Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Magic find and gold find will no longer be averaged in multiplayer games.
  • Monster health will now be a flat increase of 75% health (per player), regardless of the difficulty in multiplayer.
  • No more enrage timers on elites.
  • Elites will no longer heal to full health
  • They are increases the health of normal monsters (but increasing the drop of magic or rare items by a factor of four), and lowering the health of champions and rares to shrink the gap between them.
  • They are adjusting fire chains and shielding, and REMOVING Invulnerable Minions.
  • They want to make all items that drop be good, however this is not something they can fully do in 1.0.4. However weapons of ilvl 61 and 62 can now roll damage that extends all the way to top ilvl 63 weapons
  • To help with the dual-wielding and two-handers, they will be adding a new set of stronger affixes
  • Reducing repair costs of high-end items by 25%
  • Legendary changes will have its own blog post
  • MANY more blogs to come covering the buffing of unused skills, and big improvements to wd pets.

 

Τα μόνα που με ενδιαφέρουν προσωπικά (τα bold καλέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το heal to full health μου σπάραζε την καρδιά, ειδικά όταν μετά από μια σκληρή μαχή ψόφαγα στο 5-10% ας πούμε!

Αλλά και οι υπόλοιπες αλλαγές είναι καλές. Σε κάθε περίπτωση ΑΞΙΖΕΙ να διαβαστεί όλο το μπλε πόστ γιατί βλέπεις με ποιο σκεπτικό γίνονται οι αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το heal to full health μου σπάραζε την καρδιά, ειδικά όταν μετά από μια σκληρή μαχή ψόφαγα στο 5-10% ας πούμε!

Αλλά και οι υπόλοιπες αλλαγές είναι καλές. Σε κάθε περίπτωση ΑΞΙΖΕΙ να διαβαστεί όλο το μπλε πόστ γιατί βλέπεις με ποιο σκεπτικό γίνονται οι αλλαγές.

Ναι ρε,πολεμάς τα δίνεις όλα, πεθαίνεις πρέπει να τρέξεις ξανά πίσω να περιμένεις τα cd και στο τέλος αν πάρεις κακό loot να αποθαρρύνεσαι τελείως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

lol, πλέον δεν βγάζει μέσο όρο του MF όταν παίζεις με άλλον? και πως θα πηγαίνει? θα λαμβάνει υπόψην του το μεγαλύτερο?

 

πάντως αναμένεται να είναι επικό το patch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση ΑΞΙΖΕΙ να διαβαστεί όλο το μπλε πόστ γιατί βλέπεις με ποιο σκεπτικό γίνονται οι αλλαγές.

με το σκεπτικό "Sorry we f*cked up, trying το fix it now" με φράσεις όπως:

"we think the current solution feels like too much of a penalty, and is doing more harm than good."

"Normal monsters die quickly and are usually just fodder, and Champions and Rares can feel like a brick wall"

"In other words, there’s a world of difference between an item having no chance of being good, and some chance of being good"

"this was simply the wrong approach for us to take"

το διάβαζα και το μονο που έβλεπα είναι είναι αυτά, τουλάχιστον καταλαβαίνουν ποσο σκατά τα κάνανε και κάνουν βήματα μπροστά

 

lol, πλέον δεν βγάζει μέσο όρο του MF όταν παίζεις με άλλον? και πως θα πηγαίνει? θα λαμβάνει υπόψην του το μεγαλύτερο?

απότι κατάλαβα, ο καθένας το MF που φοράει. αλλα drops για σένα αλλα για τον γείτονα.

 

και αυτά είναι μονο η αρχή, άντε να δούμε!

 

Αναβολικο στον blacksmith δεν παιζει ? πεθανε ο black ?

γιατί πέθανε? ta legendary/set craft items tha buffaristoun

"The Legendary improvements are going to be for Legendaries dropped or crafted after the 1.0.4 patch goes live."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Magic find and gold find will no longer be averaged in multiplayer games.
  • Monster health will now be a flat increase of 75% health (per player), regardless of the difficulty in multiplayer.

Αυτά δεν νομίζω να περάσουν έτσι απλά , γιατί θα υπάρχουν bot runs στο act1. Δηλαδή 1 dh με 200k dps και 3 άλλοι με 400% mf απλά να bottaroun και να μαζεύουν τα loot.

 

 

Κι εμένα μου αρέσουν, αλλά φοβάμαι το "το κάνουν ευκολότερο πάλι για τους noobs" που θα πει ο σκληροπυρηνικός κόσμος του normal. :P

 

Δεν υπάρχουν noobs και elitists. Είναι καθαρά θέμα τύχης. Aν δεν έχεις τύχη θεωρείσαι noob? :P

 

 

 

 

Legendarier

We have improvements coming to Legendary items, and it seems like an important enough subject to give them their own blog. Stay tuned as Senior Game Designer Andrew Chambers gives the rundown in the next week or two. As a general reminder though, existing items are not changing. The Legendary improvements are going to be for Legendaries dropped or crafted after the 1.0.4 patch goes live.

 

 

Καλό Οκτώβρη :P

 

 

See you in-game!

 

P.S. We’re getting rid of the Invulnerable Minions monster affix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δεν υπάρχουν noobs και elitists. Είναι καθαρά θέμα τύχης. Aν δεν έχεις τύχη θεωρείσαι noob? :P

 

Για αρκετούς αν δεν παίρνεις πράγματα από AH και το παλεύεις είσαι noob. :P

Προσπαθώ να το παλέψω αλλά... damned AH...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch θα έρθει 4η βδομάδα Αυγούστου έχει ειπωθεί αυτό.

 

Μακάρι , αλλά είναι πολλές οι αλλαγές.

 

These are really just a few of the topline systems changes we’ll be making in 1.0.4, and we hope you’re looking forward to them as much as we are. We’ll of course have a lot more info coming at you in the weeks ahead on Legendary items, classes and more, as well as some interviews we’ll be holding shortly before the patch goes live – which, by the way, is currently targeted for the fourth week of August.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλησα πριν απο λιγο, ενα αντικειμενο στο Rmah μετa απο 2 μερες(πολυ πεσμενη η κινηση στο game) και ενω εχω primary payemnt method την paypal μου το κανει processing στο battlenet account!Αντιμετωπισε αλλος το ιδιο προβλημα?

Μπορω να τα στειλω στην paypal απο το battlenet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλησα πριν απο λιγο, ενα αντικειμενο στο Rmah μετa απο 2 μερες(πολυ πεσμενη η κινηση στο game) και ενω εχω primary payemnt method την paypal μου το κανει processing στο battlenet account!Αντιμετωπισε αλλος το ιδιο προβλημα?

Μπορω να τα στειλω στην paypal απο το battlenet?

 

Προσωπικα ευτυχως οχι, αλλα στο forum τοu diablo εχω διαβασει παρομοια περιστατικα. Δυστυχως δεν μπορεις να τα μεταφερεις στο paypal. Μπορεις ομως να κανεις το εξης, αγορασε ενα item που ξερεις οτι θα πουληθει σχετικα ευκολα και ξαναπουλα το :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους 60άρισα και τον βάρβαρο... Παναγία μου... Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο καταπιεστικό να πας 2ρο χαρακτήρα στο 60... Βλαστήμησα την ώρα και την στιγμή (κυρίως για το Nightmare πόσο βαρετό θεέ μου...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...