Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοεις οτι δεν ειναι θεμα τυχης ? απλα θεμα ωρων ?? πες μου οτι δεν εννοεις κατι τετοιο :)

 

Θέμα ωρών είναι... Όταν ο χρόνος τείνει στο άπειρο, η πιθανότητα για όλους μας τείνει (σχεδόν ισούται) με την πιθανότητα που έχει το κάθε αντικείμενο να πέσει...!! Παίξτε non stop, παρατήστε το rl και κάποια στιγμή θα έχετε όλοι, όλα τα αντικείμενα και άρα και αυτά που τόσο ποθείτε!!! :P

 

Για αυτό σου λέω Lalani, θέμα ωρών είναι το Grandeur που σου λείπει..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kalidor διάβασε τις 300 προηγούμενες σελίδες, θα σου λυθούν όλες οι απορίες 

@tmark απλά πας και αγοράζεις όταν είσαι 4άδα και όχι μόνος για να έχεις το extra mf από το party (και η 4άδα να είναι κοντά σου για να έχεις το buf)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει λιγο τζογος το παιχνιδι η ιδεα μου, με παει δεν με παει, τον παει τον αλλο εμενα δε με παει etc.. :P Ετσι ειναι το παιχνιδι τι να κανουμε καποιοι θα σταθουν αρκετα τυχεροι καποιοι θα κολλησουν, εδω ο modz παιζει non stop απο την αρχη της beta εχει κανει ολα τα exploits και δεν εχει βρει tf ακομα το οποιο το εχει βρει το μισο clan δηλαδη.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 α! και να μην παίζουμε 235235 διαφορετικούς άλλα τον έναν που θέλουμε να ανεβάσουμε ΙΜΟ 

 

Σφυράω αδιάφορα.

 

Δε γίνεται να παίζεις έναν μόνο χαρακτήρα. Γιατί να το κάνεις αυτό και να χάσεις τόσο πολύ content/skills/items/builds? 

 

Θα πάρεις 1.4% dmg (αν πάρεις) μετά απο 30 rifts κάνοντας το ίδιο πράγμα χ 9000 φορές και μετά τι;... Δεν έχει ladder δεν έχει κάτι.

Αυτο το λέω έχοντας παίξει περισσότερες ώρες απο ότι είναι υγιές... Δε νομίζω οτι θα άντεχα να παίζω επι 6-7 ώρες κάθε μέρα έναν μόνο char. Απο την άλλη όπως το ευχαριστιέται ο καθένας..

 

Anyway, καλή η ιδέα με τη kadala και το party mf αν και tbh τα 3-4 leg που μου έχει δώσει μου τα έχει δώσει είτε solo είτε με 2 man party. (καλη ώρα το chandoto χθές). Μακάρι να ισχύει though.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και εδω.

Στο ψητο.

 

Δεν ειμαι κανενας κομπλεξικος, ουτε επιδιξειομανης ή κατι τετοιο.... 

Απλα ετυχε να γυρευω 2 πραγματακια ακομα για να μπορεσω να δοκιμασω κατι που εχω στο μυαλο μου ( 4 πραγματα για την ακριβεια, αλλα δε το πα χαχα), και απλα το ανεφερα στην κουβεντα ( Δεν ειπα οτι ειμαι ατυχος ομως, ουτε κλαφτηκα παντως. Μια κουβεντα ειπα. :Ρ)

 

Για το gear. Παιζω πολυ. Οποτε σηκωνω πραματακια που μου δινουν την ευκαιρια να κινηθω οπως εχω προγραμματισει. Ετσι παει ( Δεν ειπα οτι ειμαι ατυχος ομως, :Ρ)

Για το θεμα toughness. Σαφως θα ηθελα να εχω περισσοτερο. Ingame ειμαι 5.κατι m toughness. Τιμιο νουμερακι. 380κ hp. Νορμαλ μου φαινεται να σας πω την αληθεια. Οτι επεσα μερικες φορες ειναι γεγονος, αλλα και παλι δεν ειναι και κατι που 8α με προβληματισει. Δεν ειμαι ετοιμος ακομα να παιξω με main  firebats full melee, οπως και δεν ηξερα τον ρυθμο και το πως παιζετε γενικα :) Οι απαιτησεις αλλαζουν οσο αλλαζει η αποσταση απ το mob, οποτε ψαχνω χωρο να ανεβασω toughness, δυσκολο, αλλα θα βρεθει εν καιρω.

 

Θεμα συμπεριφορας δεν νομιζω να προεκυψε, ουτε να προκυψει. Κυριοι εισασταν και σεις, και γω κυριλε :)

Δεν ειμαι προκλητικος, δεν επιβαλω, ουτε καν προτεινω οταν με καλουν καπου. Αναμενομενο και λογικο να εχετε αναπτυξει αλλο playstyle απ οτι εχω συνιθισει. Ετσι θα δουλευε σε οποιονδηποτε μπαινει σε ενα party που δεν εχει ξαναπαιξει. 

 

Ευχαριστω παντως και παλι για τα runs. Τα διασκεδασα, περιμενω παλι invite οταν εχετε χωρο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφφφ εγραφα εγραφα και τα σβησα σαν τον μαλακα..και δεν ψηνομαι να τα ξαναγραφω

 εν ολιγοις

 

δεν ειπα οτι το ελεγες επιτηδες..ή οποιος το λεει (το "μου λειπει το ταδε" ενω ειναι τουμπανο αρκετα) ...πανω στην κουβεντα βγαινει και ειναι φυσιολογικο..αλλα οταν το ακουει καποιος με πολυ λιγοτερο dps/items..του φαινεται καπως :)

 

 

το toughness το σχολιασα..γιατι καποια στιγμη ειχα πεσει κατω απο τα 400k life και επεφτα σαν πεταλουδα...οποτε θεωρω οτι για να στεκομαστε σε τορ2-3 θελουμε τουλαχιστον 500+k life...αλλιως παει ακλαφτο το οποιο dps εχουμε..γιατι ως γνωστον dead dps = no dps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500κ ειναι , κατ εμε παντα, οκ για Τ6. Αυτο βεβαια μπορει να μην ισχυει για αλλους, αλλα νο προβλεμ. Κουβεντα κανουμε.

Προτιμω fetish αντι για gargantua. Τον εχουν κανει εντελως ταμτακο και χαζο. Ποσες φορες σου εχει τυχει απλα να καθετε?

Τα Fetish τιμια πολυ, ντουγρου στον πατσα ομως, λεβεντιες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παιζεις με αυτα που βλεπω στο profile σου atm δεν θα τα ελεγα και τοσο καλα αν και δεν γνωριζω τοσο απο WD τι παιζει, cains set, legacy wh, shoulder με ..fan of knives. ring μετριοτατα, 2.4mill toughness profile.. Θα ελεγα μαλλον κακοστημενο setup για paper dps αλλα και παλι κρατάω μια πισινή επειδη δεν γνωριζω τοσο τι παιζει με τους γιατρούς. Δηλαδη το λεω επειδη στην έπεσαν για το καλο gear και καλα, αναλογικα με τις ωρες που εχεις παιξει δεν ειναι και τοσο.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα οτι εχω κατι στο μυαλο μου και κινουμαι συμφωνα μ αυτο.

Τωρα απο κει και περα, τα shoulders λογικα τα εχεις δοκιμασει δεν σου αρεσαν. Εμενα με εξυπhρετουν.  

Tα cains δεν σου αρεσαν (?), οκ. Τελος παντων, κατι παραπανω θα ξερεις. Ευχαριστω για την κριτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...