Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ένα κιλό σε δυο εβδομάδες. Και μισό κιλό σου λέω εγώ.

Δεν χρειάζεται να κάνουμε τις πράξεις

 

Τώρα το είδα αυτό.. δεν πάει αθροιστικά φίλε. Αν κάνουμε την ίδια δίαιτα για 2 εβδομάδες και εγώ βάλω ένα κιλό πάνω από εσένα δεν σημαίνει προφανώς ότι κάθε 2 εβδομάδες θα βάζω ένα κιλό παραπάνω από εσένα με την ίδια δίαιτα.

 

Αν πχ ξεκινήσουμε και οι 2 το "πείραμα" στα 80 κιλά, εγώ γίνω 82 ενώ εσύ 81 μετά 2 εβδομάδες και συνεχίσουμε ακριβώς την ίδια δίαιτα επ άπειρον, εγώ θα μείνω στα 82 και εσύ στα 81. Forever. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σημερα μιλουσα με εναν 130 κιλα, σηκωσε σε ανατροπη ενα καροτσι 100 κιλα, του λεω σιγα ειδικα για σενα που σαι τοσα κιλα.

 

Του λεω πανε στα 80 κιλα και τα ξαναλεμε, ειναι καπου1.85, μου κανει παλι την ιδια δυναμη θα χω, του ξαναλεω νομιζεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μιλουσα με εναν 130 κιλα, σηκωσε σε ανατροπη ενα καροτσι 100 κιλα, του λεω σιγα ειδικα για σενα που σαι τοσα κιλα.

 

Του λεω πανε στα 80 κιλα και τα ξαναλεμε, ειναι καπου1.85, μου κανει παλι την ιδια δυναμη θα χω, του ξαναλεω νομιζεις..

Όλα πάνε αναλογικά με τα κιλά. Ένας 100 κιλά τούμπανο θα σηκώνει άνετα 200 κιλά deadlift. Ένας που είναι 70 αν σηκώνει 130-140 είναι παραπάνω από καλά για τα κιλα του.

 

Ο Spect θυμάμαι όταν ήταν 70 κιλά έβγαζε τα 90 κιλά πάγκο 2 φορές και τώρα 10 κιλά πάνω βγαζει τα 110 4 φορές. Η διαφορά το να βαλεις καλά κιλά είναι τεράστια στο πόσα μπορείς να σηκώσεις.

 

Προσωπικά όταν ήμουν 58 έβγαζα τα 70 2 φορές. Στα 65 τώρα βγάζω τα 85 2 φορές. Στα 80 αν βάλω καλά κιλά όπως ο Spect θα έχω τα 100+ πάγκο εύκολα. Φαΐ θέλει όπως πολλές φορές έχετε πει όλοι εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι ακριβώς έτσι. Άρση βαρών 68 κιλά σηκώνουν 160+

Καλα τώρα μιλάς για πρωταθλητές που προπονουνται από 5 χρονων και έχουν τις καλυτερες μέσες και πόδια. Για ερασιτεχνικό επίπεδο είναι καλά τα κιλα(ούτε φάρμακα ούτε συμπληρώματα περνουμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

SlimData επειδη πριν ημουν προπονηση και για αυτο εγραφα μικρες απαντησεις.

 

Οπως ειδες και εσυ στην περιπτωση σου δεν ηταν το ποδι που σε εκανε να παχυνεις αλλα ταο εξτρα φαγητο.

οταν λεω το εξτρα φαγητο δεν λεω οτι ετρωγες ακομη πιο πολυ απο οτι ετρωγες πριν αλλα ετρωγες πιο πολυ απο αυτο που χρειαζοσουν. 

 

Ηξερες οτι δεν μπορεις να περπατησεις και οτι δεν μποερις να κανεις κατι αλλα παρολα αυτα επελγες να συνεχιζεις να τρως το ιδιο. Αρα βλεπεις πως ουτε το ποδι ουτε το καθισιο σε παχυναν αλλα το τι ετρωγες. Αυτο δηλαδη που κανουν ολοι τρωνε πολυ δεν κανουν τιποτα και μετα κατηγορουν τα γονιδια και τις ορμονες. 

 

Δεν εξεταζουμαι γιατι ετρωγες πολυ εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές εξαιτίας κάποιου γεγονότος αλλάζει όλη μας η ζωή. Άλλος χωρίζει και αρχιζει να πίνει/καπνίζει, άλλος παθαίνει ένα ατύχημα και αρχιζει να τρώει ώστε να απαλληνει τον πόνο του άλλος είναι χοντρός και τα φτιάχνει με μια κοπελαρα με τρελό σώμα και αρχιζει και αυτος να θέλει να αδυνατησει ώστε να έχει καλό σώμα. Πολλά παίζουν ρόλο στις μεγάλες αλλαγές κάθε ανθρώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι δεν λεμε αυτο ομως.

 

Δεν μας νοιαζει αν χωρισες και εισαι στα πατωματα ή εσπασες το ποδι σου και εμεινες στο κρεβατι 3 μηνες οτιδηποτε και να εχει γινει ο λογος που βαζει καποιος κιλα ειναι καθαρα επειδη τρωει παραπανω. Το τι το προκαλει δεν μας απασχολει στη συγκεκριμενη συζητηση.

 

Και δεν το λεω για να φανω κακος απλα για να δειξω οτι ολοι αυτοι που ειναι υπερβαροι δεν εγιναν ετσι λογο μεταβολισμου ή κατι αλλο αλλα επειδη τρωνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως, οι χοντροί είναι έτσι λόγω κακής διατροφικά αγωγής. Επειδή συχνά θέτω σε παρέες το ζήτημα της διατροφής, οι περισσότεροι άνθρωποι είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άσχετοι πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Επιπλέον, το φαί προκαλει την εκκριση ορμονών που σε κάνουν να νιώθεις καλά. Κι αν η ζωή σου είναι χαλιά, συχνά η καταφυγή στο φαί μοιάζει η μόνη λύση. 

 

Τέλος, η γυμναστική μοιάζει στους περισσότερους ένα "βίτσιο" που λίγοι ασχολούνται μαζί του. Είναι τραγικό, αλλά νιώθουν λες κι ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος για να την πέφτει στον καναπέ και να αποχαυνωνεται στην τηλεόραση.

 

Προσωπικά, προτιμώ ένα άτομο που γυμνάζεται, το σώμα έχει ξεκάθαρο σχήμα κι ας μην είναι τόσο πειθαρχημένο στο φαι κι έχει μερικά παραπανίσια κιλά, παρά το κοκαλλιάρικο πλάσμα που όμως είναι εντελώς αγύμναστο και το σώμα του είναι σαν στραβοχυμένο γιαούρτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιασατε το θεμα ΄παχυσαρκια 

 

Nα γραψω και γω ενα update . Σημερα σημπληρωνω και γω 2.5 μηνες γυμναστηριο και διατροφη . 
Ξεκινησα 146-147 κιλα και σημερα εφτασα με το καλο τα 125 . (20 χρονων 1,90 κατι υψος )

Η αρχη ηταν βασανιστικη κυριως στο θεμα προπονηση καθως με το ζορι περπατουσα 10 λεπτα συνεχομενα στο 5.5 
αλλα δεν το εβαλα κατω και συνεχισα και σμρ κανω κανω 25 λεπτα joking στο 7.5.

Ευχαριστω και τα παιδια στο φορουμ για τις συμβουλες τους αν και τωρα ξεκιναν τα δυσκολα (και τα καλυτερα )

Προσφατη στα  126( αν και ειμαι μετα απο μερα cheat :P) ανοιγετε με δικιας σας ευθυνη :P

http://postimg.org/image/4zwinxfj7/
http://postimg.org/image/60s5zb74z/
http://postimg.org/image/psubylioz/
http://postimg.org/image/l885jnyzn/
 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μην ανυσηχεις στα κιλα που παιζεις δεν φαινεται αν εχεις κανει τσιτ ή οχι :P

 

τα δυσκολα τα περασες τωρα αρχιζουν τα ευκολα ;)

 

συνεχισε ετσι! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1508627_451963628309796_9124723601322169

 


μην ανυσηχεις στα κιλα που παιζεις δεν φαινεται αν εχεις κανει τσιτ ή οχι :P

 

τα δυσκολα τα περασες τωρα αρχιζουν τα ευκολα ;)

 

συνεχισε ετσι! 

νέο παλικάρι είσαι, όρεξη και δύναμη να 'χεις ! απλά συνέχισε, υιοθέτησε το νέο τρόπο ζωής, ασκήσου και θρέψου υγιεινά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...