Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αντε μέχρι 93% πρωτεΐνη να βρεις σε καλές isolate.

οι λεγομενες'καθαρες' 

 υπαρχουν οι πρωτεΐνες όγκου και  πρωτεΐνες γράμμωσης ο διαχωρισμος τους εχει να κανει με τους υδατανθρακες !

Η λεγόμενες ''πρωτεΐνες όγκου'' είναι αυτές που  έχουνε μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες και έχουν πολύ περισσότερες θερμίδες. Αντίθετα 'πρωτεΐνες γράμμωσης' λέγονται αυτές που έχουν όσο το λιγότερους υδατάνθρακες!

οσο πιο καθαρη ειναι η  πρωτεΐνη  οσο δηλαδη ανεβαινει η  περιεκτικότητα πρωτεΐνης στο  80 - 90 % τοσο και πιο ακριβη ειναι .. η συμβουλη μου ειναι να αγοραζετε  ''καθαρες'' και να μετατρεπετε μονοι σας οση απο αυτην θελετε σε πρωτεινη ογκου ,  προσθετοντας μονοι σας υδατανθρακες της μορφης που θελετε και αναλογα με τις αναγκες σας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι έγινε με τα λινκς και δεν είναι ενεργά

 

fixed

 

 

οι λεγομενες'καθαρες' 

 υπαρχουν οι πρωτεΐνες όγκου και  πρωτεΐνες γράμμωσης ο διαχωρισμος τους εχει να κανει με τους υδατανθρακες !

Η λεγόμενες ''πρωτεΐνες όγκου'' είναι αυτές που  έχουνε μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες και έχουν πολύ περισσότερες θερμίδες. Αντίθετα 'πρωτεΐνες γράμμωσης' λέγονται αυτές που έχουν όσο το λιγότερους υδατάνθρακες!

οσο πιο καθαρη ειναι η  πρωτεΐνη  οσο δηλαδη ανεβαινει η  περιεκτικότητα πρωτεΐνης στο  80 - 90 % τοσο και πιο ακριβη ειναι .. η συμβουλη μου ειναι να αγοραζετε  ''καθαρες'' και να μετατρεπετε μονοι σας οση απο αυτην θελετε σε πρωτεινη ογκου ,  προσθετοντας μονοι σας υδατανθρακες της μορφης που θελετε και αναλογα με τις αναγκες σας ...

 

Οι concentrate ειναι ογκου και οι isolate ειναι γραμμωσης δλδ? Για αυτες τις χυμα που μπορουν να βρεθουν και στα βιολογικα εχουμε καμμια γνωμη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παραγγελνεις πρωτεινη.

 

Να σε στελνει μυνημα ο κουριερ οτι ηρθε και ειναι καθοδον στην διευθυνση μου..

 

Εγω καθομαι και περιμενω.. ουτε τηλεφωνο τιποτα... αν ελειπα στην δουλεια 100 τηλεφωνα θα με επαιρνε..

 

Ασχετα πηγα σε τοπικο κρεοπωλειο 5 μπιφτεκια 9 ευρω... λεω θα ξαναπαρω σιγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι concentrate ειναι ογκου και οι isolate ειναι γραμμωσης δλδ? Για αυτες τις χυμα που μπορουν να βρεθουν και στα βιολογικα εχουμε καμμια γνωμη?

διαβασε το αλλη μια

''ο διαχωρισμος ογκου και γραμμωσης ειναι η περιεκτικοτητα σε % πρωτεινης''

υπαρχουν ενα σωρο πρωτεινες , κρατα αυτο που σου εγραψα  ετσι για να μην μπερδευεσαι γενικοτερα !

 

ολα τα μπλεντερ καλα ειναι , απλα αυτο που πρωτεινα εγω το εχω παρα πολυ καιρο κ μου εχει βγει σουπερ, εχω αποψη και γι αυτο το προττεινα , και της δημητρας μια χαρα θα ειναι  !

βεβαια μου πεσε κατω εγινε κομματια η κανατα , παει η 50αρα που ειχα δωσει τοτε και παμε για αλλο , το ιδιο θα παρω παλι

Ασχετα πηγα σε τοπικο κρεοπωλειο 5 μπιφτεκια 9 ευρω... λεω θα ξαναπαρω σιγουρα...

υπονοεις ηταν ακριβο !

εξαρταται  ..  τι κρεας και ποσα γραμμαρια ηταν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτο λεω και γω...

 

Τωρα τα πηρα.. για μπριζολες πηγαινα αλλα τα ειδα.. τιμη κιλου ομως δεν ειχε πανω γραμμενη ο εξυπνος... δεν πειραζει θα τα φαω και θα παω για πλατσα πλουτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

therock

 

δεν ειναι απο ζεστη! εχω τα παντα ανοιχτα και κανει ρευμα και ειναι τοσο δροσερα σε βαθμο που μπορει και να κρυωνεις! απλα εχω συνηθισει να ξυπναω νωρις!

 

οσο για το μπλεντερ με κλειστα ματια σε στυλ που προτεινει ο μαους! τα αλλα ειναι μαλακιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σκοπός σου θα πρέπει να ειναι να χάσεις μονο λίπος , όχι κιλά και λιπος. το αν θα κάνεις body recomposition(χάνεις λιπος - βάζεις μυς , αλλα παίρνει παραπάνω καιρό)  η όχι ειναι δική σου επιλογή , εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα γιατι όπως λες έχεις πολλά παραπανίσια κιλά άρα δεν θες να κάνεις το δέρμα σου γιο-γιο

γιατι αφότου χάσεις τα κιλά θα πρέπει να το αφήσεις να προσαρμοστεί διατιρώντας ενα συγκεκριμένο ογκο στο σώμα σου κ εννοώ τον συνολικό όγκο,  έτσι με το να αδυνατίσεις κ μετά να βάλεις κιλά μονο κακό στο δέρμα σου θα κάνεις. Οπότε η γνώμη μου ειναι να προσπαθήσεις να χάσεις το λιπος κ ταυτοχρόνος να επωφεληθείς τα "noob gains" , τα μυικά κέρδη του αρχάριου (αρκεί βέβαια να κάνεις κανονικά προπονήσεις με βάρη και να τρως σωστά)

 

θελω να βελτιωσω την εικονα του σωματος μου αρχικα.... γιατι εχει παραγινει η κατασταση . ειτε αυτο γινει και με βαρη ειτε γινει αποκλειστικα με αεροβικη

δεν το ξερω για αυτο ζητησα την γνωμη σας  :-)  Ειμαι 1.90 σε υψος και 130 κιλα που ρωτησες

 

αερόβια να κάνεις το πρωί με άδειο στομάχι αν έχεις σκοπό να πας για προπόνηση με βάρη το μεσημέρι ή το απόγευμα ή το βράδυ , , αλλιώς μετά την προπόνηση με βάρη κάνεις την αερόβια σου κ εισαι αρχηγός. Οι δύο περιπτώσεις που σου έγραψα ειναι δυο ευκολοι τρόποι για απώλεια λίπους. Αν κάνεις αερόβια κ μετά ψευτοπροπόνηση με βάρη ειναι λάθος , δεν το θες αυτό , χρειάζεσαι να πάρεις στα σοβαρά τα βάρη γιατι αυτά θα σου χτύσουν σώμα παρέα με την κουζίνα . Το μικρά βάρη το ξεχνάς , κάνεις οτι μπορείς και με σκοπό να ανεβαίνεις σε κάθε προπόνηση έστω κ λίγο , το σώμα σου αν δεν το ζορίσεις καθόλου δεν έχει λόγο να αλλάξει , θα μένεις ίδιος.

 

αυτό οτι θα σφίξει το κορμί κ θα γίνει ποιο δύσκολη η απώλεια , δηλαδή οτι θα σφίξει το λίπος ειναι λάθος, δεν γινεται που να κατέβει ο θεος κάτω κ ειναι αστείο να το σκέφτεσαι , θα το καταλάβεις αργότερα.

 

αρα αφου ξεκιναω γυρω στις 4 γυμναστηριο να παω το πρωι για τρεξιμο με αδειο στομαχι ... και μετα τα βαρη να κανω και αεροβια εκει οσο μπορω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γνωμη εχετε για αυτο? το χρησιμοποιει κανεις?

 

 

 

Αυτο ρε παιδια που ανεβασατε πριν, κοιλιακους σας γυμναζει? Εγω νιωθω πιο πολυ ραχαιους, γιατι προσπαθω να κρατησω τη μεση μου σταθερη καθως κατεβαινω και αναγκαστικα πιεζω με την μεση παλι για να ανεβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια και εγω την ιδια απορια ειχα γιατι δε το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα τους βλεπω ολους πολυ ψαγμενους εδωμεσα και ντραπηκα να ρωτησω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια και εγω την ιδια απορια ειχα γιατι δε το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα τους βλεπω ολους πολυ ψαγμενους εδωμεσα και ντραπηκα να ρωτησω :P

αμα ντρεπεσαι, δν θα μαθεις ποτε. Γενικα, δν θα πας μπροστα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...