Skin. By reducing the proc coefficient from 0.25 to 0.125, the build still works and remains fairly strong, but it won’t be quite as good as it is now. (For those with extremely high Crit rates, you may not even notice much difference, but I wanted to call it out anyway. )

Originally, we weren’t going to make this change, but 1.0.4 also brings with it a number of new Legendary items, and many of them have phenomenal new proc effects. If we left high proc coefficients as they were, then a handful of skills with higher coefficients would become the de facto choice to use with these sexy new items. We were faced with a choice: we could either reduce the proc coefficient, or we could make it so these skills could not trigger the procs on Legendary items at all. We opted for the former because it seemed like getting a Legendary with a proc effect but never seeing it trigger would be very disappointing. Regardless, having well-balanced proc coefficients on all skills is not only better for Legendaries, but also for the game in the long term.

 

Δηλαδή ρε @$@#@ αυτό είναι το 1.0.4?

 

Και το δούλεμα συνεχίζεται...

Επεξ/σία από Red_Phantom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Phantom επρεπε να εχουν γινει απο την αρχη αυτα μαζι με 1002 ακομη πραγματα αλλα δεν εγιναν.

 

Το θεμα ειναι οτι εγω βλεπω μια λογικη απο balance "δωστους αυτο που θελουν οσο OP και να ειναι να μη γκρινιαζουν και ασε το balance οπως το ειχαμε στο μυαλο μας" και να πω την αληθεια μ'αρεσει. Εχω δει μονο τα buffs στον barb και μαζι με τα οσο legendaries χαζεψα συν καποια nerfs στο hp των elite νιωθω οτι το inferno πλεον θα εχει την αισθηση του hell οπου με σωστα items οτι Build και να κανεις θα δουλεψει και ο καθενας θα παιζει οπως γουσταρει. Αν προσθεσεις σ'αυτο και το οτι ολα τα weaps ilvl61+ αξιζουν να τα σηκωσεις και 2-3-5 ακομη αλλαγες νομιζω δε μπορουσαμε να περιμενουμε κατι παραπανω σε ενα patch 1.5 μήνα.

 

Δε ξέρω πόσο χρήσιμο είναι να "βρωμάς" αλλα μπορώ να φανταστώ ότι το molten affix θα βοηθουσε οποιονδηποτε κανει kiting..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ phantom

Το CM build όπου όλα τα cds είναι διαθέσιμα σχεδόν συνέχεια το βρίσκω και OP και γελοίο, τουλάχιστον όταν το είχα δοκιμάσει εγώ στην αρχή με living lightning (όχι με twisters κλπ). Ναι, είναι δυνατό, λειτουργικό αλλά δε νομίζω ότι σκοπός του παιχνιδιού είναι να πατάς τα κουμπιά τόσο γρήγορα και να μην καταλαβαίνεις τι γίνεται καλά - καλά. Επίσης το βρίσκω εξαιρετικά κουραστικό (έχουμε και κάποια ηλικία πλέον :Ρ ), αγχωτικό και βαρετό και χωρίς ιδιαίτερο skill (key smash) οπότε κατά τη γνώμη μου έπρεπε λίγο να το περιορίσουν ώστε να μην είναι το μοναδικό αξιόλογο και παντοδύναμο build (βέβαια ακόμα και έτσι να το άφηναν εγώ δε θα το έπελεγα για τη wiz μου. Χίλιες φορές το hydra / blizzard / piercing orb build παρά να πατάω τα πλήκτρα σαν τρελός.

 

Στο patch τώρα, τα legendaries τα περιμένω με ανυπομονησία γιατί και καλά θα είναι και πολύ πλάκα θα έχουν!

Στα skills περίμενα λίγο περισσότερη ανάλυση στις αλλαγές που αφορούν wizard αλλά ΟΚ θα τα δούμε και στην πράξη. Ελπίζω να έχουν βελτιώσει αρκετά skills γιατί πραγματικά με wizard θα ήθελα να δοκιμάσω πολλά builds μιας και όλα τα skills είναι πραγματικά πολύ ωραία και cool αλλά αυτή τη στιγμή δεν είναι viable.

 

ΥΓ Ευτυχώς θα βγάλουν το invulnerable minions affix. Αν και εγώ δεν είχα πρόβλημα με piercing orb / blizzard θεωρώ ότι είναι too much ακόμα και για καλά ντυμένους παίκτες, ειδικά hardcore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...