Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω ένα περίεργο πόνο, πιάσιμο εκεί που είναι το κυκλάκι, να πάω προπόνηση ή να τ'αφήσω; όταν σηκώνω τον ώμο πονάω πιο πολύ

Αν σε ποναει μην το πιεσεις ,ειναι και ατσαλο σημειο ο ωμος γενικοτερα  καλυτερα να το προφυλαξεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε παιδιά έχω ένα περίεργο πόνο, πιάσιμο εκεί που είναι το κυκλάκι, να πάω προπόνηση ή να τ'αφήσω; όταν σηκώνω τον ώμο πονάω πιο πολύ

 

Για δες το παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα περίεργο πόνο, πιάσιμο εκεί που είναι το κυκλάκι, να πάω προπόνηση ή να τ'αφήσω; όταν σηκώνω τον ώμο πονάω πιο πολύ

Να τ αφησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μαγείρεμα είναι εύκολο, το καθάρισμα είναι παλούκι. Ειδικά τα μικρά (γαύρο, σαρδέλα) που είναι και τα πιο υγιεινά απ' όλες τις απόψεις είναι και το πιο παλούκι στο καθάρισμα.

 

Nταξει μωρέ τους λες εκεί που τα παίρνεις να στα καθαρίσουν, αν δεν υπάρχει πολυτέλεια να έχεις καμιά μαμά ή γυναίκα στο σπίτι να το κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις πονο εκει που λες μαλλον πλησιαζει στους μπροστινους δελτοειδεις , αφησε το λιγο να δεις πως θα παει και δουλεψε λιγο λαστιχα στην επομενη προπονηση.

http://www.physio-aid.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=49

 

Ασε γιατι την εχω πατησει προσφατα απο τον ωμο και εχω κανει διατριβη επι του θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συμπέρασμα

Άμα είστε ακόμα στη ανάπτυξη ή άμα ετοιμάζεστε για μια πρωινή προπόνηση μεγάλης διάρκειας (πάνω από 45΄) δεν θα συστήναμε να κόψετε τελείως το πρωινό αλλά να αποφύγετε τα κοινά δημητριακά που αποτελούνται συνήθως από 50% ζάχαρη και να επιλέξετε πιο φυσικά γεύματα χαμηλά σε γλυκαιμικό δείκτη όπως αυγά, βρώμη, μαύρο ψωμί κτλ...

 

 

To λεει και στο συμπερασμα οποτε αναλογα τι τρως το πρωι διαλεγεις και πιο δρομο θα παρεις , πρωινο η οχι . Το αρθρο αυτο ειναι γι αυτους που δεν κανουν σωστη διατροφη. Εγω ας πουμε που τρωω βρωμη με γαλα ελαφρυ, scoop πρωτεινης και αυγα , δεν θα το εκοβα το πρωινο για κανεναν λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπέρασμα

Άμα είστε ακόμα στη ανάπτυξη ή άμα ετοιμάζεστε για μια πρωινή προπόνηση μεγάλης διάρκειας (πάνω από 45΄) δεν θα συστήναμε να κόψετε τελείως το πρωινό αλλά να αποφύγετε τα κοινά δημητριακά που αποτελούνται συνήθως από 50% ζάχαρη και να επιλέξετε πιο φυσικά γεύματα χαμηλά σε γλυκαιμικό δείκτη όπως αυγά, βρώμη, μαύρο ψωμί κτλ...

 

 

To λεει και στο συμπερασμα οποτε αναλογα τι τρως το πρωι διαλεγεις και πιο δρομο θα παρεις , πρωινο η οχι . Το αρθρο αυτο ειναι γι αυτους που δεν κανουν σωστη διατροφη. Εγω ας πουμε που τρωω βρωμη με γαλα ελαφρυ, scoop πρωτεινης και αυγα , δεν θα το εκοβα το πρωινο για κανεναν λογο.

Νομιζω το λεει για γενικα , εκτος απο αυτους που κανουν  μια πρωινή προπόνηση μεγάλης διάρκειας (πάνω από 45΄) .

 

Δεν βλεπω να εχει σχεση με την ποιοτητα του πρωινου, αλλα του πρωινου σαν γευμα ... διοτι κανει ολο αυτα που λεει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι θελω να πεφτω για υπνο σκασμενος στο φαι και με μια κοιλουμπα τουμπανο !!

που θα παει θα βρω ενα αρθρο στο σκουπιδαριο του ιντερνετ που να λεει οτι ειναι σωστο αυτο και οτι μας βοηθαει να βλεπουμε ομορφα ονειρα  και θα το κανω ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα προφανως και  δε λεω κατι για σενα φιλε , εσυ καλα εκανες και το εβαλες , για τα ο,τι να'ναι που μπορει να διαβασει κανεις στο νετ λεω ..

εδω θα μου πεις ποσταρε ο αλλος αρθρο που ελεγε οτι το καπνισμα  σε καποιες περιπτωσεις κανει  καλο , στα της διατροφης θα κολλησουμε , οτι γουσταρει ο καθενας γραφει ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα προφανως και  δε λεω κατι για σενα φιλε , εσυ καλα εκανες και το εβαλες , για τα ο,τι να'ναι που μπορει να διαβασει κανεις στο νετ λεω ..

εδω θα μου πεις ποσταρε ο αλλος αρθρο που ελεγε οτι το καπνισμα  σε καποιες περιπτωσεις κανει  καλο , στα της διατροφης θα κολλησουμε , οτι γουσταρει ο καθενας γραφει .. ΤΡΩΕΙ

fixed  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι;;; Τελικα δε κανει καλο το καπνισμα;;

ΧΑ ΧΑ!!

 

εχω μια απορια.... Ρωτησα χτες για τρεξιμο, μου λεει ναι. Βεβαια σιγα σιγα και μεχρι εκει που δε θα με πονεσει. Εγω ομως ειναι αληθεια οτι φοβαμαι να το κανω.. Στη θεση μου τι θα κανατε; Ν αφησω να περασει κανα 15μερο ακομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...