Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου ειμαι τουμπανο ρε συ !! Τι να μην χρειαζομαι... Χαχαχαχχαχα

 

Πλακα κανω...

 

Απλα για να δω διαφορα εκτος απο την προπονηση πρεπει να φερω την διατροφη μου στα ορια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εφαγα τις μακαροναρες μου ολικης παντα... Και σε λιγο θα παω για καφεδακι..

 

Απο αυριο προπονηση ακομα ημαστε σε deload φαση στα σκουοτ. Ξεκιναμε με προγραμμα Β οπου αυτη την εβδομαδα θα εχω 2 φορεσ στρατιωτικεσ, μαλλον αν βγουν την δευτερα τα κιλα με ανεση παρασκευη ανεβαινω αν δεν βγουν με την αυξηση του διαλλειματοσ θα κανω την ασκηση με τα κιλα τησ δευτερασ... Τριτη Πεμπτη προγραμμα με κυλινδρο, 600 επαναληψεις σχοινακι, + το αεροβιο προγραμμα με τις συνεχομενες ασκησεις.. Να δω πως θα παει...

 

Αυτος ο μηνας θα ειναι μηνας σπασιμο οριων.. Σε ολες τις ασκησεις σχεδον.. Θα εχουμε σκαπανεβασματα αλλα αυτο θα με εντριγκαρει και θα ανεβαινω... Με μπολικο φαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαω για την ποιο οικονομικη λυση !!!

δεν ειναι σολομος ! δεν εειναι τοσο πλουσιο σε λιπαρα οξεα δλδ ωμεγα-3 , εχει ομως οπως ολα τα ψαρια πρωτεινες καλης ποιοτητος ..

καμμια σχεση με την κονσερβα ! αν μιλουσαμε για φρεσκο τονο ε τοτε αλλαζει το θεμα σαφως ..

 

Σου έκανα παραπάνω 1 ερώτηση, δεν πήρα απάντηση. Προχωράω ακάθεκτος και ριχνω και τη 2η:

 

Ο τόνος σε κονσέρβα ΔΕΝ έχει συντηρητικά, πέρα από το θαλασσινό νερό. Άρα, ποια η διαφορά με το φρέσκο; Λέμε ότι μας φαίνεται σωστό ή το βασίζουμε κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έκανα παραπάνω 1 ερώτηση, δεν πήρα απάντηση. Προχωράω ακάθεκτος και ριχνω και τη 2η:

 

Ο τόνος σε κονσέρβα ΔΕΝ έχει συντηρητικά, πέρα από το θαλασσινό νερό. Άρα, ποια η διαφορά με το φρέσκο; Λέμε ότι μας φαίνεται σωστό ή το βασίζουμε κάπου;

 

http://www.treehugger.com/corporate-responsibility/bpa-danger-may-be-greater-from-tin-cans-than-water-bottles.html

http://www.fitday.com/fitness-articles/nutrition/healthy-eating/3-reasons-to-avoid-canned-vegetables.html#b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν νομιζεις οτι λεω οτι μου κατεβει δεν υπαρχει λογος να με ρωτας !

αν νομιζεις πως ο τονος σε κονσερβα ειναι ιδιος με τον φρεσκο δεν υπαρχει λογος να σου απαντησω εγω ..


Σου έκανα παραπάνω 1 ερώτηση, δεν πήρα απάντηση. Προχωράω ακάθεκτος και ριχνω και τη 2η:

 

 

 

την απαντηση θα την παρεις οταν εχω χρονο κ εαν θελω να σου απαντησω .. σωστα ?

μη χαλας το υφος σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενδυνάμωση τετρακέφαλων εχω κατι σκαλες σπιτι σημερα ανεβηκα 25 φορές τις σκάλες επι 20 σκαλοπάτια. Αρκει αυτο σαν προπονηση? σκεφτομαι και για καθισματα εχω βρει ενα καλο βιντεακι απο youtube. Με ενδιαφερει επειδη κάνω 100αρια ανοιγματα στις προπονησεις μου και δεν θελω να παθω κανα τραβηγμα. Την Παρασκευη μετα το ζέσταμα ειχα κανει 5 ανοιγματα των 100μέτρων περιπου στα 16 δευτερολεπτα.

 

Πριν απο τις σκάλες σήμερα ειχα κανει 10 λεπτα χαλαρο τζοκιν σε ενα γηπεδο μπασκετ και μετα καλες διατάσεις με  δρομικές και αντοχή έντονο τρέξιμο για 10λεπτα γυρω γυρω. Μετα τις σκάλες συνεχισα με κοιλιακους σπιτι μου και ραχιαίους. Απο διατροφη σημερα έφαγα 1 μπανάνα (ξυπνησα αργα κατα τη 1) 2 φέτες ψωμι ολικης με φυστικοβουτυρο και μέλι. Πένες με τυρι και απλη ντοματα μια 3bit :D και τωρα θα φαω πατατες φουρνου με σπανακι και τυρί (φετα). 

 

1 ωριτσα ηταν η ολη διαρκεια επειδη αυτη την εβδομαδα ειχα κανει αλλες 3 φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαχανιασες? ιδρωσες ? μια χαρα προπονηση εκανες φιλε !

 

γιαννη σορρυ που σου απαντησα λιγο αποτομα πριν αλλα μου φανηκε καπως το μνμ σου

θα σου πω τωρα

ερωτηση α . δε συνκρινουμε ποσο υδραργυρο εχει ο τονος και ποσο το παγκασιο ! του το προτεινα σαν εναλακτικη (οχι για τον υδραργυρο), ολα τα ψαρια εχουν υδραργυρο , δεν ειναι εκει το προβλημα ομως τον αποβαλει αμεσως ο οργανισμος !

ερωτηση β . ολες οι κονσερβες εχουν συντηρητικα γι αυτο κ λιγουν σε 13455987666 χρονια !

ακομη κ μεσα στο νερακι με το αλατι ναι ..

επισης αν τρως συνεχεια κονσερβες ψαξε λιγο να μαθεις τι ειναι το σκορβουτο ..

φιλικα παντα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαχανιασες? ιδρωσες ? μια χαρα προπονηση εκανες φιλε !

 

γιαννη σορρυ που σου απαντησα λιγο αποτομα πριν αλλα μου φανηκε καπως το μνμ σου

θα σου πω τωρα

ερωτηση α . δε συνκρινουμε ποσο υδραργυρο εχει ο τονος και ποσο το παγκασιο ! του το προτεινα σαν εναλακτικη (οχι για τον υδραργυρο), ολα τα ψαρια εχουν υδραργυρο , δεν ειναι εκει το προβλημα ομως τον αποβαλει αμεσως ο οργανισμος !

ερωτηση β . ολες οι κονσερβες εχουν συντηρητικα γι αυτο κ λιγουν σε 13455987666 χρονια !

ακομη κ μεσα στο νερακι με το αλατι ναι ..

επισης αν τρως συνεχεια κονσερβες ψαξε λιγο να μαθεις τι ειναι το σκορβουτο ..

φιλικα παντα ..

 

Στο ζεσταμα στην αρχη ιδρωσα λιγο (στο μετωπο και στο προσωπο) μετα ιδρωσα εννοειται στην αντοχη η μιση μπλουζα μετα γυρισα σπιτι αλλαξα μπλουζα και εκανα σκαλες και εκει ιδρωσα λιγο. Αλλα δεν ηταν πολυ ζορικη η προπονηση γιατι αλλες φορες εκανα αντοχη 20λεπτα αλλα με break 1 λεπτο περπατημα. Κάνω πυραμίδα αντοχης. 1-1 , 2-1 , 3-1 , 4-1 , 4-1 , 3-1 , 2-1 , 1-1 απλα σημερα εκανα την μιση. Ιδρωσε μονο η μιση μπλουζα αν την εκανα ολη θα ημουν ολος μουσκεμα. Αλλα δεν μπορω να πω οτι εχω θεμα στο λαχανιασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λοιπον στο θεμα μου :P

 

Δευτερα

2 φετες ολ.αλ με φυστικοβουτυρο + εσπρεσο 

1 μπανανα

κοτοπουλο+σαλατα

ξηρους καρπους

σαλατα

 

Τριτι

2 ασπραδια και 1 ολοκληρο+ εσπρεσο

1 μπανανα

ρυζι/μακαρονια+τονος+σαλατα

τονος(δεν ξερω με τι μπορει και σκετο :P)

σαλατα

 

Τεταρτη

100γρ βρωμη+2αυγα+ εσπρεσο

1 μπανανα

κοτοπουλο+σαλατα

τονος

γιουρτι+ξηρους καρπους 

 

Πεμπτη

2 φετες ολ.αλ με φυστικοβουτυρο + εσπρεσο

1 μπανανα

οσπρια+σαλατα

φρουτο

σαλατα

 

Παρασκευη

100γρ βρμη + 2 αυγα + εσπρεσο

1 μπανανα

Ψαρι + σαλατα

Φρουτο

γιαουρτι+ξηρους καρπους

 

Σαββατο

2 ασπραδια + 1 ολοκληρο

φρουτο

ρυζι/μακαρονια + τονος + σαλατα

φρουτο

σαλατα+ ξηρους καρπους

 

Κυριακη

2ασπραδια +1 ολοκληρο

φρουτο

οσπρια + σαλατα

φρουτο

σαλατα+ξηρους καρπους

 

 

* Καφε δεν πινω απλα ειπα να το δοκιμασω γιατι συνηθως μιση ωρα μετα το ξυπνημα-πρωινο παω γυμναστηριο

και η καφεινη θα με βοηθησει!

**Η μπανανα ειναι μεταπροπονητικο γευμα για αυτο εχω μια καθε μερα (αν ποτε παρω πρωτεινη θα αντικατασταθει η  μπανανα και ενα απο τα 2 τελευταια γευματα με πρωτεινη)

 

καμια προταση/αλλαγη πανω σε αυτο?

 

τριτη - πεμπτη - σαββατο εχω διπλες προπονησεις για αυτο και εβαλα υδατανθρακα για ενεργεια!

τις αλλες μερες μπορει και εκει να γινονται διπλες προπονησεις αλλα δεν ειναι στανταρ αυτο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον στο θεμα μου :P

 

Δευτερα

2 φετες ολ.αλ με φυστικοβουτυρο + εσπρεσο 

1 μπανανα

κοτοπουλο+σαλατα

ξηρους καρπους

σαλατα

 

Τριτι

2 ασπραδια και 1 ολοκληρο+ εσπρεσο

1 μπανανα

ρυζι/μακαρονια+τονος+σαλατα

τονος(δεν ξερω με τι μπορει και σκετο :P)

σαλατα

 

Τεταρτη

100γρ βρωμη+2αυγα+ εσπρεσο

1 μπανανα

κοτοπουλο+σαλατα

τονος

γιουρτι+ξηρους καρπους 

 

Πεμπτη

2 φετες ολ.αλ με φυστικοβουτυρο + εσπρεσο

1 μπανανα

οσπρια+σαλατα

φρουτο

σαλατα

 

Παρασκευη

100γρ βρμη + 2 αυγα + εσπρεσο

1 μπανανα

Ψαρι + σαλατα

Φρουτο

γιαουρτι+ξηρους καρπους

 

Σαββατο

2 ασπραδια + 1 ολοκληρο

φρουτο

ρυζι/μακαρονια + τονος + σαλατα

φρουτο

σαλατα+ ξηρους καρπους

 

Κυριακη

2ασπραδια +1 ολοκληρο

φρουτο

οσπρια + σαλατα

φρουτο

σαλατα+ξηρους καρπους

 

 

* Καφε δεν πινω απλα ειπα να το δοκιμασω γιατι συνηθως μιση ωρα μετα το ξυπνημα-πρωινο παω γυμναστηριο

και η καφεινη θα με βοηθησει!

**Η μπανανα ειναι μεταπροπονητικο γευμα για αυτο εχω μια καθε μερα (αν ποτε παρω πρωτεινη θα αντικατασταθει η  μπανανα και ενα απο τα 2 τελευταια γευματα με πρωτεινη)

 

καμια προταση/αλλαγη πανω σε αυτο?

 

τριτη - πεμπτη - σαββατο εχω διπλες προπονησεις για αυτο και εβαλα υδατανθρακα για ενεργεια!

τις αλλες μερες μπορει και εκει να γινονται διπλες προπονησεις αλλα δεν ειναι στανταρ αυτο !

 

Ξεχνας μια ημέρα να το ριξεις στα σουβλακια :D

 

Δεν εχεις καθολου γλυκο στην διατροφη. Ουτε λιγο μέλι? εκει με το φυστικοβουτυτο ε ποσο θα σε βγαλει εκτος... δεν εχω δει καθολου ζαχαρη στο προγραμμα σου. Για μενα λιγο μελάκι με φυστικοβουτυρο και μια φορα την εβδομαδα γλυκό και σουβλάκια το cheating meal που λεμε.

 

Και ασχετα με το cheating  η σοκολατα υγειας με πορτοκαλι πειραζει? δεν νομιζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω να φαω γλυκο (αν εξαιρεσης τελη αυγουστου που εφαγα λιγη τουρτα σε γενεθλια κολλητου) απο τον Ιουνιο μπορει και πιο πριν!

οπως επισης εχω να πιο αλκοολ απο τον Ιουνιο :P

δεν εχω αναγκη απο ζαχαρη κτλ δεν μου λειπουν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

λοιπον στο θεμα μου :P

 

Δευτερα

2 φετες ολ.αλ με φυστικοβουτυρο + εσπρεσο 

1 μπανανα

κοτοπουλο+σαλατα

ξηρους καρπους

σαλατα

 

Τριτι

2 ασπραδια και 1 ολοκληρο+ εσπρεσο

1 μπανανα

ρυζι/μακαρονια+τονος+σαλατα

τονος(δεν ξερω με τι μπορει και σκετο :P)

σαλατα

 

Τεταρτη

100γρ βρωμη+2αυγα+ εσπρεσο

1 μπανανα

κοτοπουλο+σαλατα

τονος

γιουρτι+ξηρους καρπους 

 

Πεμπτη

2 φετες ολ.αλ με φυστικοβουτυρο + εσπρεσο

1 μπανανα

οσπρια+σαλατα

φρουτο

σαλατα

 

Παρασκευη

100γρ βρμη + 2 αυγα + εσπρεσο

1 μπανανα

Ψαρι + σαλατα

Φρουτο

γιαουρτι+ξηρους καρπους

 

Σαββατο

2 ασπραδια + 1 ολοκληρο

φρουτο

ρυζι/μακαρονια + τονος + σαλατα

φρουτο

σαλατα+ ξηρους καρπους

 

Κυριακη

2ασπραδια +1 ολοκληρο

φρουτο

οσπρια + σαλατα

φρουτο

σαλατα+ξηρους καρπους

 

 

* Καφε δεν πινω απλα ειπα να το δοκιμασω γιατι συνηθως μιση ωρα μετα το ξυπνημα-πρωινο παω γυμναστηριο

και η καφεινη θα με βοηθησει!

**Η μπανανα ειναι μεταπροπονητικο γευμα για αυτο εχω μια καθε μερα (αν ποτε παρω πρωτεινη θα αντικατασταθει η  μπανανα και ενα απο τα 2 τελευταια γευματα με πρωτεινη)

 

καμια προταση/αλλαγη πανω σε αυτο?

 

τριτη - πεμπτη - σαββατο εχω διπλες προπονησεις για αυτο και εβαλα υδατανθρακα για ενεργεια!

τις αλλες μερες μπορει και εκει να γινονται διπλες προπονησεις αλλα δεν ειναι στανταρ αυτο !

 

 

 

 

Αυτή η διατροφή (διάβασα μόνο δευτέρα) είναι περίπου 1400 θερμίδες. Είναι οκ για super model στο Παρισι (που της έχει ηδη κοπεί η περίοδος) :)

 

τι στόχους έχεις? Εχεις υπολογίσει θερμίδες συντήρησης? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...