Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Demetra,εμενα πάλι το λίπος από το  βυζί δεν φεύγει με τίποτα ,αμα ήμουν γυναίκα θα ειχα πολύ πέραση  :-D

Για πρωινό τώρα το καλοκαίρι τι τρώτε ,μεχρι τωρα έτρωγα συνήθως σαντουιτς με τυρί η φυστικοβουτυρο αλλα πρεπει σιγά σιγά να τα κόψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Demetra,εμενα πάλι το λίπος από το  βυζί δεν φεύγει με τίποτα ,αμα ήμουν γυναίκα θα ειχα πολύ πέραση  :-D

Για πρωινό τώρα το καλοκαίρι τι τρώτε ,μεχρι τωρα έτρωγα συνήθως σαντουιτς με τυρί η φυστικοβουτυρο αλλα πρεπει σιγά σιγά να τα κόψω. 

και στους άνδρες μας αρέσει το τουμπανιασμένο βυζί (περισσότερο από τα packs) trustme 

Demetra,εμενα πάλι το λίπος από το  βυζί δεν φεύγει με τίποτα ,αμα ήμουν γυναίκα θα ειχα πολύ πέραση  :-D

Για πρωινό τώρα το καλοκαίρι τι τρώτε ,μεχρι τωρα έτρωγα συνήθως σαντουιτς με τυρί η φυστικοβουτυρο αλλα πρεπει σιγά σιγά να τα κόψω. 

αυγά, πατάτα, ακτινίδιο ή πράσινο μήλο (τα φρούτα σε περιορισμένη ποσότητα....) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και πρίν 2 χρόνια... Τεράστιες διαφορές (-50 κιλά στην πρώτη φωτογραφία ).

Τώρα εχω ξεκινήσει από τέλη Ιανουαρίου γυμναστήριο και έχει αρχίσει να φτιάχνει κάπως το σωμα μου. Να πω ότι τα κιλά τα έχασα με αερόβια (ποδήλατο, περπάτημα, τρέξιμο) και μετά από κάποιους μήνες γράφτηκα γυμναστήριο να αποκτήσω δύναμη και να βελτιωσω το σώμα μου (δυστυχώς υπήρχε και υπάρχει μια μικρή χαλάρωση)

post-293763-0-30939400-1464691505_thumb.jpg

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Μήτσο, πολύ καλή προσπάθεια.

Να σαι καλά. Έχουμε αρκετή δουλειά ακόμα μέχρι το στόχο αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένος μεχρι τώρα γιατί δεν περίμενα να αρχίσω να βλέπω αποτελέσματα επάνω μου γιατί πριν ξεκινήσω το γυμναστήριο το σώμα μου ήταν χάλια πάρα τα - 50 κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου!!! Τωρα χωρίς τα περιττά κιλά, θα βλέπεις και μεγαλύτερες αλλαγές πάνω σου και θα γουστάρεις ακόμα περισσότερο.

 

Όσο για μένα, χτες ήταν μέρα πισίνας. Μαθαίνω πεταλούδα, και είμαι ενθουσιασμένη. Χτες γύρισα κ ένιωθα πολύ κουρασμένη , ήμουν όλη μέρα σε δουλειές, διάβασμα, πήγα πισίνα 9 περίπου (ναι δεν είδα το ντέρμπι....) και γύρισα μ έναν τρελό πονοκέφαλο όποτε 11:30 έπεσα για ύπνο! Το καλό είναι ότι ξύπνησα σήμερα 8:30 περίπου (ναι Φώτη) ξεκούραστη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και πρίν 2 χρόνια... Τεράστιες διαφορές (-50 κιλά στην πρώτη φωτογραφία ).

Τώρα εχω ξεκινήσει από τέλη Ιανουαρίου γυμναστήριο και έχει αρχίσει να φτιάχνει κάπως το σωμα μου. Να πω ότι τα κιλά τα έχασα με αερόβια  τρώγοντας σωστά (ποδήλατο, περπάτημα, τρέξιμο) και μετά από κάποιους μήνες γράφτηκα γυμναστήριο να αποκτήσω δύναμη και να βελτιωσω το σώμα μου (δυστυχώς υπήρχε και υπάρχει μια μικρή χαλάρωση)

 

Φιξντ.

------------

 

Δήμητρα, πάν' το πιο αργά. Ο άλλος και μόνο στην ιδέα ότι θα πρέπει να κόψει άρχισε να βαράει κόσμο, μην πάρεις κι εσύ ιδέες :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιξντ.

------------

 

Δήμητρα, πάν' το πιο αργά. Ο άλλος και μόνο στην ιδέα ότι θα πρέπει να κόψει άρχισε να βαράει κόσμο, μην πάρεις κι εσύ ιδέες :)

Ναι, μάλλον δεν θα προσθέσω άλλες αερόβιες και δεν θα κόψω κάτω από 1700 θερμίδες

Τσάι και καφέδες καθόλη τη διάρκεια του καλοκαιριού (βλέπω ότι ωφελούν στην αίσθηση κορεσμού) 

χρειάζομαι και την ενέργεια για να γράψω αράδες σελίδων διατριβής εντός του καλοκαιριού... 

οπότε, αβέβαια τα μεγάλα και σπουδαία αποτελέσματα.... 

ας είμαστε καλά και εδώ είναι τα χρόνια και η όρεξη (το χρήμα λείπει βέβαια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα απογραφη μεσα στην καταψυξη. Ανα μισαωρο έβγαινα. Εξω μπορει να χει 24+ οταν εβγαινα φορουσα τ μπουφαν γιατι την πρωτη φορα κρυωνα. Που εμπλεξα ουτε γω ξερω.

 

Πηγα μετα για ποδια κλαμα. Ακομα πονανε και δεν μπορω να σταθω. Μετα θα ξαναπαω δουλειά σχεδον τρεις ωρες να βγαλω παραγγελιες και να παραλαβω κατι Προϊόντα. Ουτε να κουρευτω δεν προλαβαινω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα, όχι μόνο καφέδες. Βάλε κανα λαχανικό ή/και φρούτο. Μπορεί να πάρεις +100-150 θερμίδες αλλά θα τις κάψεις στην προπόνηση γιατί θα βγάλεις μεγαλύτερη ένταση.

 

Συν ότι θα έχεις καλύτερη ενέργεια κατά τη διάρκεια της ημέρας (άρα ποιοτικότερη ζωή).

 

Τουλάχιστον αυτή την προσέγγιση ακολουθώ εγώ και βλέπω πώς έχει αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα, όχι μόνο καφέδες. Βάλε κανα λαχανικό ή/και φρούτο. Μπορεί να πάρεις +100-150 θερμίδες αλλά θα τις κάψεις στην προπόνηση γιατί θα βγάλεις μεγαλύτερη ένταση.

 

Συν ότι θα έχεις καλύτερη ενέργεια κατά τη διάρκεια της ημέρας (άρα ποιοτικότερη ζωή).

 

Τουλάχιστον αυτή την προσέγγιση ακολουθώ εγώ και βλέπω πώς έχει αποτέλεσμα.

μειώνω την ημερήσια διατροφική πρόληψη διατροφικών σακχάρων και έχω αρχίσει να βλέπω βελτίωση ... 

όντως, ο οργανισμός μου επιβεβαιώνει την αποθήκευση του υδατάνθρακα με υψηλό γλυκαιμικό δείκτη. 

Τώρα για την πρόπονηση, για να μου βγαίνει καλύτερο press στην ένταση δεν κάνω μεγάλα διαλείμματα (πολύ καλό αυτό)

βέβαια, στο αερόβιο μετά είμαι λίγο κομμένη ... θα την παλέψουμε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και πρίν 2 χρόνια... Τεράστιες διαφορές (-50 κιλά στην πρώτη φωτογραφία ).

Τώρα εχω ξεκινήσει από τέλη Ιανουαρίου γυμναστήριο και έχει αρχίσει να φτιάχνει κάπως το σωμα μου. Να πω ότι τα κιλά τα έχασα με αερόβια (ποδήλατο, περπάτημα, τρέξιμο) και μετά από κάποιους μήνες γράφτηκα γυμναστήριο να αποκτήσω δύναμη και να βελτιωσω το σώμα μου (δυστυχώς υπήρχε και υπάρχει μια μικρή χαλάρωση)

 

Μπραβο  εχεις κανει τεραστια προσπαθεια  ,απο τα πιο δυσκολα πραγματα ειναι να χασει κανεις τοσα κιλα .

Μπράβο σου!!! Τωρα χωρίς τα περιττά κιλά, θα βλέπεις και μεγαλύτερες αλλαγές πάνω σου και θα γουστάρεις ακόμα περισσότερο.

 

Όσο για μένα, χτες ήταν μέρα πισίνας. Μαθαίνω πεταλούδα, και είμαι ενθουσιασμένη. Χτες γύρισα κ ένιωθα πολύ κουρασμένη , ήμουν όλη μέρα σε δουλειές, διάβασμα, πήγα πισίνα 9 περίπου (ναι δεν είδα το ντέρμπι....) και γύρισα μ έναν τρελό πονοκέφαλο όποτε 11:30 έπεσα για ύπνο! Το καλό είναι ότι ξύπνησα σήμερα 8:30 περίπου (ναι Φώτη) ξεκούραστη.

Θαυμα ,παιρνω πισω το "δεν υπαρχει θεος " αφου ξυπνησε η Μαργαριτα πρωι πρεπει να υπαρχει τελικα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μειώνω την ημερήσια διατροφική πρόληψη διατροφικών σακχάρων και έχω αρχίσει να βλέπω βελτίωση ... 

όντως, ο οργανισμός μου επιβεβαιώνει την αποθήκευση του υδατάνθρακα με υψηλό γλυκαιμικό δείκτη. 

Τώρα για την πρόπονηση, για να μου βγαίνει καλύτερο press στην ένταση δεν κάνω μεγάλα διαλείμματα (πολύ καλό αυτό)

βέβαια, στο αερόβιο μετά είμαι λίγο κομμένη ... θα την παλέψουμε 

 

αυτό μου φαίνεται υπερβολή , δεν σε αμφισβητώ βέβαια , αλλα έχεις ρωτήσει κάποιον έμπειρο που βλέπει τις αλλαγές βάση των διατροφών που έχεις δοκιμάσει και στο έχει επιβεβαιώσει? το ξέρω οτι βλέπεις κ μόνη σου αλλα καμια φορά μπορούμε να κρίνουμε άψογα έναν άλλο και να τον βοηθήσουμε αλλα δεν μπορούμε να κρίνουμε σωστά τον εαυτό μας. (γιαυτό κ οι pro έχουν προπονητές ,δεν είναι πως δεν ξέρουν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να κανεις bold και την προηγουμενη προταση Φωτη που εξηγουσε γιατι σηκωθηκε νωρις.

 

Ταξιδιαρικα πουλια, προτεινετε καμια ψησταρια σε Καλαβρυτα, Καλαματα και Ναυπλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και πρίν 2 χρόνια... Τεράστιες διαφορές (-50 κιλά στην πρώτη φωτογραφία ).

Τώρα εχω ξεκινήσει από τέλη Ιανουαρίου γυμναστήριο και έχει αρχίσει να φτιάχνει κάπως το σωμα μου. Να πω ότι τα κιλά τα έχασα με αερόβια (ποδήλατο, περπάτημα, τρέξιμο) και μετά από κάποιους μήνες γράφτηκα γυμναστήριο να αποκτήσω δύναμη και να βελτιωσω το σώμα μου (δυστυχώς υπήρχε και υπάρχει μια μικρή χαλάρωση)

 

Μπράβο φίλε, θέλει πολύ αυτοέλεγχο και ισχυρή θέληση για κάτι τέτοιο. Μιλάω έχοντας χάσει και εγώ 20+ κιλά, πόσο μάλλον για τα κιλά που ξεφορτώθηκες εσύ.

Δώσε χρόνο στο σώμα σου και με τα βάρη θα στρώσει από δω και πέρα σιγά σιγά.

 

Για μένα το εξαιρετικά δύσκολο αυτή την περίοδο που θέλω να στεγνώσω λιγάκι και χαμηλώνω υδατάνθρακα είναι τα night cravings! Εκεί είναι που συνειδητοποιώ πως ακόμα ο εγκέφαλός μου σκέφτεται ώρες ώρες ακόμα ως "χοντρός" και δίνει εντολή να πάω στο ψυγείο και να το αδειάσω όπως είναι, και τα κατεψυγμένα μαζί! Οπότε αυτοέλεγχος και πειθαρχία στο πλάνο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...