Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω στο bodybuilding.gr λενε βοηθαει σε μικροτραυματισμους. ομως ειναι αναλογος και ο οργανισμος.

τριζει, και εχω μερικες ενοχλησεις.

θα παω και στο γιατρο βεβαια με τετοια πραγματα δεν παιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αφου εχεις και ενοχλησεις εννοειται να πας στο γιατρο. Κι αν σ ενοχλει σε μια ασκηση αμεσως σταματας.

 

Για τη γλυκοζαμινη κι ολα τα σχετικα εχω ακουσει διαφορα..αλλοι λενε βοηθαει, αλλοι οχι, αλλοι οτι δε ξερουμε. Εγω επειδη εχω θεμα στις αρθρωσεις παιρνω που μου το χει πει γιατρος. Τωρα αν θα κανει κατι...ιδεα δεν εχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κακο το placebo, χρησιμοποιειται ευρεως οταν δεν υπαρχει αληθινο προβλημα αλλα ψυχοσωματικό. (δε μιλαω για τη συγκεκριμενη περιπτωση αλλα γενικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη αυτο που εννοουσα ειναι οτι ουσιαστικα δεν του πρσοφερει απολυτως τιποτα! ακομη και χολς να εδινες στο 99% και τους ελεγες οτι ειναι αυτο που θελουν να παρουν θα ειχαν ακριβως τα ιδια αποτελεσματα με το αν ειχαν παρει αυτο που ηθελαν!

 

ειναι παρα πολλα πραγματα τα οποια επειδη το εχουμε στο μυαλο μας πειθουμε τον οργανισμο μας οτι οντως τα εχουμε και αρχιζουν πονοι κτλ που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν (να το πω καλυτερα θα υπηρχαν αν δεν κολλουσε στο μυαλο μας οτι ντε και καλα το εχουμε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok...

 

Καλά το τελευταίο challenge που είδα του bodybuilding.gr ήταν για γέλια. Ο ορισμός του half squat.

 

Για όποιον δεν τα έχει δει τσεκάρετε αυτό π.χ.

 

http://youtu.be/HhXEoZDOeXI?list=UU2X-pSqzfLJr4mdYKDHgUQA

 

Υπάρχουν και άλλα στο κανάλι από άλλες κατηγορίες

 

Έχω μείνει τώρα...

Ο προτελευταίος τι κάνει?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει τώρα...

Ο προτελευταίος τι κάνει?????

Καλά ο προτελευταίος δίνει ρέστα...άλλαξε θέση 2-3 φορές. 

 

In other news PR σε squat σήμερα. 3 * 5 @ 125.

 

Πάω για deload τώρα γιατί το πάω σερί πολύ καιρό και έχει αρχίσει η απόδοση να πέφτει σιγά σιγά.

 

Από τέλη Σεπτέμβρη μέχρι σήμερα ανέβηκα κάπως έτσι.

 

bench press: 3 * 5 @ 75 --> 3 * 5 @ 90

squat: 3 * 5 @ 100 --> 3 * 5 @ 125

deadlift: 3 * 5 @ 135 --> 1 * 5 @ 160

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, αύριο είναι μεγάλη μέρα... Θα προσπαθήσω να σπάσω κάθε προηγούμενο ρεκόρ. Πάμε για διαδρομή 180χλμ συνολικά! Λευκωσία - Αγία Νάπα και πίσω. Αν τα καταφέρω, θα ανεβάσω και την διαδρομή από το Google.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δώστε καμιά συνταγή για μπρόκολο. Έφαγα στην λέσχη και μπορώ να πω πως δεν ήταν άσχημο.

 

Υλικά

Μπρόκολο ,ρύζι καρολίνα (αν έχεις καστανό ειναι πιο καλά), κρεμμύδι ψιλοκομμένο,πιπέρι,κουρκουμάς, ένα παλαιστινιακό μίγμα μπαχαρικών (ολοκληροι σπόροι κόλιαντρου,κύμινου, μαυρου πιπεριού μες σε ξυλάκια κανέλας κ δαφνόφυλα), ελαιόλαδο, λεμόνι ,αλάτι προαιρετικά

 

Εκτέλεση

1)Βράζουμε το νερό.

2)Μόλις αρχίσει να κοχλάζει ,ρίχνουμε το μπρόκολο ,κλείνουμε το καπάκι της κατσαρόλας και το αφήνουμε να βράσει ελαφριά. (Προσωπικά το ζεματάω απλά, δε το αφήνω πολύ για να μη χάσει την ουσία του)

3)Βγάζουμε το μπρόκολο και στο νερό που έβρασε ρίχνουμε το ρύζι μας (αναλογία νερου -ρυζιού 2 προς 1).

4)Στο ρυζάκι τώρα που βράζει ρίχνουμε κομμάτια μπρόκολου (όχι όλο το μπρόκολο,αφήνουμε να φάμε και λίγο σκέτο με λεμονάκι)ψιλοδιαλυμμένα και το ψιλοκομμένο κρεμμυδι ,ανακατεύουμε για να χυλώσει και να διαλύσουμε τυχόν μεγάλα κομμάτια μπρόκολου .Αν έχει πολύ νερό παραπάνω απο όσο χρειάζεται κ μοιάζει με σούπα αστο να βράζει με ανοικτό καπάκι. Αν πάλι φρόντισες να αφήσεις όσο νερό χρειάζεται το ρυζάκι , τότε κλείσε το καπάκι και άστο να βράσει και να ψηθεί σε μετρια φωτιά με την ησυχία του.

5)Προς το τέλος προσθέτουμε τα μπαχαρικά μας, το ελαιόλαδο κ λίγο λεμονάκι.

 

Το έφτιαξα σήμερα τυχαία και ήταν πολύ νόστιμο!

 

 

Επίσης αν τρως κρέας -ψάρι -γάλα, με βραστό μπρόκολο ,σπανάκι,καπνιστό σολομό, μανιτάρια ,κρέμα γάλακτος κάνεις μια δολοφονική σάλτσα για ρύζι ή μακαρόνι αλλά ξεφεύγεις λιγάκι από την ελαφριά υγιεινή διατροφή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, αύριο είναι μεγάλη μέρα... Θα προσπαθήσω να σπάσω κάθε προηγούμενο ρεκόρ. Πάμε για διαδρομή 180χλμ συνολικά! Λευκωσία - Αγία Νάπα και πίσω. Αν τα καταφέρω, θα ανεβάσω και την διαδρομή από το Google.

Καλά που έχει θάλασσα γύρω-γύρω γιατί σε βλέπω να φτάνεις Άγκυρα έτσι που το πας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που έχει θάλασσα γύρω-γύρω γιατί σε βλέπω να φτάνεις Άγκυρα έτσι που το πας...

 

Χεχε, εάν έμενα Αθήνα, standard θα έβαζα στόχο να έρθω από τα μέρη σου! Αλλά ας όψεται που έχει γύρω γύρω θάλασσα, όπως είπες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...