Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πρότεινε ποτέ τέτοια δίαιτα. Απλά είπε ότι και η νηστεία έχει τα θετικά της όπως και το γεγονός ότι το κάνουν εκατομμύρια άνθρωποι χωρίς πρόβλημα. Έγραψε αυτό ακριβώς στην προηγούμενη σελίδα:

 

Αναφορά σε κείμενο

H νηστεια ως μέθοδος απώλειας κιλών είναι ηλίθια κι αναποτελεσματική ιδέα. Αυτό που χρειάζονται τα υπέρβαρα παιδια είναι να φτιάξουν τη διατροφή τους, να μείνουν μακριά από ζάχαρη και έτοιμα φαγητά, να έρθουν σε επαφή με σαλάτες, φρούτα και σπιτικές τροφές. Αν περιμένουν να τρώνε βλακείες και να χάσουν κιλά επειδή κάνουν if είναι γελασμένοι.

Η νηστεία έχει άλλο στόχο και άλλο αποτέλεσμα. Καμία μα καμία σχέση με απώλεια κιλών. Όποιος τα συγχέει αυτά τα δύο είναι που κάνει ζημιά στον εαυτό του.

Η νηστεία και το IF έχει μεγαλύτερο σκοπό να μεγαλώσεις την πειθαρχία σου, να κουμαντάρεις το στομάχι σου και το σώμα σου κλπ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνε cardio (περισσότερο) :P

 

Επιτέλους τράβηξα και μια καλή φωτογραφία 

xOzyG3j.jpg

Επεξ/σία από revolver1990
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

revolver, πολύ καλός. Αυτό το "μαξιλαρακι" κάτω από τον αφαλό είναι που θες να σκοτώσεις και θα κόψεις εντελώς τη ζάχαρη; Κάντο για το γαμώτο πουυ λέμε αλλά κλαιν ρε συ, δεν κατεβαίνεις σε αγώνες να θες να φτάσεις σε τέτοια λεπτομέρεια. Για παραλία το σώμα που έχεις είναι σούπερ, στο 10% των πολύ καλοδουλεμένων κορμιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yannis27gr είπε

revolver, πολύ καλός. Αυτό το "μαξιλαρακι" κάτω από τον αφαλό είναι που θες να σκοτώσεις και θα κόψεις εντελώς τη ζάχαρη; Κάντο για το γαμώτο πουυ λέμε αλλά κλαιν ρε συ, δεν κατεβαίνεις σε αγώνες να θες να φτάσεις σε τέτοια λεπτομέρεια. Για παραλία το σώμα που έχεις είναι σούπερ, στο 10% των πολύ καλοδουλεμένων κορμιών.

Αυτό, λίγο ακόμα,1 μήνα μόνο και μόνο για να δω μέχρι που μπορώ να φτάσω,από πείνα αντέχω ακόμα...μόνο το βράδυ είναι λίγο δύσκολα :P

Γενικά είμαι ευχαριστημένος,λίγο να boostάρω και τα πόδια μέχρι του χρόνου και δεν θέλω τπτ άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 09/05/2018 στις 10:04 ΠΜ, yannis27gr είπε

Λιβε, νηστικός κάνεις προπόνηση; Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος.

Κι εγώ νηστική πήγαινα, προτιμούσα να κοιμηθώ παρά να ξυπνήσω δυο ώρες πριν να φάω. :P

 

Και ναι έπιασε η ζέστη. Και δεν παλεύονται πλέον τα πολλά ρούχα, η αγαπημένη εποχή του Φώτη είναι εδώ κι εγώ έστειλα παραγγελία να βγάλω τα μακριά κολάν, πέθανα. Όμως... Ψάχνω παπούτσια, έχει κανείς τα ultraboost της addidas να μου πει πόσο πουπουλένια είναι; Η άλλη (κομψότατη και προτιμητέα) επιλογή μου είναι under armour speedform. Δεν τρέχω, τα θέλω για να τα φοράω και καμιά φορά όταν δεν αντέχω να βάλω ψηλά παπούτσια όμως πέρα από το γυμναστήριο. 

Για το αισθητικό του θέματος, ορίστε τα μεν και τα δε...  (κάπως ατυχές το μαύρο κολάν που έχουν βάλει, αλλά οκ, το 'χουμε)

Spoiler

women-shoes-under-armour-speedform-slingultraboost_shoes_turquoise_s82055_video_

 

 

Επεξ/σία από Toxo <3 lover
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Toxo <3 lover είπε

Κι εγώ νηστική πήγαινα, προτιμούσα να κοιμηθώ παρά να ξυπνήσω δυο ώρες πριν να φάω. :P

Και ναι έπιασε η ζέστη. Και δεν παλεύονται πλέον τα πολλά ρούχα, η αγαπημένη εποχή του Φώτη είναι εδώ κι εγώ έστειλα παραγγελία να βγάλω τα μακριά κολάν, πέθανα. Όμως... Ψάχνω παπούτσια, έχει κανείς τα ultraboost της addidas να μου πει πόσο πουπουλένια είναι; Η άλλη (κομψότατη και προτιμητέα) επιλογή μου είναι under armour speedform. Δεν τρέχω, τα θέλω για να τα φοράω και καμιά φορά όταν δεν αντέχω να βάλω ψηλά παπούτσια όμως πέρα από το γυμναστήριο. 

Για το αισθητικό του θέματος, ορίστε τα μεν και τα δε...  (κάπως ατυχές το μαύρο κολάν που έχουν βάλει, αλλά οκ, το 'χουμε)

  Απόκρυψη περιεχομένων

women-shoes-under-armour-speedform-slingultraboost_shoes_turquoise_s82055_video_

Καλοκαιρι μονο .Ο χειμωνας ειναι για τους χοντρους και τους ανωμαλους :P

Ωραια και τα 2 ειναι  αλλα τωρα σε παπουτσι δεν της εχω και πολυ εμπιστοσυνη της UA μεχρι μπλουζακια την υπολογιζω .

83 κιλα γατακια δεν με απασχολει πλεον το φαγητο  εγινα Γιαννης !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 ώρες πριν, Toxo <3 lover είπε

Κι εγώ νηστική πήγαινα, προτιμούσα να κοιμηθώ παρά να ξυπνήσω δυο ώρες πριν να φάω. :P

Και ναι έπιασε η ζέστη. Και δεν παλεύονται πλέον τα πολλά ρούχα, η αγαπημένη εποχή του Φώτη είναι εδώ κι εγώ έστειλα παραγγελία να βγάλω τα μακριά κολάν, πέθανα. Όμως... Ψάχνω παπούτσια, έχει κανείς τα ultraboost της addidas να μου πει πόσο πουπουλένια είναι; Η άλλη (κομψότατη και προτιμητέα) επιλογή μου είναι under armour speedform. Δεν τρέχω, τα θέλω για να τα φοράω και καμιά φορά όταν δεν αντέχω να βάλω ψηλά παπούτσια όμως πέρα από το γυμναστήριο. 

Για το αισθητικό του θέματος, ορίστε τα μεν και τα δε...  (κάπως ατυχές το μαύρο κολάν που έχουν βάλει, αλλά οκ, το 'χουμε)

  Απόκρυψη περιεχομένων

women-shoes-under-armour-speedform-slingultraboost_shoes_turquoise_s82055_video_

Τα έχω εγώ, έλα να τα δοκιμάσεις 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επέστρεψα κανονικά στη μάσα για να δυναμώσω λίγο το πρόγραμμα γυμναστικής μου. Το πλάνο κοιλιακοί καλοκαίρι 2018 απέτυχε. Θα ξεκινήσει πάλι αργότερα για το 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, γροσερισοπ said:

ξέρεται που μπορώ να βρω κοντά παγκράτι κανά μαγαζί να πουλάει υγρή κιμωλία;

Polo,alpamayo αλλα  και τα 2 ειναι προς κεντρο.βεβαια την θεωρω πολυ ακριβη την υγρη μαγνησια απο οτι το να παρεις μια μπαλα σφουγαρι με μαγνησια μεσα το οποιο κανει 3-4 ευρω αν θυμαμαι καλα.

16 hours ago, redykt said:

Εχει χρησιμοποιησει κανεις μπουκαλι για νερο-θερμος μαρκας SHO ;

sho δεν εχω χρησιμοποιησει αλλα laken.οτιδηποτε ειναι με κενο αερος (vacuum) δουλευει μια χαρα.

7 hours ago, Fotis13 said:

Καλοκαιρι μονο .Ο χειμωνας ειναι για τους χοντρους και τους ανωμαλους :P

Ωραια και τα 2 ειναι  αλλα τωρα σε παπουτσι δεν της εχω και πολυ εμπιστοσυνη της UA μεχρι μπλουζακια την υπολογιζω .

83 κιλα γατακια δεν με απασχολει πλεον το φαγητο  εγινα Γιαννης !

ο χειμωνας ειναι η μονη ωραια εποχη του χρονου αντε μαζι με το φθινόπωρο. λαθος χωρα βρισκομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...