Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

η σουκονι ειναι εταιρεια που εβγαζε παπουτσια για τεννις και εχει μπει σιγα σιγα στο τρεξιμο! εγω δεν εμπιστευομαι τους πατους ! δεν ξερω το χω στο μυαλο μου οτι σε πιο εξτριμ καταστασεις δεν θα ειναι τοσο σταθεροι (αν και εδω μιλαμε για δρομο και οχι βουνο)

 

για το χρωμα σου ειπα να μην κοιτας τι εχουν εκει περα απο αισθηση και νουμερο ολα τα αλλα ιντερνετ :P

 

ποια σουκονι ειδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δε θυμαμαι ονοματα απλα πηγα και στην intersport να δω για αντιντας αλλα ειχε πολυ περιορισμενα πραγματα, και χαλβαδιασα τα σουκονι.. Αλλα δε τα δοκιμασα απλα ετσι σαν εμφανιση.

 

Νομιζω οτι τελικα θ ανεβω ερυθραια καμια μερα στο pulse 100 που εχει και asics και μιζουνο και σουκονι να μπορω να τα δοκιμασω ολα μαζι :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα! Παρακολουθώ καιρό το νήμα  και είπα να γράψω το πόνο μου! :P

 

Λοιπόν το καλοκαίρι λόγω δουλειάς πήρα 5 κιλά (δηλ είμαι 168 cm-65kg).Τώρα ακολουθώ το παρακάτω πρόγραμμα:

 

Ασκηση
Κάθε μέρα πρωί ( και βράδυ αν μπορέσω) γρήγορο περπάτημα 4χμ & 1 ώρα κοιλιακοί, πόδια, χέρια ασκήσεις μόνη μου σπίτι
3 φορές τη βδομάδα γιογκα astanga&hatha
1-2 φορές τη βδομάδα τρέξιμο στο στάδιο 5-6χμ.
Διατροφή
Για πρωί: ταχίνι,μέλι + παξιμάδι ή αβοκαντο με μέλι ή βρώμη -μελι-νερό +πορτοκαλια γκρειπφρουτ φρεσκος χυμός με γύρη.
Μεσημέρι:Σαλάτα με πολλά λαχανικά ή καποιο λίγο βρασμένο όσπριο. Που και που κανενα αυγό βραστό.
Ενδοιαμεσα : φρουτα -τσαι-χυμούς-λίγοι ξηροι καρποί
Βράδυ: Φρούτο ή τσάι ή τίποτα.
Εκτος διατροφής :ζάχαρη, αλάτι, ασπρο αλευρι

 

Πώς το βλέπετε;

 

Σκέφτομαι να πάω και στο δημοτικό γυμναστήριο αν προλαβαίνω αλλά φοβαμαι να μην ανοίξει η πλάτη μου ...δεν θέλω να "τουμπανιάσω". :P Γίνεται να γυμνάσεις αυτήν την περιοχή χωρις να "ανοίξεις"; 

Το πρότυπο μου για ευλυγισία  και δύναμη . ----->

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

επισης εκτος διατροφης βλεπω οτιδιποτε κρεατικο και ελαχιστη πρωτεινη! γιατι ετσι?

 

κανε αφοβα μην φοβασαι για την πλατη!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εβγαζα το ταχινι και το μελι, θα ετρωγα βρωμη/δημητριακα.

 

Επισης δεν εχεις καθολου πρωτεινες! Το μεσημεριανο σου να περιλαμβανει καποιο απαχο κρεας πχ κοτοπουλο, γαλοπουλα, μοσχαρι. Οχι που κ που κανα αυγο!

 

Επισης τσαι δεν ειναι βραδινο... Και βασικα δεν ειναι φαι! Μπορεις να βαλεις ενα γιαουρτι χαμηλων λιπαρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Κάνω χορτοφαγία ή τουλαχιστον προσπαθώ.  Τρώγω μόνο που και που όταν είμαι χωριό από δικό μας κρέας,γαλακτοκομικα, αυγά.

Τώρα σπουδάζω σε πόλη οπότε παίρνω μόνο λαχανικά (άντε κ κανενα τυράκι, αυγό) που φέρνουν εδώ ντόπιοι βιοκαλλιεργητές στο πάρκο.

 

Μαργαρίτα το σκέφτομαι το γιαούρτι για βράδυ αλλά αν πάρω ,παίρνω ντόπιο πρόβειο και είναι αρκετα "δυνατό"  για βράδυ.(προσπαθώ να μην αγοράζω από τις μεγάλες γαλακτοβιομηχανίες για x y λόγους). Οποτε τσαγακι προς το παρόν μέχρι να βρω κάτι άλλο..

 

Θα πάω λοιπόν και στο γυμναστήριο και σε κανένα μήνα θα  σας γράψω report! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν λεει κατι αυτο! και εγω χορτοφαγος ειμαι!!!

 

γιαουρτια παντα υπαρχουν επιλογες οχι τον μεγαλοεταιρειων!

 

λοιπον πρωτεινη μπορεις να παρεις απο ξηρους καρπους,οσπρια (ρεβιθια ειναι τα τοπ,φακες (με ρυζι να τις τρως),φαβα, φασολια κτλ),μανιταρια (τι καλυτερο?)  εχεις τοσες επιλογες φαγητων!!!

 

επισης δεν κανεις χορτοφαγια αλλα αφαγια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι στον πεο ειναι τοσο ακριβες οι καλτσες συμπιεσης μπορει να μου εξηγησει καποιος?

 

Τι ακριβως κανουν αυτες? Εδω κατι λεει για φλεβικη ανεπαρκεια

 

http://www.veins.gr/%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%86%CE%BB%CE%B5%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CE%B8%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD/%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CF%84%CF%83%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%AF%CE%B5%CF%83%CE%B7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεει κατι αυτο! και εγω χορτοφαγος ειμαι!!!

 

γιαουρτια παντα υπαρχουν επιλογες οχι τον μεγαλοεταιρειων!

 

λοιπον πρωτεινη μπορεις να παρεις απο ξηρους καρπους,οσπρια (ρεβιθια ειναι τα τοπ,φακες (με ρυζι να τις τρως),φαβα, φασολια κτλ),μανιταρια (τι καλυτερο?)  εχεις τοσες επιλογες φαγητων!!!

 

επισης δεν κανεις χορτοφαγια αλλα αφαγια

Αχαχαχα....

Οχι ρε συ τρώγω. όλα αυτά που είπες...(όσπρια , ξηρους καρπους, μανιτάρια ). Δε κάνω αφαγία . Τρώγω. Κανονική είμαι.

Αντε και συ χορτοφάγος;; Πολυ καλά! Να μας δώσεις καμια συμβουλή παραπάνω.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

βοηθουν στην καλυτερη ροη του αιματος ωστε να αιματονεται καλυτερα η περιοχη (οι γαμπες για παραδειγμα) με αποτελεσσμα να μειωνεις πιθανοτητες για κραμπα κτλ!

 

ετσι οπως τα γραψες δεν φανηκε! πανω κατω σαν και μενα και συ (0 αλατι,ζαχαρη και λευκα)

 

γενικα τρωγε καλο πρωινο με γαλα (εγω πινω σογιας) βρωμη μελι

 

μεσημερι σαλατες,λαχανικα,οσπρια,ρυζι,μανιταρια και βραδυ κανενα γιαουρτι με λιγους ξηρους καρπους

 

ενδιαμεσα χτυπας φρουτα και αυγα και εισαι νταξει γενικα! τσαι κτλ δεν ειναι γευμα !! αυτα τα πινεις ετσι και αλλιως

 

οτι βοηθεια κτλ θες μου λες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι καταλαβα οτι αναφερεσαι αε αυτη απλα σε ρωταω γιατι πρεπει να εχει ζωικη πρωτεινη

 

ειμαι χορτοφαγος κανω βαρη και τρεξιμο και πιστεψε με δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθουν στην καλυτερη ροη του αιματος ωστε να αιματονεται καλυτερα η περιοχη (οι γαμπες για παραδειγμα) με αποτελεσσμα να μειωνεις πιθανοτητες για κραμπα κτλ!

 

Ειναι μονο για ποδια, για το τρεξιμο? Χερια αμα θελω να εχω καλυτερη ροη και φλεβικοτητα+ οτι νιωθω τους καρπους μου, οταν ζοριζομαι να χανουν το σφυγμο τους, υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...