Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Βεβαια με τα rifts παιρνεις forgotten souls και shards αλλα εγω προσωπικα εχω ξοδεψει 5k shards στην kadala και δεν εχω παρει ουτε ενα..

μου έκατσε ένα legendary quiver τις προάλες, αυτό που κάνει τα bolas να σκάνε κατευθείαν, αλλά θέλει reroll με CC γμτ για να είναι τούμπανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap στα elite είναι μια χαρα

idk..Δεν μ φάνηκαν χρήσιμες..δεν αλλάζω το compo με companion-tumble-vengeance-k to mark..μια χαρά kite κ τρελό Burst..αλλά εφόσον σ έκατσε στο ιτεμ..μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα χτες και προχτες σχεδον ολη μερα rifts T1/T2 τα αποτελέσματα ηταν αθλια, το γυρισα σε core of areat και αρχισε να βρεχει plans και legendaries.. :P Μουφιες βεβαια αλλα και παλι νομιζω ειναι το ultimate legendary run ακομα, το κακο ειναι οτι ειναι repetitive και βαριέσαι ευκολα..

 

Βεβαια με τα rifts παιρνεις forgotten souls και shards αλλα εγω προσωπικα εχω ξοδεψει 5k shards στην kadala και δεν εχω παρει ουτε ενα..

κλασικό core πάνω / κάτω? σε τι δυσκολία? t1? t2? t3? t4? τι? πήγαινες και υπόγεια lvl 2 ή απλά πάνω κάτω mindless? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνω το checkpoint στην πορτα του azmodan και κανεις το run αναποδα για να γλυτωσεις το town portal time, ανοιγεις ολα τα chests, melt τα elite fast πας στο wp επιστρέφεις πολη και repeat το ιδιο, Τ1 η οποια δυσκολια σκοτωνεις τα elite σε 5-6sec το πολυ(τις περισσοτερες φορες και λιγοτερο αλλα λεμε το maximum για κανενα περιεργο). Ειναι repetitive mindless και κουραστικό αλλα ειναι αρκετα rewarding, ειδικα wiz με archon ειναι οτι καλυτερο εγω πρεπει να πατησω και 2-3 κουμπάκια δυστυχώς.. :P

 

Βοηθανε και τα bracers που φερνουν elite στο shrine γιατι εχει αρκετες φορες εκει μεσα.

 

Υπαρχει και το αλλο με wretched mothers και τα κελαρια αλλα δεν το εχω τσεκαρει και πολυ μου φανηκε χειροτερο παντως λιγο που το ειχα κανει στο vanilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε core εννοουμε εκεινον τον διαδρομο πριν τον azmodan ? αυτο ειναι 3 λεπτα υποθεση και βγαζει ελαχιστα mobs/elites...μηπως μου διαφευγει κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χαλάσει γύρω στα 2.5κ shards στην kadala σε mojo και άλλα 1κ σε helm και έχω πάρει τα @@ μου...Ούτε ένα leg.

@adhd:Με archon wiz και full act4 runs να έκανες πάλι φουλ αποδοτικό θα ήταν..! :-P

Α, θύμισε μου in game nick...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε core εννοουμε εκεινον τον διαδρομο πριν τον azmodan ? αυτο ειναι 3 λεπτα υποθεση και βγαζει ελαχιστα mobs/elites...μηπως μου διαφευγει κατι ?

Ναι, τα chests εχουν πολυ μεγαλυτερο legendary chance απο τα mobs και τα elites και εκει εχει αρκετα.. :P Το βλεπω να αλλαζει αυτο συντομα με hotfix/patch παντως, δεν νομιζω να ειναι intended.. Χτες σε 2 ωρες πηρα 2 leg και 3 plans, θα δοκιμασω και αργοτερα 2 ωρες non stop να δω τι θα παρω. Ο ΜΟ των rifts ηταν 1 στη μια ωρα οταν εκανα το ΣΚ και ηθελε και 4αδα, το areat το σολάρεις αυτο ειναι το καλο.

 

 

 

Έχω χαλάσει γύρω στα 2.5κ shards στην kadala σε mojo και άλλα 1κ σε helm και έχω πάρει τα @@ μου...Ούτε ένα leg.

@adhd:Με archon wiz και full act4 runs να έκανες πάλι φουλ αποδοτικό θα ήταν..! :-P 

Το θεμα ειναι τα chests οχι τοσο τα elites που σκοτωνεις, :P εγω 5k shards και τιποτα τι να πω?? Μαλλον με εχει αντιπαθήσει η kadala, ευτυχως τα παω σχετικα καλα με την mystic.. :P

 

 

Α, θύμισε μου in game nick...

 

asdf1234

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα chests εχουν πολυ μεγαλυτερο legendary chance απο τα mobs και τα elites και εκει εχει αρκετα.. :P Το βλεπω να αλλαζει αυτο συντομα με hotfix/patch παντως, δεν νομιζω να ειναι intended.. Χτες σε 2 ωρες πηρα 2 leg και 3 plans, θα δοκιμασω και αργοτερα 2 ωρες non stop να δω τι θα παρω. Ο ΜΟ των rifts ηταν 1 στη μια ωρα οταν εκανα το ΣΚ και ηθελε και 4αδα, το areat το σολάρεις αυτο ειναι το καλο.

 

Το θεμα ειναι τα chests οχι τοσο τα elites που σκοτωνεις, :P εγω 5k shards και τιποτα τι να πω?? Μαλλον με εχει αντιπαθήσει η kadala, ευτυχως τα παω σχετικα καλα με την mystic.. :P

 

 
 

asdf1234

θα σ στείλω ingame να μ το δείξεις μια γτ χάθηκα..Παίζει να είναι κ από το χώσιμο π έφαγα στο γραφείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

story mode, act 3 kill azmodan quest, core of areat waypoint, φτανεις ακριβως πριν τον azmo παιρνεις το checkpoint και ετοιμος. Θα μπω σε 3 ωρες περιπου στειλε αν ειναι no problem. Αυτο το run θελει ταχυτητα παντως αν το πας χαλαρα χαζευεις δεξια αριστερα δεν κανεις κατι, δυστυχως πρεπει να το παιξεις με συγκεκριμενο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί προτιμώ να xpάρω και λίγο στα run μου...? Ίσως αυτός να είναι ένας από τους λόγους που ακόμα φοράω μόνο κίτρινα...!!!!

http://eu.battle.net/d3/en/profile/kdami4-2893/hero/17259001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου για το xp ειναι η χειροτερη δυνατη, θεωρω οτι δεν εχει κανενα νοημα παρα μονο για να φτασεις στο max level απο κει και περα τα 100000000 paragon ειναι ενας "cheap" τροπος να αυξήσουν τη διάρκεια.. Τα arpg ειναι μονο item hunt για εμενα οταν δεν υπαρχει αλλο content, χωρις να λεω οτι η αποψη μου ειναι η σωστη ετσι, οπως γουσταρει παιζει ο καθενας.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω ότι έχεις άδικο, αντίθετα ίσως να έχεις πολύ δίκιο. Απλά εμένα να τρέχω σε μια πίστα σαν τρελός και να ανοίγω κουτιά μου φαίνεται βαρετό και το κάνω για αλλαγή όταν βαρεθώ το xp! Ίσως είναι και ένα κατάλοιπο από παλαιότερα καψίματα (βλ. Lineage).

 

Από την άλλη, τι να τα κάνεις τα καλύτερα αντικέιμενα, τα legendary και το φοβερό DPS, αν είναι να τρέχεις σαν το χαμστερ στο τροχό και δεν τα χρησιμοποιείς για να σκοτώνεις mobs...?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...