Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

μπορει να σου αιτιολογησω γιατι εχω το καθενα :P!

οι δρομεις πρεπει καθε 400-500χλμ μαξ να αλλαζουν παπουτσια γιατι μετα καταστρεφονται οι σολες και κανουν κακο στα ποδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ησουν αθλητης που τα χρειαζεται αυτα θα ηξερες και δεν θα ρωταγες οποτε η απαντηση ειναι ΟΧΙ!

να τα κανεις τι τα καρφια? ρε σοβαρευτειται και κοιταξτε να κανετε τις προπονησεις και αφηστε το διαβασμα και τα γκατζετ!

Τα συγκεκριμένα έχουν αποσπώμενα καρφιά οπότε δεν υπάρχει θέμα(αν τα πάρω δεν θα τα χρησιμοποιήσω και ποτέ).Επίσης, τώρα πια τρέχω στο στάδιο οπότε ίσως να είναι βολικότερα από το αν πήγαινα με αυτα στο δρόμο.Η τιμή/ποιότητα (αντίστοιχα παπούτσια αν δεν κάνω λάθος κάνουν 50 ευρώ +) κυρίως είναι που μου έκανε εντύπωση γι αυτό και παρόλο που δεν είναι για ερασιτέχνες ίσως βολέψουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη μη τον ακους τον τρελλοκερκυραιο εμεις ξερουμε καλυτερα τι χρειαζομαστε :P

 

Να εγω σημερα θα παω μια βολτα απο το golden hall διοτι δεν ειμαστε απλα αθλουμενοι.. Ειμαστε αθλουμενοι με στυλ :P

 

Να παω οτι σημερα ειναι η λεγομενη black friday στο αμερικα, δηλαδη καταστηματα βαζουν μεγαλες εκπτωσεις. Τσεκαρετε τιποτα γνωστα sites για προσφορες πχ το iherb.com βλεπω εχει βαλει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βρει meet σε normal raw ομοσπονδία ? Βασικά ξέρεις αν υπάρχει καμία ομοσπονδία που να "ανήκει" στην IPF εδώ ?

 

Sorry για την αργή απάντηση αλλά Μυτιλήνη κάνω μπάνια δεν μπαίνω νετ καθόλου. Για Ελλάδα δεν γνωρίζω να υπάρχει κάποιο ipf meet. To μόνο που γνωρίζω είναι το Atlas challenge απο το bodybuilding forum που γίνεται μια φορά το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για την αργή απάντηση αλλά Μυτιλήνη κάνω μπάνια δεν μπαίνω νετ καθόλου. Για Ελλάδα δεν γνωρίζω να υπάρχει κάποιο ipf meet. To μόνο που γνωρίζω είναι το Atlas challenge απο το bodybuilding forum που γίνεται μια φορά το χρόνο.

Ok...

 

Καλά το τελευταίο challenge που είδα του bodybuilding.gr ήταν για γέλια. Ο ορισμός του half squat.

 

Για όποιον δεν τα έχει δει τσεκάρετε αυτό π.χ.

 

http://youtu.be/HhXEoZDOeXI?list=UU2X-pSqzfLJr4mdYKDHgUQA

 

Υπάρχουν και άλλα στο κανάλι από άλλες κατηγορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

revolver απλα μην τα παρεις.. επισης γιατι τρεχεις μονο γηπεδο? ποσα χιλιομετρα κανεις και πως στο πουτσο τη παλευεις?

Οκ θα κοιτάξω για άλλες επιλογές.

Είμαι πόλη κέντρο οπότε είναι λίγο δύσκολο να βγαίνω να τρέχω στους δρόμους.Σήμερα πχ επειδή βαριούμουν να πάω γήπεδο ανέβηκα πάνω υδραγωγείο περπάτημα 5,5κμ 10%-25% incline.To στάδιο είναι 7 λεπτά από το σπίτι μου οπότε είναι βολικό για χαλαρό τρέξιμο 8-15 kph(ανάλογα την όρεξη για burst διαστήματα) 4-5 φορές την βδομάδα 1-1:30 ώρα.Ανάλογα την ώρα μαζεύονται πολλά άτομα εκτός τους αθλητές και ενίοτε και κάποιοι φίλοι οπότε είναι οκ.Αν μπορούσα να τρέχω στην φύση θα το έκανα αλλά για την ώρα μου δίνεται η δυνατότητα 1-2 φορές τον μήνα όταν πάω χωριό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok...

 

Καλά το τελευταίο challenge που είδα του bodybuilding.gr ήταν για γέλια. Ο ορισμός του half squat.

 

Για όποιον δεν τα έχει δει τσεκάρετε αυτό π.χ.

 

http://youtu.be/HhXEoZDOeXI?list=UU2X-pSqzfLJr4mdYKDHgUQA

 

Υπάρχουν και άλλα στο κανάλι από άλλες κατηγορίες

 

An είχε ποιο αυστηρούς κανονισμούς 2/3 των προσπαθειών θα ήταν άκυροι.  Αλλά δεν έχεις άλλες δυνατότητες για εδώ. 

 

Για όσους μένουν Αθήνα: Γνωρίζει κανείς κανένα γυμναστήριο άρσεις βαρών που μπορεί να πάει κάποιος επισκέπτης να γυμναστεί; Θα είμαι Αθήνα το Σάββατο και θα ήθελα να γυμναστώ. Αν ήταν και εύκολα προσβάσιμο μέσω  μετρό ακόμη καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αυτό που λέγατε παραπάνω. Τρίτη, λίγος ύπνος, κακό φαί μετά, πάω για τρέξιμο το απόγευμα. Αποτέλεσμα; Χώμα και παίζει να άρπαξα και γρίπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An είχε ποιο αυστηρούς κανονισμούς 2/3 των προσπαθειών θα ήταν άκυροι.  Αλλά δεν έχεις άλλες δυνατότητες για εδώ. 

 

Για όσους μένουν Αθήνα: Γνωρίζει κανείς κανένα γυμναστήριο άρσεις βαρών που μπορεί να πάει κάποιος επισκέπτης να γυμναστεί; Θα είμαι Αθήνα το Σάββατο και θα ήθελα να γυμναστώ. Αν ήταν και εύκολα προσβάσιμο μέσω  μετρό ακόμη καλύτερα. 

Ρε παιδιά, αυτό το event το Atlas, γίνετια πιο πολύ σε στυλ χαβαλέ, απλά και μ΄νο για να βρεθούν τα μέλη του φόρουμ. Ούτε έπαθλο έχει ούτε τπτ.

Πάντως για event είχε πάρει το μάτι αυτό https://www.facebook.com/events/1446936398891321, απτο bodybuilding.gr το είδα, δεν το΄χω κοιτάξει καν να δω τι ακριβώς παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μην μπεις σε αυτό το τριπάκι, σήμερα είμαι κουρασμένος, αύριο δεν έχω πολύ χρόνο, μεθαύριο κάτι άλλο. Θα πηγαίνεις τις ώρες και μέρες που έχεις καθορίσει, είτε έχεις κέφια είτε όχι. ΚΑΙ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ, τουλάχιστον από τεχνικής άποψης. Αν δεν έχεις κουράγια και χρειαστεί να μειώσεις κιλά ή επαναλήψεις, so be it. Αλλά μην το αποφεύγεις τελείως.

 

Αυτό αν θες να κάνεις σοβαρή δουλειά και να δεις σημαντική διαφορά σχετικά σύντομα.

Γιάννη πίστεψέ με, είμαι τακτικός όσο δεν πάει στο γυμναστήριο, αλλά δεν υπήρχε όρεξη, είχα κοιμηθεί μετα βίας κανα 2ωρο και δεν θα έβγαζα τις ασκήσεις σωστά και.. χωρίς κιλά.

 

Λοιπον αυτη ειναι η καλυτερη τακτικη  οταν βλεπεις οτι δεν τραβας μια μερα με την καμμια ,δεν εχεις ορεξη για gym καθολου καλυτερα να μην πας .

Αν πας θα τα κανεις γρηγορα ,ανορεχτα  και θα ξενερωσεις  καλυτερα σκιπαρε το .Αυτο φυσικα ισχυει  για τους συνεπεις του gym ετσι οχι για τους τεμπεληδες   που λενε" ξεκιναω απο Δευτερα " αυτοι ειναι αλλη κατηγορια.

Έτσι το σκέφτηκα. Εξάλλου πήγα σήμερα και θα πάω και το Σάββατο για να αναπληρώσω το χθεσινό.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο με το φαγητό και δοκιμάζω ιδέες ώστε να ρίξω το κόστος ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. Σε σχέση με το πως την έβγαλα πέρυσι σαν φοιτητής τρώγωντας σαβούρα, πλέον χρειάζονται αρκετά περισσότερα λεφτά και ενέργεια (μαγείρεμα). Σκέφτομαι να αρχίσω να προετοιμάζω γεύματα για τις επόμενες 2-3 μέρες, 2 φορές την εβδομάδα ώστε να μην το έχω στο νού μου συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Σκέφτομαι να αρχίσω να προετοιμάζω γεύματα για τις επόμενες 2-3 μέρες, 2 φορές την εβδομάδα ώστε να μην το έχω στο νού μου συνέχεια.

 

ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις απο πολλες αποψεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...