Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

THresh

 

δεκτο αυτο που λες, μπορεις ομως σαν ποιο εμπειρος να μου το αναλυσεις λιγο ?

 

to 2820 after kill δεν το εχει αλλο οπλο... ειναι πολυ μεγαλο και χρησιμο. Βεβαια θα ηταν καλυτερο το LOH αλλα τετοια ωρα τετοια λογια.

 

Δε σου αρεσει το χαμηλο strength? den exei vitality ? αυτα εννοεις η κατι αλλο ? πες μου τη γνωμη σου να δω μια αλλη αποψη αν εχεις χρονο! Επισης πες μου ποσο το κοστολογεις...!

 

 

 

Το Life after each kill είναι πρακτικά άχρηστο και δεν είναι reliable stat που μπορείς να υπολογίζεις. Σίγουρα έχει lack σε ένα primary stat για barb (strength/vitality) αλλά το κυριότερο είναι ότι του λείπει Crit Dmg (είτε natural στο όπλο, είτε μέσω socket).

 

Edit: Με πρόλαβε ο Thresh.

Επεξ/σία από Locko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Life after each kill είναι πρακτικά άχρηστο και δεν είναι reliable stat που μπορείς να υπολογίζεις. Σίγουρα έχει lack σε ένα primary stat για barb (strength/vitality) αλλά το κυριότερο είναι ότι του λείπει Crit Dmg (είτε natural στο όπλο, είτε μέσω socket).

 

Edit: Με πρόλαβε ο Tresh.

 

σιγα μην σε προλαβε και ο trash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello παίδες

 

Σχετικά με το crafting σε gloves (5+ mil το pattern) θα μιλήσω. Συνήθως ξόδευα 5 mil για να πουλήσω

gloves συνολικής αξίας 7 mil. Ένα από αυτά είναι και τα γάντια του χαρακτήρα μου (15+ mil)

Μέχρι την τελευταία φορά, όπου μετά από 10 mil για να φτιάξω gloves, δεν βγήκε ούτε ένα αξιόλογο κομμάτι.

Γενικά θέλει υπομονή και επειδή όλοι έχουν ανεβάσει τους χαρακτήρες τους και θέλουν καλά

κομμάτια για να δώσουν τα gold, είναι δύσκολο να πουλήσεις μέτρια προς καλά κομμάτια σε τιμή πάνω από mil.

Νομίζω ότι είναι καλύτερα το farming αφού έτσι και αλλιώς θα το κάνουμε για να ανέβει το paragon level.

 

Have fun!

Τωρα εχει 2,2mill το pattern, εχει καταρέυσει η αγορά του crafting εντελως.. Εχω αγορασει σχεδον ολα τα 6 properties παμφθηνα.. Μια ανακοινωση της Blizzard του στυλ "We want to improve crafting in 1.05" και θα ξαναπανε παλι οι τιμες εκει που ηταν ισως και περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χτες είπα να ξεκινήσω πάλι...αλλά σε hardcore αυτή την φορά.

Έφτιαξα έναν monk..Έφτασα lvl 13,θα το συνεχίσω.

ΔΕΝ ΠΕΤΑΕΙ τίποτα..μόνο potions κατά κύριο λόγο,και ελάχιστο χρυσό,και μπλε που δεν είναι καν η κλάση μου...Πολλές φορές σκοτώνω τέρατα και δεν ρίχνει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lvl 13 δηλαδή τι περίμενες να πετάει?

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/mphxths-2845/hero/13528749

 

και ομως εμενα σε 1 run act1 εριξε τρια κιτρινα (αυτα που φοραω , δεν θυμαμαι αν ειχε ριξει παραπανω)...

 

για αυτο ειχα ρωτησει μηπως υπαρχει κανας μυστικος μηχανισμος στο looting system στο hardcore που βοηθαει να ντυθεις πιο ευκολα..λογω της ιδιαιτεροτητας που εχει το mode αυτο

 

βεβαια μπορει να ειναι και απλα τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με blacksmith crafting τι προτείνεται ?

και ποιο plan ειναι must?

To hallowed defenders set στα σιγουρα.. Για αυτο ειναι και τοσο ακριβο βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μας μωρέ..τί θέλω να πετάει..να πετάξει κίτρινα,χρυσό!Ολόκληρο skeleton king και την αραχνούλα έφαγα!Μας δουλεύουν κανονικά..!

Τώρα μου πέταξε,όταν έφτασα leoric's .

Ναι είναι permanent death και ξεχωριστό AH .

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/xtrmsnpr-2869/hero/19995936

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ xtrmsnpr

μπορείς όμως να αγοράσεις πολύ φτηνά αλλά συνάμα αρκετά δυνατά κίτρινα items από το ΑΗ ώστε τουλάχιστον στην αρχή που είσαι να αισθάνεσαι πιο ασφάλεια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...