Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ φίλε @ mphxths (ωραίο όνομα έχεις για gamer...lol), δεν μπορώ να σου πω κάτι ιδιαίτερο για τον wiz η κάποια διαφορά από άλλους char διότι έχω παίξει μόνο wiz!

τώρα κατά την γνώμη μου είναι εσύ πως βολεύεσαι να παίξεις τον char σου...δηλαδή εμένα (προσωπικά) μου αρέσει-βολεύει πιο πολύ να παίζω tank παρά kite (νομίζω έτσι το λέτε εσείς...), style που βολεύει καλύτερα άλλους gamer (βέβαια έχω και αρκετούς ψόφους έτσι...αλλά ok)...

θα σε παραπέμψω σε κάποιους τρόπους παιξίματος του wiz από άλλα παιδιά εδώ μέσα.. αρκεί να βάλεις στο search (σε αυτό εδώ, το θέμα) την λέξη <kite>...

 

o δικός μου είναι κάπως έτσι τώρα, αλλά θέλω κάποιες αλλαγές...(αρκετές).

 

http://eu.battle.net...4/hero/17060922

 

Υ.Γ. : 1) Xωρίς resist πάντως δεν μπορείς να κάνεις και πολλά στο Diablo..(ότι ακριβώς ίσχυε τουλάχιστον και στο DII)

2) μετά από διάφορες και επίπονες αλλαγές εγώ έχω καταλήξει σε αυτά τα skills ...αν και εξίσου σημαντικό είναι και το teleport...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να δουμε τι καταλαβα...

 

prismatic armor = για το rune που δινει +40% στα resistances. + galvanizing ward για μεγαλυτερη διαρκεια.

 

spectral blade το κλασικο generator του class.

 

hydra γνωστη η λειτουργια...

 

magic weapon για dmg boosting...και το diamond skin κατανοητο...

 

αρα με αυτο το spec πως παιζεις ? βγαζεις hydra και τρεχεις γυρω γυρω σπαμαροντας blizzard?καλο για γκρουπς...για single target?ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει?

 

και το dmg που τρως ?ειναι διαχειρισιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν καταρχήν δεν τρέχω...(στην αρχή βέβαια....lol,lol)...

θέλω να παίζω γενικά cool και σε relax κατάσταση γι΄αυτό παίζω σχεδόν συνέχεια με τα πόδια πάνω στο γραφειάκι του pc μου....χεχε!

και ο wiz τουλάχιστον μου παρέχει κάτι τέτοιο ....έτσι κι αλλίως εγώ πάιζω για να διασκεδάζω... αν μου την δώσει κάτι θα το σπάσω ..κανονικά...lol!

λοιπόν εγώ : (κάποιοι μπορεί να πουν πως παίζει ετσι ο noob....άλλα γενικα χεσ^%...) είπαμε το παν είναι η διασκέδαση...

καταρχήν εχω πάντα ενεργά Energy armor + Magic Weapon......ΝΟΜΟΣ!

Εlite--> 1) hydra επάνω τους μαζί με blizzard...αυτό είναι αρκετά καλό skill διότι τους κόβει την ταχύτητα λόγο πάγου...best play καθεσε μεσα στους κρυστάλλους εσύ....

2) μόλις φτάσουν σε απόσταση αναπνοής Diamond Skin .......και βαράς αλύπητα μεχρι να τελειώσει το cooldown....

εεεεε, μετά τα υπόλοιπα τα ξέρεις ........τρελο τρέξιμο!!! χεεχεχεχεχ βέβαια εγώ πετάω στο run πάλι hydra + Blizz, skills που τους κοβει την ταχύτητα μέχρι να μου ξαναγεμίσει το health.......και μετά επανάληψη τα ίδια ...

σημαντικό: ότι εάν μέχρι εδώ δεν φας τάφο...τους έχεις φαέι κανονικά με την 2η... :D

βέβαια έαν έχεις αρκετό LoH + Regen + Dmg τους γαμ^#& τα πέταλα!!.....χεχε και δεν χρειάζεται να τρέξεις καθόλου....αλλά δυστυχώς γενικά το best build για κάθε char. είναι αρκετά μεγάλη σπαζοκεφαλιά για να μπορέσεις να τον κάνεις αρκετά δυνατό αλλά και να διαθέτει καλή άμυνα ! (ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ACTION RPG!!! προσωπική μου γνώμη).......και φυσικά αρκετά gold...

 

ααα. ξέχασα να σου αναφέρω για την σημαντική βοήθεια του templar στο healαρισμα...μερικές φορές είναι super sos...lol

 

Υ.Γ.; Πρός όλους τους αναγνώστες: αυτές είναι προσωπικές απόψεις μου και παρακαλώ δεν θέλω καμία αντιπαράθεση στα γραφόμενα...

η κάθε άποψη του καθενός είναι σεβαστη....έτσι κι αλλίως εδω είναι ένα παιχνίδι και θέλω να νομίζω ότι όλοι παίζουμε για την διασκέδασή μας...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Επεξ/σία από awake68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για την απαντηση awake.Η λογικη δηλ ειναι , μαγκιες μεχρι να πλησιασουν , diamond skin + μαγκιες αφου πλησιασουν και μετα.....τρεχατε ποδαρακια μου :)

 

Οκ θα το δοκιμασω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη λογική... όλα είναι θέμα τρόπου παιξίματος που σε βολεύει εσένα...εγώ έχω αυτόν τον τρόπο (καλός, κακός αυτός μου πηγαίνει εμένα καλύτερα), φυσικά ο καθένας δημιουργεί μόνος του τον τρόπο...

 

όπως και για τα skills που είχες ρωτήσει πιο πριν...ΟΧΙ δεν ξέρω αν είναι αυτά τα καλύτερα του char... (υπάρχουν εκατοντάδες συνδιασμοι),.... αυτά είναι προσωπικά δική μου επιλογη........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά δεν θα κάνω χρήση του rmah επειδή δεν προλαβαίνω και δεν έχω και καμία όρεξη να χαλάσω την 1 1/5 μέρα που μου μένει πριν μπω στρατό για να τρέχω σε τράπεζες και να βγάζω κάρτες.

 

οτι είχα να πουλήσω το έβαλα ah αλλα θα ποστάρω και εδω την pic και όποιος θέλει να το αγοράσει ας μου στείλει pm πόσα δίνει, εδω στο forum να συνεννοηθούμε. (για ingame gold ofc)

 

σήμερα μέχρι το απόγευμα θα μπαίνω λογικά και θα μπω και αυριο.

 

11bt0r6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@awake αναφερομουν στο συγκεκριμενο στυλ που παιζεις και το ειπα με γραφικο τροπο να κανουμε και λιγο χιουμορ :)

 

@nicoc89 τι ΑΗ και βλακειες..χαρισε το σε καποιον να το πουλησει να φτιαχτει..τι να το κανεις εσυ το gold τωρα?πας ΣΤΡΑΤΟ λεμε!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παίδες,

μπορεί κάποιος να υπολογίσει την τιμή αυτού του sword που dropara χθές?(δεν βγάζω άκρη με το ah :D )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , τερματισα hell με την μαγισσα ( http://eu.battle.net/d3/en/profile/mphxths-2845/hero/10663284 )

 

επαιξα το μισο του act4 με το spec του awake. Τι να πω , δεν θεωρουμαι δεξιοτεχνης , ειδικα με την μαγισσα και ειδικα με καινουργιο spec αλλα μου φανηκε η δουλεια easy mode.

 

hydra / blizzard και τρεξιμο γυρω γυρω και μετα απλα μαζευεις το loot.Το dmg reduction με το energy armor που ανεβαζει 40% τα resistances (στην περιπτωση μου τα πηγε 400-450) ειναι τραγικα μεγαλο και η ζωη μου ποτε δεν κατεβηκε κατω απο το μισο και χωνομουν μεσα στα μπουλουκια ολη την ωρα.

 

Παραυτα για ινφερνο θα χρειαστω καλυτερο gear θεωρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 800 LoH είναι βαρβάτα...

 

γιατί να μην βρεθεί? :P

 

kai αυτοι που βρισκονται επειδη τοσο gold δεν εχει κανεις πανε και αγοραζουν gold με αληθινα λεφτα και μετα αγορα με gold απο γολδ αξιον χαους ? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nicoc89 τι ΑΗ και βλακειες..χαρισε το σε καποιον να το πουλησει να φτιαχτει..τι να το κανεις εσυ το gold τωρα?πας ΣΤΡΑΤΟ λεμε!! :)

 

στρατό πάω ρε οχι στον πόλεμο να χαρίσω πράγματα και να κάνω διαθήκες :lol:

άσε που πάω 8μηνο μόνο οπότε σε 8 μήνες back to action!

αν και μπορεί να παίζω και σε καμια έξοδο , ποτέ δεν ξέρεις πως θα γυρίσει το μυαλό

 

τα 800 LoH είναι βαρβάτα...

 

γιατί να μην βρεθεί? :P

 

 

πρώτο drop μετά το patch i63lvl 1h με Loh 850κάτι και 300dps

νευρα , πολλά νευρα :mad: :mad: :mad:

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...