Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, adi32 είπε

Η λήψη πρωτεΐνης ή κρεατινης μπορεί να έχει κάποιες παρενέργειες? 

Η κερατίνη θα σου δώσει και όγκο. 

8 ώρες πριν, adi32 είπε

Η λήψη πρωτεΐνης ή κρεατινης μπορεί να έχει κάποιες παρενέργειες? 

Η κερατίνη θα σου δώσει και όγκο. 

 

New guy, λέγεται οτι μαθαίνει το συκώτι στα εύκολα κάτι που και καλά δεν είναι καλό. 

 

Εγώ πάντως την παίρνω με κύκλο. 3 μήνες με κερατίνη, 1-2 χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

9 ώρες πριν, poulinos είπε

το καλο με το myprotein ειναι η εκπτωση σαν πρωτη παραγγελια αλλα εχει χ ευρω μεταφορικα.εκτος αν παραγγειλετε πολλα ατομα μαζι.απο καποιο ποσο και πανω δινουν κανα δωρακι πχ κρεατινη bcaa η καμια σακουλιτσα πρωτεινη 250γραμμαρια

21 euro το ενα κιλο γευση σοκοκατας στοmyprotein

εχει 40 τις 100 εκπτωση αλλα εχει μεταφορικα.οποτε τελικη τιμη 21ευρω

 

κανα μαγαζι Ελλαδα υπαρχει να την εχει περιπου στην τιμη αυτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, παπι είπε

Η κερατίνη θα σου δώσει και όγκο.

Στα μαλλιά ίσως 😛

 

Λοιπον καλή η πλάκα αλλά έχω σοβαρότερα θέματα. Μετά από ένα δεκαήμερο εντατικών προπονήσεων και κολύμβησης, την Τετάρτη ανέβασα πυρετό και είχα ενοχλήσεις στην ούρηση. Πήγα γιατρό Πέμπτη πρωί και οι αιματολογικες έδειξαν ουρολοίμωξη (Κλάιν) αλλά και ραβδομυολυση με CPK στα 3150, κοινώς είχα καεί όπως μου είπε η γιατρός, διακινδυνεύοντας με αυτό το συνδυασμό, ουρολοίμωξη - ραβδομυολυση να πάθω νεφρική ανεπάρκεια. Τελικά εισήχθησα σε νοσοκομείο για ενυδάτωση και νοσηλευομαι από Παρασκευή.

Υπαρχει κάποιος με αντίστοιχη εμπειρία να μου πει τι προπονητικό προγραμμα ακολούθησε και μετά από τι χρονικό διάστημα?

Ο,τι πει ο γιατρός θα κάνω, αλλά θέλω να έχω μια ιδέα μέχρι να βγω από εδώ μέσα...

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

Πως να απέχω βρε, αφού με έβαλαν εσπευσμένα μέσα εξαιτίας της ουρολοίμωξης που έτρεχε παράλληλα... Τρίτη και Τετάρτη έκανα προπόνηση και Πέμπτη και Παρεσκευή εξετάσεις αίματος. Πέμπτη 2.000+ CPK, Παρασκευή 3.150. 

 

 

Ευχαριστώ!

Πως να απέχω βρε, αφού με έβαλαν εσπευσμένα μέσα εξαιτίας της ουρολοίμωξης που έτρεχε παράλληλα... Τρίτη και Τετάρτη έκανα προπόνηση και Πέμπτη και Παρεσκευή εξετάσεις αίματος. Πέμπτη 2.000+ CPK, Παρασκευή 3.150. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραβδομυολυση είναι σοβαρό το θέμα σου. ΤΟ cpk είναι απλώς μια ένδειξη και δεν σημαίνει ότι έχεις ραβδομυολυση. Αν με επόμενες εξετάσεις έχεις όντως αυτό το πρόβλημα κοίτα να γίνεις καλά και οι προπονήσεις θα έλθουν.

Παίρνεις στατίνες για χοληστερίνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραλογο λοιπον θα ηταν να εχεις χαμηλη cpk μετα απο προπονησεις.

Για να εισαι σιγουρος πως η υψηλη τιμη που ειδες ηταν απο μυικη κοπωση θα πρεπει να επαναλαβεις την εξεταση μετα απο πολυημερη αποχη απο γυμναστικη. 

Επισης το νουμερο ειναι υψηλο-δεν ειναι μικρη η αυξηση- οποτε να μιλησεις με το γιατρο σου και να δεις μηπως πρεπει λιγο να χαμηλωσεις ρυθμους στις προπονησεις σου. 

Και παλι περαστικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

18 λεπτά πριν, TEOKOS είπε

Ραβδομυολυση είναι σοβαρό το θέμα σου. ΤΟ cpk είναι απλώς μια ένδειξη και δεν σημαίνει ότι έχεις ραβδομυολυση. Αν με επόμενες εξετάσεις έχεις όντως αυτό το πρόβλημα κοίτα να γίνεις καλά και οι προπονήσεις θα έλθουν.

Παίρνεις στατίνες για χοληστερίνη?

Όχι, μόνο πρωτείνη παίρνω, τίποτα άλλο. Θα μου τα πει αύριο όλα ο γιατρός που ελπίζω ότι θα μου δώσει εξιτήριο. Η σημερινή μέτρηση έδειξε 1.100 CPK, αν αύριο είμαι κοντά στο 500 είπε θα με ξαμολήσει, γιατί δεν την παλεύω καθόλου πλέον. Το μόνο καλό είναι ότι τρώω κανονικά και ωραίο φαγητό, γιατί είχαμε πήξει στην πρωτεΐνη.

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές!

 

 

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Zus είπε

Όχι, μόνο πρωτείνη παίρνω, τίποτα άλλο.

Περαστικά αδερφέ. Σε τι ποσότητες έπαιρνες πρωτείνη ημερησίως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lelouch είπε

Κάθε πότε κάνετε γενικές εξετάσεις/εξετάσεις αίματος;

Εγω κανω 2 φορες τον χρονο αν 6μηνο  υποχρεωτικα γιατι κανω  διαφορα πραγματα και πρεπει να παρουσιαζω αυτα τα χαρτια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, koumos είπε

Περαστικά αδερφέ. Σε τι ποσότητες έπαιρνες πρωτείνη ημερησίως?

Ευχαριστώ bro.

Ένα scoop καθημερινά με το πρωινό και άλλο ένα μετά την προπόνηση. Γύρω στα 11 εβδομαδιαίως πάνω - κάτω.

Μου την έκοψε μαχαίρι ο γιατρός φυσικά...

 

3 ώρες πριν, Lelouch είπε

Κάθε πότε κάνετε γενικές εξετάσεις/εξετάσεις αίματος;

Κάθε έξι μήνες προσωπικά και μαζί και καρδιογράφημα!

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, frozex said:

την έχει ήδη αγοράσει απλώς δεν του άρεσε η γεύση και ρωτάω εγώ, να την πάρω με 15-20€ ή να μην ασχοληθώ καθόλου με την myprotein;

αμα την πουλαει ναι μπορεις.πιο φτηνα απο 21 θα σου βγαινε αν εβαζες μεγαλη παραγγελια πχ 5 κιλο η αν περνατε πολλα πραγματα για πολλα ατομα.η πχ να μοιραστειτε ενα 5κιλο με αλλα δυο ατομα

On 02/06/2018 at 00:22, vasilissouvlaki said:

Παιδιά ψάχνω ενα διάδρομο που να πιάνει λίγο χώρο. Τα φώτα σας.

πολλοι διαδρομοι ειναι αναδιπλωμενοι οποτε γλιτωνεις πολυ χωρο

15 hours ago, adi32 said:

κανα μαγαζι Ελλαδα υπαρχει να την εχει περιπου στην τιμη αυτη ?

σκρουτζ το πιο φτηνο 19 ευρω με γευση σοκολατα η 19 ευρω η isolate χωρις γευση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...