Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δω δεν ειπα οτι θα το κανω αυτο...

 

Οντως θελει ασφαλεια, γιατι ανεβηκες μετα αν μεινεις απο δυναμεις τι κανεις ....πεφτεις ...την γαμησα...

To θεμα ειναι οτι υπαρχουν αλλα 300 πραγματα να κανεις να γυμναστεις δεν υπαρχει καποιος  λογος  να  κανεις κατι τετοιο και να σπασεις κανενα ποδι :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τα νέα μου παπούτσια

http://www.rollsport.de/bilder/xa-pro-3d-gtx-7058.jpg

Ωραια spect με γεια μπηκες και εσυ στην οικογενεια της salomon .

Στηθάγχη με βήχα πάνε τα μουσκουλάκια μου για αύριο 

Τσάι κατουράω πια και όχι νερό!!!

Ερειπιο και εσυ δεν την παλευετε  διαλυεστε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια spect με γεια μπηκες και εσυ στην οικογενεια της salomon .

Ερειπιο και εσυ δεν την παλευετε  διαλυεστε :P

ερείπιο θα γίνω εντός εβδομάδας, έρχονται και τα Straps μου, ετοιμάζομαι για νέα pr στα dl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερείπιο θα γίνω εντός εβδομάδας, έρχονται και τα Straps μου, ετοιμάζομαι για νέα pr στα dl

Ελπίζω να μην έχεις θέμα με την λαβή και αρχίσεις να κάνεις τα πάντα με straps γιατί μετά χειρότερα θα 'σαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα λιγάκι την βοήθειά σας.

 

Η ερώτηση που θα κάνω θα έχει ξαναδιατυπωθεί πολλές φορές και συγγνώμη αν κουράζω..

Από αύριο/μεθάυριο ξεκινάω πάλι γυμναστήριο έπειτα από 1.5 χρόνο και θα ήθελα ένα απλό και αποδοτικό πρόγραμμα γυμναστικής που να μπορώ να ακολουθήσω το πρώτο 2μηνο ώστε να μπω σε ρυθμούς κανονικής άσκησης.

Είμαι 1.76 και 76-77 κιλά και στόχος μου είναι να κάψω τα παραπανίσια κιλά και να τα πάρω σε μυικό όγκο (προφανώς δεν έχω την απαίτηση αυτό να γίνει σε 2 μήνες απλά θα ήθελα σε πρώτη φάση να αρχίσω να καίω το λίπος και παράλληλα να χτίσω μυς), κοινώς, πιο πολύ γράμμωση σε συνδυασμό με λίγο όγκο.

 

Μου αρκεί ακόμα και ένα λινκ που να έχει κάποιο καλό πρόγραμμα γυμναστικής γιατί αυτά που δίνουν στα γυμναστήρια είναι για τα πανηγύρια (συνήθως)..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα λιγάκι την βοήθειά σας.

 

Η ερώτηση που θα κάνω θα έχει ξαναδιατυπωθεί πολλές φορές και συγγνώμη αν κουράζω..

Από αύριο/μεθάυριο ξεκινάω πάλι γυμναστήριο έπειτα από 1.5 χρόνο και θα ήθελα ένα απλό και αποδοτικό πρόγραμμα γυμναστικής που να μπορώ να ακολουθήσω το πρώτο 2μηνο ώστε να μπω σε ρυθμούς κανονικής άσκησης.

Είμαι 1.76 και 76-77 κιλά και στόχος μου είναι να κάψω τα παραπανίσια κιλά και να τα πάρω σε μυικό όγκο (προφανώς δεν έχω την απαίτηση αυτό να γίνει σε 2 μήνες απλά θα ήθελα σε πρώτη φάση να αρχίσω να καίω το λίπος και παράλληλα να χτίσω μυς), κοινώς, πιο πολύ γράμμωση σε συνδυασμό με λίγο όγκο.

 

Μου αρκεί ακόμα και ένα λινκ που να έχει κάποιο καλό πρόγραμμα γυμναστικής γιατί αυτά που δίνουν στα γυμναστήρια είναι για τα πανηγύρια (συνήθως)..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Φίλε έτσι κι αλλιώς ό,τι και να κάνεις τώρα στην αρχή λίγη σημασία έχει. Πές ο πρώτος μήνας θα είναι να αρχίσεις να συνηθίζεις το πιάσιμο των επόμενων ημερών αφού παράλληλα μαθαίνεις τεχνική διάφορων ασκήσεων. 

 

Γνώμη μου είναι να κάνεις ότι σου δώσουν εκεί στο γυμναστήριο...κάντο μέχρι να μπεις μέσα στο κλίμα (πόσταρέ το και αν θες μπας κι έχει κάνει καμιά χοντράδα ξέρω γω) και μετά εδώ είμαστε σιγά σιγά να φτιάχνεις κάτι που να σου αρέσει.

 

Αν θες ρίξε και μία ματιά Link.png Site: εδώ στα stickies για να μπεις στο κλίμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην έχεις θέμα με την λαβή και αρχίσεις να κάνεις τα πάντα με straps γιατί μετά χειρότερα θα 'σαι.

μόνο στην εν λόγω άσκηση έχω θέμα καθώς αυξάνεται το φορτίο μου γλιστράει η μπάρα και νιώθω να με κόβει στα δάκτυλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έτσι κι αλλιώς ό,τι και να κάνεις τώρα στην αρχή λίγη σημασία έχει. Πές ο πρώτος μήνας θα είναι να αρχίσεις να συνηθίζεις το πιάσιμο των επόμενων ημερών αφού παράλληλα μαθαίνεις τεχνική διάφορων ασκήσεων. 

 

Γνώμη μου είναι να κάνεις ότι σου δώσουν εκεί στο γυμναστήριο...κάντο μέχρι να μπεις μέσα στο κλίμα (πόσταρέ το και αν θες μπας κι έχει κάνει καμιά χοντράδα ξέρω γω) και μετά εδώ είμαστε σιγά σιγά να φτιάχνεις κάτι που να σου αρέσει.

 

Αν θες ρίξε και μία ματιά Link.png Site: εδώ στα stickies για να μπεις στο κλίμα.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το γνωρίζω ότι τις πρώτες 20-30 μέρες όλο και κάτι διαφορετικό θα με πονάει καθημερινά :P

 

Επομένως, ξεκινάω με το κλασσικό πρόγραμμα που θα μου δώσουν στο γυμναστήριο (με τα 3 σετ από 12 επαναλήψεις) και από Γενάρη μπορώ να πιάσω αυτό http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25067&s=2a9f3f3a3e80fd598adaa729d3d74a1d

 

Πως σου φαίνεται σαν ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο στην εν λόγω άσκηση έχω θέμα καθώς αυξάνεται το φορτίο μου γλιστράει η λαβή και νιώθω να με κόβει.

Μην παρατήσεις τα strapless deadlift όμως γιατί όπως σου είπα θα χειροτερέψει στο τέλος. Βάζε straps π.χ. στα τελευταία σετ και μόνο αν νιώθεις ότι δεν θα ολοκληρώσεις το σετ λόγω λαβής...σε συνδυασμό με λίγη προπόνηση για την λαβή σου.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το γνωρίζω ότι τις πρώτες 20-30 μέρες όλο και κάτι διαφορετικό θα με πονάει καθημερινά :P

 

Επομένως, ξεκινάω με το κλασσικό πρόγραμμα που θα μου δώσουν στο γυμναστήριο (με τα 3 σετ από 12 επαναλήψεις) και από Γενάρη μπορώ να πιάσω αυτό http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25067&s=2a9f3f3a3e80fd598adaa729d3d74a1d

 

Πως σου φαίνεται σαν ιδέα?

Σωστός...μια χαρά είναι και το πρόγραμμα. Καλή αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...