Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τι ασκήσεις σου έδωσε; Πες όταν το δουλέψεις το foam roller εντυπώσεις.

Μου είπε γενικά να γυμνάζομαι όσο δε με ενοχλεί αυτός ο μικροτραυματισμός.

Επίσης μου είπε να ξεκινήσω να γυμνάζω ραχιαίους και επιπρόσθετα που είπε να κάνω planks και cat stretches. Επίσης εννοείται κολύμπι. Αναρριχήσεις κλπ κλπ ναι όσο δε με ενοχλεί. Yeah!

 

 

 

 

 

 

 

Foam roller άρχισα να χρησιμοποιώ, αλλά για τα σημεία που είμαι σίγουρος ότι το κάνω σωστά. Ακόμη φοβάμαι να δοκιμάσω για ραχιαίους, γλουτούς, λαιμό, μέχρι να δω πως ακριβώς. Μέχρι στιγμής όμως είμαι πολύ ευχαριστημένος από όλα τα υπόλοιπα. Κάνω κάθε μέρα λίγο πριν τον ύπνο. Σήμερα έκανα μετά την πεζοπορία κι έγινα άλλος άνθρωπος.

 

Νομίζω είναι καλό να τον εμπιστευτώ τον Jeff.

 

 

Αυτό ακόμη δεν το δοκίμασα, απλά αφού είδα πως μάλλον θα το έκανα λάθος το αφήνω για τώρα.

 

Αυτό το δοκίμασα και όντως βλέπω να γίνεται καλύτερα η δουλειά.

 

 

 

Κάποια συμβουλή για το foam rolling; Έχω πάρει ακριβώς αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπό. Σήμερα όπως προανέφερα περπατήσαμε τη διαδρομή Χάνια-Αγριόλευκες-Γολγοθάς-Σχιτζουράβλι.

 

Η διαδρομή όλη ήταν μέσα στις οξιές, οπότε δε μας κούρασε καθόλου ο ήλιος. Ωραία δροσιά ενώ η διαδρομή μου φάνηκε εύκολη. Είχε και τις ανηφόρες τις, αλλά είχε και ισιάδι και κατηφόρα. Είχα ξεκινήσει πρόσφατα και προπονήσεις για αναβάσεις. Ορειβασία σε βουνό ξεκίνησαμε για πρώτη φορά με Όλυμπο, αλλά από αυτό το καλοκαίρι έχουμε να εξερευνήσουμε το Πήλιο, που στο κάτω-κάτω είναι ακριβώς από πίσω μας και είναι η πατρίδα μου. Μόλις είδα τί παίζει μου μπήκαν τρελές ιδέες για ελεύθερο μέσα στο δάσος. Απλά δείτε υλικό και θα καταλάβετε.

 

 

 

 

 

post-223995-0-23744600-1464474636_thumb.jpg

 

 

 

Πολύ ωραία μέρη που δεν είχε τύχει να δω στο Πήλιο από τέτοιο υψόμετρο:

 

 

 

post-223995-0-38585200-1464474577_thumb.jpg

 

 

 

Κι εδώ κορυφή. Αν θυμάμαι καλά το Σχιτζουράβλι είναι η 4η ψηλότερη του Πηλίου:

 

 

 

Εδώ κοιτάμε από όπου ήρθαμε, προς Χάνια μεριά. Φαίνεται κι ο Γολγοθάς όπου πέσανε τα δύο F-16. Περάσαμε από εκεί, όπου υπάρχει και μνημείο και κάποια συντρίμμια, αλλά δεν έχω, τουλάχιστον εγώ φωτογραφίες.

post-223995-0-52548600-1464474712_thumb.jpg

 

Εδώ σας δείχνω τον Παγασητικό. Μπράτσο Μαγνησίας και στο βάθος Εύβοια.

post-223995-0-77627800-1464474735_thumb.jpg

 

 

 

Bonus

 

 

:D

 

 

Χιονοδρομικό στα Χάνια

post-223995-0-77214200-1464474772_thumb.jpg

 

 

 

Τέλος πήγαμε για φαγητό Πορταριά, στο "Στέκι" στην πλατεία. Λογικά η margarita να το ξέρει. Τι τρελός που είναι ο τύπος που δουλεύει/έχει(?) το μαγαζί; Καλή φάση. :D

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω το Κρίτσα. Εκεί θα πηγαίναμε, αλλά άλλαξαν τα σχέδια τελευταία στιγμή, απ'ό,τι φαίνεται.

Σαφώς και μου άρεσε και θα μου αρέσει και το επόμενο ΣΚ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οι τριχες που βγαζω κατω χαμηλα στη μεση εχουν αρχισει να με εκνευριζουν και αν τις ξυρισω φαινεται πολυ ασχημο, αποφασισα να κανω ολη την πλατη αποτριχωση. (οχι οτι εχω τριχες στην πλατη, κατι χνουδια ειναι, αλλα να ειναι ομοιομορφο)

 

Για δωστε καμια συμβουλη οι γνωστες του θεματος.Με κερι/ταινιες? Δεν εχω ιδεα. Θα παω σε μια φιλη να μου τα κανει αλλα αν υπαρχει καμια συμβουλη ευπροσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οι τριχες που βγαζω κατω χαμηλα στη μεση εχουν αρχισει να με εκνευριζουν και αν τις ξυρισω φαινεται πολυ ασχημο, αποφασισα να κανω ολη την πλατη αποτριχωση. (οχι οτι εχω τριχες στην πλατη, κατι χνουδια ειναι, αλλα να ειναι ομοιομορφο)

 

Για δωστε καμια συμβουλη οι γνωστες του θεματος.Με κερι/ταινιες? Δεν εχω ιδεα. Θα παω σε μια φιλη να μου τα κανει αλλα αν υπαρχει καμια συμβουλη ευπροσδεκτη!

τα χνουδια απλά δεν τα πειράζεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε σε μια πρωην σου θα στο κάνει τελεια

Χαχαχχαχα κατι τετοιο θα γινει τωρα ;)

 

 

τα χνουδια απλά δεν τα πειράζεις

Αναγκαστικα θα τα παρει η μπαλα ρε συ. Αν ξυρισω μονο εκεινες τις τριχες στη μεση φαινεται σαν να εχω κουρεψει γρασιδι ξερω γω γιατι τα απο πανω κανουν λωριδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χνουδια αν τα πειρααξειςς θα χεις μεταα και κει τριχες

Ακομα και με αποτριχωση μονο? Που βγαινουν οι τριχες απο τη ριζα υποτιθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...