Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γιατί να μην ανεβάσουμε attacks / sec να γεμίζουμε πιο γρήγορα, και γιατί να μην ανεβάσουμε τα hp / resistances / armor να μην τρώμε φάπες και απλά να spawnaroume health globes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και γιατί να μην ανεβάσουμε attacks / sec να γεμίζουμε πιο γρήγορα, και γιατί να μην ανεβάσουμε τα hp / resistances / armor να μην τρώμε φάπες και απλά να spawnaroume health globes

 

και αυτα λυσεις ειναι...αλλα προφανως εχουν να κανουν και με τον char που μιλαμε και με το gear που πεφτει....προφανως ενας συνδυασμος οοοολων αυτων πρεπει να παιχτει.

 

παντως στο τορ4 αν θυμαμαι καλα...ή ημουν παραπανω..δεν θυμαμαι...ετρωγα κατι κατοσταρια απιστευτα..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soooooo

 

Παίζοντας λίγο με τον crusader έκανα ένα trollspec/build του 1m life 7000strength ~24mtoughness και είδα #25 στο diabloprogress. 

Το θέμα είναι οτι αυτό το πράγμα παρόλο που αντέχει ξύλο ακόμα και στο t6(act1 at least) κάνει pve και περιμένει να πεθάνουν τα mobs απο γηρατιά (300k dmg).

 

Οπότε γενικά το full toughness build είναι ineffective για οτιδήποτε άλλο εκτός απο trololol δε πεθαίνω με τίποτα ή αν κάποια στιγμή καταλήξουμε για κάποιο λόγω να κάνουμε wowlike parties αν πέφτει κάτι extreme στο torment 6.

 

Τώρα προσπαθώ να φέρω μια ισορροπία και βγάζω λίγο vit για χάρη του dmg.

 

Οι "top" (που στην πραγματικότητα είναι μισο hit απο μυγάκι) παίζουν κάτι no resist/200κ life/FULL IAS και crit chance αλλα είναι πασιφανές οτι δε μπορούν να πάνε βήμα σε κανονική δυσκολία. Δεν ξέρω κάποιον με αξιοπρεπή γνώση crusader αλλα αν παίζει κάποιος και έχει δει κάποιο build/spec να δουλεύει ας σφυρίξει γιατί με βλέπω να ξεμένω απο gold λόγω enchant και πειραματισμού -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΚΟΡΜΙ MR WORLD #25 CRUSADER 

 

ps1: geo, 60 -> 70 jar runs = ~ 5m άρα ακόμα και αυτό είναι αρκετά efective τρόπος για gold

 

160k το quest με τα crowns και 140k το jar. Το έκανα λίγο το πρωί γιατί μετά απο ένα αυτιστικό enchant 20 φορών (που δεν ρόλαρε ποτέ το crit chance που ήθελα) έπεσα τρομακτικά χαμηλά σε gold. -.-

 

Και 17m xp btw. Τουλάχιστον η ντουλάπα το φάρμαρε άνετα περπατώντας αυτό το exploit σε t6. Τώρα που τον ξεφούσκωσα idk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "top" (που στην πραγματικότητα είναι μισο hit απο μυγάκι) παίζουν κάτι no resist/200κ life/FULL IAS και crit chance αλλα είναι πασιφανές οτι δε μπορούν να πάνε βήμα σε κανονική δυσκολία.

εδω τωρα μπαινει o wd με τα πιρανχας,τοιχο,slow, 5-6 pets για κρεατα να τανκαρουν και οι αλλοι απο πισω να θεριζουν.... 

 

lalanis καμια συμβουλη με το νεο μου gear και build? το εκανα για τρελο σπαμαρισμα corpse bomb και slow!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρω οτι σχεδον ολοι δεν δινετε σημασια στο "Healing"....

 

δεν εχετε προσδοκιες για tor4-5-6 ε ? που για πλακα μπηκα τορ4-5 και εφευγαν κατι μπατσες διαστημικες :)

 

δηλ. υποθετετε οτι θα σκοτωσετε τα mobs πριν σας ακουμπησουν ? :)

Το παιχνίδι πλέον θα το παίξεις με group σε higher torment οπότε δεν σε νοιάζει και τόσο.. Τ3 δεν είχα κανένα πρόβλημα σε rifts και T4 σε boss, βάζεις healing vapors έχεις καλό timing και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα πουθενά εφόσον κανείς αρκετό dmg και έχεις resource reduction, το πρόβλημα είναι όταν δεν έχεις αρκετό. Εντάξει και ένα death στο προγράμμα είναι πάνω από T1 αλλά συνήθως έρχεται από απροσεξία.

 

Αν θες να σολαρεις κάποια στιγμή T6 η dh δεν νομίζω να είναι και η καλύτερη επιλογή πάντως.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βασικά το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ να το κάνεις (t6 solo) πέρα απο το yey i did it. Αμφιβάλλω οτι σύντομα θα γίνει efficient farm.

 

@metaksas πρώτον afaic για να είναι efficient το run δεν χωράνε καθαρά meat wall μέσα στο πάρτυ (καλη ώρα με τον crusader μου δεν έχει νόημα εγώ να κάθομαι μέσα σε 3 pack και οι άλλοι να ψοφοκοπάνε επειδή έχω ένα vacuum ένα taunt και μηδέν dmg).

 

Δεύτερον ακόμα και οι top dps crusaders έχουν το 1/3 dmg απο τους top dh που είναι και καθαρά ranged class με ότι αυτό συνεπάγεται για τη χρηστικότητα των crusaders.

 

Εγώ είπα θα κάνω dmg/cdr crusader με όλα τα ranged spells και justice αλλα θέλει χοντρά items. Αν καταφέρει κανείς να το κάνει τα % στα spells είναι πολυύύύύ καλά και τα spells σχεδόν spammable. Anyway νομίζω ακόμα δεν έχουμε ανακαλύψει το potential του class.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παίζει κάποιος και έχει δει κάποιο build/spec να δουλεύει ας σφυρίξει γιατί με βλέπω να ξεμένω απο gold λόγω enchant και πειραματισμού -.-

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Alucard-2489/hero/39042669

 

Ρίξε μια ματιά στο Build που παίζω εγώ. Κάνει παπάδες από άποψη dmg και έχει και καλό survivability.

 

Βασικά εγώ ήθελα να παίξω fist of heavens - retribution αλλά δυστηχώς το skill αυτό κοστίζει 30 wrath και επίσης είναι Bugαρισμένο αυτή τη στιγμή , σκάει όπου να ναι αρκετές φορές. Τα υπολοιπα wrath spenders δεν μου άρεσαν. Οπότε προς το πάρον κατέληξα στο build που έχει στο προφίλ μου. Δεν έχω βρει κάτι άλλο που να με ικανοποιεί μεχρι στιγμής αν και κυριώς παίζω demon hunter & wizard τώρα, δεν έχω αφιερώσει και πολλές ώρες στον crusader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ lalanis

 

Εφτιαξα spite. Εχε το κατανου να το τσεκάρεις... Ημουν πολυ ατυχος με τα υπόλοιπα μοτζο , χαλiα average... καλυτερο σε usability παραμενει το thing of the deep.... firebats δουλεουν ακομα και πολυ ικανοποιητικα, αν και δεν τα προτιμω (no skillslot).

 

 

 

Το μαχαιρι μου ΑΝ το αλλαξω, θα το αλλαξω με ιδιο. Endgame wd weapon κατ εμε. To build που εχω ειναι τιμιο, και ευελικτο..

Κλαιγομαι ολημερις για magefist kai cindercoat. Εχω σηκωσει κ ενα αδιανοητο andariels που οσοι το βλεπουν αμολανε για τηνο γονηπετεις...

 

Αν σε πετυχω το βραδυ θα πεσει invite για ανταλλαγη ιδεων :)

 

Υ.Γ : firebuilds ftw imho. Σε ιδανικες περιπτωσεις μπορει καποιος να στησει firebuild με +90_120% firedmg, χωρις απωλεια main dps. Μεγαλη υποθεση.

Επεξ/σία από Markerparts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lalanis εχεισ γινει μεντορας σε εμας τους ταπεινους WD :D,, δεν μπορεσα να κατσω για παρτακι γτ ηρθα απο γραφειο τωρα, το βραδακι αν μπεις θελω λεπτομερειες για το δαχτυλιδακι.με τα set. Aπο bounties σακουλα πεφτει μονο? η και σε rift?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα με 11% magic find είμαι,κλασικά με τον DH τρώω ξύλο...με τον monk πάω πιο καλά στο hard..ρίχνει αντικείμενα,δεν είναι όλα καλά και άντε να ανεβάζουν λιγάκι πιο πολύ,αλλά τουλάχιστον τα φοράω..μου πετάει για lvl 61 όμως..Και μιας και δεν έχω το expansion πάνε για κάψιμο κάθε φορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lows of valor είναι buggarismeno ? αντι να μου δωσει attack speed μου μειωσε... κατι δεν παει καλα ... για προσεξε λιγο τι κερδίζεις και τι χανεις όταν το βαζεις και πεςμ ου μηπως εγω κανω κατι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...