Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους 60άρισα και τον βάρβαρο... Παναγία μου... Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο καταπιεστικό να πας 2ρο χαρακτήρα στο 60... Βλαστήμησα την ώρα και την στιγμή (κυρίως για το Nightmare πόσο βαρετό θεέ μου...)

 

Γιατί είναι βαρετό συγκεκριμένα το Nightmare?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δεν περιμένεις κάτι, απλά θες να πας στο Hell όπου θα περιμένεις με ανυπομονησία να πας 60.

 

Btw 950 all res με το καλημέρα, σειρά τώρα να βρουμε κανα item της προκοπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς εγώ είχα ένα φίλο (WD ανέβαζε αυτός) και την πάλεψα. Δεν μίλαγες πιο πριν να κάναμε τρίο... ;)

 

Btw ο βαρβαρος (με το gear τουλάχιστον) δεν καταλαβαίνει τον Χριστό του. Ένα καλό όπλο να του βρω και θα είναι gg γιατί όλα καλά μόνο dmg δεν βγάζει αρκετό (11Κ) αλλά τον έχω στίσει για tank αφού έχω τον άλλο να σκοτώνει. Βέβαια με το Revenge και τα ulti (Earthquake/Super Saya) βγάζει κάτι και παλεύεται αλλά Demon Hunter δεν είναι... Από τα 150Κ crit πέσαμε στα 25-30 αλλά ... τουλάχιστον πλέον ... δεν ψοφάω το φελέκι μου μέσα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν έχω αρχίσει καν Barb, οπότε δεν νομίζω να ξεκινούσες new char :P

 

στον DH θέλω head/gloves και τούμπανο bow, περιμένω το 1.04 για να δω πως θα αλλάξει το Andariel's...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοούσες για brand new char ναι δε παίζει :D Εγώ μου φαίνεται ότι αν συνεχίσει έτσι ο βαρβαράκος μάλλον ο DH θα πάει για απόσυρση για κανά μήνα

 

EDIT:

 

Καλά νέα για όσους ζητούσαν guest pass

 

 

 

Diablo® III FREE Starter Edition Now Available

http://us.battle.net...n/blog/6939568/

 

Players on Starter Edition game licenses have the following restrictions:

  • Act I up to the Skeleton King is available.
  • Level 13 cap.
  • Matchmaking available only with other Starter Edition players.
  • No Auction House access (Real Money or Gold).
  • Global Play is not available. Players attempting to connect to Diablo III Starter Edition in a region other than their Battle.net Account's home region will receive Error 12. See the Global Play support article for more information.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Btw ο βαρβαρος (με το gear τουλάχιστον) δεν καταλαβαίνει τον Χριστό του. Ένα καλό όπλο να του βρω και θα είναι gg γιατί όλα καλά μόνο dmg δεν βγάζει αρκετό (11Κ) αλλά τον έχω στίσει για tank αφού έχω τον άλλο να σκοτώνει. Βέβαια με το Revenge και τα ulti (Earthquake/Super Saya) βγάζει κάτι και παλεύεται αλλά Demon Hunter δεν είναι... Από τα 150Κ crit πέσαμε στα 25-30 αλλά ... τουλάχιστον πλέον ... δεν ψοφάω το φελέκι μου μέσα!!!!

 

Τι stats εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα ingame είναι ο Baba μου στο Inferno (Act 2 atm doin' fine with no probs)

 

Και με gear που συνολικά κοστίζει λιγότερο από 1M. Σκέψου τα gloves είναι Dex/Vit/63Allres και ασπίδα με 14% block.

 

Και το όπλο δεν είναι και κανένα της προκοπής έτσι;

post-155453-0-18604800-1344975984_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους 60άρισα και τον βάρβαρο... Παναγία μου... Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο καταπιεστικό να πας 2ρο χαρακτήρα στο 60... Βλαστήμησα την ώρα και την στιγμή (κυρίως για το Nightmare πόσο βαρετό θεέ μου...)

 

Δεν lvlares σωστα :P

 

1) Παίρνεις items με sockets και κολλάς +34 str

2) Όπλο με socket + weapon dmg μέχρι τα 42

3) Όπλο με reduced lvl requirements 18 στα 42

4) Βάζεις κάποιον φίλο να σκοτώσει τα last boss στα act για να έχεις όλα τα wp

5) Φαρμάρεις Vault of the Assasin σε κάθε act μέχρι να μπορείς να έχεις γρήγορα το act3

6) Act3 -> Area Cratter τους σκορπιούς και τα dungeon με πολλά mobs

7) Μπότες με running speed

8) Κράνος με +%exp

9) gear με +xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εξαιρέσεις το 4 + 5 που δεν τα κάνω , για τα άλλα εσύ τι λες τώρα να ανακάλυψα την φωτιά;

 

Με +23%xp και +280 xp/kill ήμουνα και όλα ήταν μεν fast forward αλλά κάναμε και achievment hunt ταυτόχρονα. Lyceum + Watchtower σε ένα run ήταν καλή φάση για παράδειγμα. Δεν ήταν δύσκολο, βαρετό ήταν.

 

Απλά όταν κάνω το leveling, θέλω να δω το progress του χαρακτήρα all the way up επιλέγω να φάω τον καρκίνο του lvling από την αρχή ως το τέλος. 60 ήμουν από το act 3 αλλά παρ'όλα αυτά δεν το skippara μέχρι τον Diablo γιατί και δεν γουστάρω και έπαιζα co-op και ο άλλος ήθελε ακόμα xp.

 

Το όλο θέμα είναι... Πού είναι τώρα τα παλικάρια που γκρινιάζουν για τους βάρβαρους; ότι είναι δύσκολο και κάτι για brick wall και άλλες φανφάρες; Γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι ο DH μου (που έκανα τα πάντα), μου έβγαλε την ψυχή (glass cannon γαρ) ενώ με τον Baba είναι easy mode.

 

Και πριν προλάβει να πει κανείς για το ότι είναι εύκολο με AH items να τους θυμίσω ότι undergear έβγαλα καρκίνο με τον DH για να μπορέσω να farmάρω items/gold στο Act 3, πριν το nerf.

 

Το μόνο μείον του βάρβαρου είναι ότι δεν έχει stun για goblin runs αλλά τουλάχιστον έχει το spear αλλά δεν συγκρίνεται με τα caltrops...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εξαιρέσεις το 4 + 5 που δεν τα κάνω , για τα άλλα εσύ τι λες τώρα να ανακάλυψα την φωτιά;

Μάλλον, αλλιώς θα τα είχες κάνει. (Στον ίδιο τόνο)

 

Το όλο θέμα είναι... Πού είναι τώρα τα παλικάρια που γκρινιάζουν για τους βάρβαρους; ότι είναι δύσκολο και κάτι για brick wall και άλλες φανφάρες; Γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι ο DH μου (που έκανα τα πάντα), μου έβγαλε την ψυχή (glass cannon γαρ) ενώ με τον Baba είναι easy mode.

 

Έχουμε Αύγουστο - 1.0.3 ... Lol.

 

edit.

ZnBFo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γκρίνια ήταν και μετά το 1.0.3 από πολλούς γι'αυτό το λέω.

 

Τες πα την ξέρουμε την Blizzard, one OP class at a time. Επόμενος πιστεύω θα είναι ο WD, μιας και είναι λιγότερο παιγμένος και τι καλύτερο από το να κάνεις ανθρώπους να rollάρουν χαρακτήρες από την αρχή = AH leveling items = profit :P

 

Υ.Γ. sorry αν μπέρδεψες το τόνο, δεν ήταν επιθετικός, τόνος χαλαρής βαρεμάρας ήταν (look at OOT for more clues)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ηθελα να μαθω αν το max arcane ειναι τοσο vital για wiz!Οταν ψαχνουν για 1h το κοιτανε?ή μονο int, crit dmg +socket!

Aπο wand απο οτι βλεπω εχει το μεγαλυτερο dmg με αυτα τα stats ,αλλα δεν εχει socket!+ΟΤΙ οι wiz δεν κοιτανε μονο τα wand!

Δεν ξερω μαλλον για κανενα 100αρικο το κοβω να πιανει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...