Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Αν δεν έχεις θέμα με τα λεφτά καλύτερα τα αυγά.

Δείξε μας πως σκέφτεσαι διατροφικά μία τυπική μέρα να δούμε τι διορθώσεις γίνονται...

 

Α και τον τόνο σαν βασική πηγή πρωτεΐνης τον ξεχνας...άντε 2-3 κονσέρβες την βδομάδα. Θα κάνεις το κοτοπουλάκι φίλο σου.

 

αυτο προσπαθω να φτιαξω τωρα αλλα δεν το βλεπω να το βγαζω ευκολα! δεν θελω να τρωω καθε μερα κρεας και δεν θελω να παρω και συμπληρωματα! και αυτο μου το κανει δυσκολο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου στον μηνα τα ιδια λεφτα μου βγαινουν με τα αυγα....

 

8 καρτελες μου πανε 4 εβδομαδες περιπου....

Α ναι τα βρίσκεις φθηνά εσύ. Προτίμησε αυγά. 

αυτο προσπαθω να φτιαξω τωρα αλλα δεν το βλεπω να το βγαζω ευκολα! δεν θελω να τρωω καθε μερα κρεας και δεν θελω να παρω και συμπληρωματα! και αυτο μου το κανει δυσκολο :P

 

Αφού δεν θες και πολύ κρέας (το ψάρι μετράει ?) θα βαρεθείς να τρως αυγά και γαλοκτοκομικά. Τσέκαρε Link.png Site: εδώ τι μπορείς να φας και ξαναμιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν δεν ειναι δυσκολο, καλο θα ηταν να γραψει ο bosei ή καποιος αλλος το προγραμμα διατροφης που ακολουθει ωστε να δουμε λιγο πρακτικα τη μορφη και τον καταμερισμο των macros μεσα στη μερα.

 

Εγω σε αυτον τον τομεα εχω πειραματιστει αρκετα, εχω διαβασει διαφορα, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω βγαλει σαφη ακρη.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...να γράψω την διατροφή μου να υπάρχει ένας μπούσουλας αλλά ο καθένας προσαρμόζει την διατροφή στις δικές του ανάγκες και ιδιοτροπίες και γι αυτό είναι καλό κάποιος να ξέρει να βγάλει την δική του διατροφή.

 

Ημέρες προπόνησης:

 

Πρωινό: 4 ασπράδια - 2 κρόκοι, 200γρ. γιαούρτι + 75γρ. βρώμη + 10γρ. μέλι

Δεκατιανό: 2 τόστ με ψωμί ολικής με 4 φέτες τυριού χαμηλών λιπαρών + 3γρ. fish oil

Μεσημεριανό: 125γρ. μακαρόνια ολικής (ωμή ζύγιση) + 175γρ. συκώτι μοσχαρίσιο (ωμή ζύγιση) + 1 μεγάλη ντομάτα και μισό αγγούρι + 11γρ. ελαιόλαδο

30 λεπτά πριν την προπόνηση: ένα πράσινο μήλο.

Μετά την προπόνηση: 1 scoop whey + 2 μπανάνες

Μεταπροπονητικό: 120γρ. καστανό ρύζι (ωμή ζύγιση) + 150γρ. βραστό κοτόπουλο.

Βραδινό: 200γρ. γιαούρτι + μισό αγγούρι + 12γρ. ελαιόλαδο + 3γρ. fishoil

 

Τα μάκρος είναι: Π(ζωϊκή)/Υ/Λ: 180/396/80 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σε ενφιαφερει να κανεις ? να βαλεις ακομη λιγα ποιοτηκα κιλα ? να μηνεις ως εχεις ?

κινδυνευω να παρεξηγηθω αλλα η διατροφη σου εχει περιθωρια  μεγαλης βελτιωση !  μπορεις να κανεις πολυ καλυτερη δουλεια ..

δετο παιζω πονηρος με την καμμια , θα σου γραψω ενναλακτικη κ αν την ακολουθησεις θα δεις την διαφορα αμεσως , προπονηση απο οτι εχω καταλαβει κανεις καλη ! φτανει να μου πεις τι θελεις να κανεις στο σωμα σου , να βαλεις κιλα δλδ η να μεινεις σε αυτα ..

να σε ρωτησω , 2 η κροκοι ειναι καθημερινα ? αν ναι τσεκαρε την χολιστερινη σου bosei .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>τι σε ενφιαφερει να κανεις ? να βαλεις ακομη λιγα ποιοτηκα κιλα ? να μηνεις ως εχεις ?</p>

<p>κινδυνευω να παρεξηγηθω αλλα η διατροφη σου εχει περιθωρια  μεγαλης βελτιωση !  μπορεις να κανεις πολυ καλυτερη δουλεια ..</p>

<p>δετο παιζω πονηρος με την καμμια , θα σου γραψω ενναλακτικη κ αν την ακολουθησεις θα δεις την διαφορα αμεσως , προπονηση απο οτι εχω καταλαβει κανεις καλη ! φτανει να μου πεις τι θελεις να κανεις στο σωμα σου , να βαλεις κιλα δλδ η να μεινεις σε αυτα ..</p>

<p>να σε ρωτησω , 2 η κροκοι ειναι καθημερινα ? αν ναι τσεκαρε την χολιστερινη σου bosei .. </p>

 

Κιλά βάζω ακόμη... Το ξέρω κι εγώ ότι η διατροφή δέχεται αρκετή βελτίωση. Δεν πιστεύω ότι έχω την τέλεια διατροφή αλλά μέχρι τώρα την δουλειά της την κάνει. Αργότερα. Μέσα στον χρόνο όταν βάλω τα κιλά που θέλω και μπω σε recomp η ποιότητα των τροφών Θα ανέβει.

 

Ναι οι κροκοι είναι 2 τις ημέρες προπόνησης και 3 στα ρεπό. Εξετάσεις τις έχω βάλει μέσα στο πρόγραμμα να γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικό τσεκ απ (γενική αίματος / ούρων / βιοχημικές / ταχύτητα καθίζησης ερυθρών) και υπέρηχο triplex καρδιάς (διόρθωση)
ειδικά για μας που παίρνουμε και συμπληρώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τονος γιατι δεν κανει καλο παιδια?Τρωω μερα παρα μερα τονο/αυγα ολη τη βδομαδα μετα την προπονηση.Ο τονος ειναι με λαδι οχι με νερο.Τα αυγα τα τρωω ολοκληρα μελατα αν αυτο παιζει ρολο.

 

Σημερα ειναι μερα ξεκουρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τονος γιατι δεν κανει καλο παιδια?Τρωω μερα παρα μερα τονο/αυγα ολη τη βδομαδα μετα την προπονηση.Ο τονος ειναι με λαδι οχι με νερο.Τα αυγα τα τρωω ολοκληρα μελατα αν αυτο παιζει ρολο.<br><br>

Σημερα ειναι μερα ξεκουρασης.

Λόγο του υδραργύρου που έχει και ο οποίος δεν αποβάλλεται από το σώμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τονος γιατι δεν κανει καλο παιδια?Τρωω μερα παρα μερα τονο/αυγα ολη τη βδομαδα μετα την προπονηση.Ο τονος ειναι με λαδι οχι με νερο.Τα αυγα τα τρωω ολοκληρα μελατα αν αυτο παιζει ρολο.

 

Σημερα ειναι μερα ξεκουρασης.

Κονσέρβα με υψηλά ποσοστά υδραργύρου (επίσης δεν έχει τόση πρωτεϊνη όσο το ασπράδι) καλύτερα τυρί cottage

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τονος γιατι δεν κανει καλο παιδια?Τρωω μερα παρα μερα τονο/αυγα ολη τη βδομαδα μετα την προπονηση.Ο τονος ειναι με λαδι οχι με νερο.Τα αυγα τα τρωω ολοκληρα μελατα αν αυτο παιζει ρολο.

 

Σημερα ειναι μερα ξεκουρασης.

ε οτι ειναι κονσερβα δεν ειναι κ οτι καλυτερο ,παρα πολλα τα συντηρητικα ! παιρνε αλλα οχι συνεχεια , μπορεις να τον αντικαταστησεις με φιλετα περκας ,γλωσσας κτλ κατεψυγμενα απ το σουπερ μαρκετ ειναι φθηνα  δεν εχουν μεγαλη διαφορα ..

Φίλε, εγώ θέλω το αντίθετο πάλι :P

Αλλά δεν γίνεται :P

ειπαμε εσυ .. μουρουνελεο απο το μπουκαλι κι ολας .. μονορουφι !!! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σε ενφιαφερει να κανεις ? να βαλεις ακομη λιγα ποιοτηκα κιλα ? να μηνεις ως εχεις ?

κινδυνευω να παρεξηγηθω αλλα η διατροφη σου εχει περιθωρια  μεγαλης βελτιωση !  μπορεις να κανεις πολυ καλυτερη δουλεια ..

δετο παιζω πονηρος με την καμμια , θα σου γραψω ενναλακτικη κ αν την ακολουθησεις θα δεις την διαφορα αμεσως , προπονηση απο οτι εχω καταλαβει κανεις καλη ! φτανει να μου πεις τι θελεις να κανεις στο σωμα σου , να βαλεις κιλα δλδ η να μεινεις σε αυτα ..

να σε ρωτησω , 2 η κροκοι ειναι καθημερινα ? αν ναι τσεκαρε την χολιστερινη σου bosei .. 

 

Χολιστερινη απο τους 2 κροκους ?

γενικό τσεκ απ (γενική αίματος / ούρων / βιοχημικές / ταχύτητα καθίζησης ερυθρών) και υπέρηχο triplex καρδιάς (διόρθωση)

ειδικά για μας που παίρνουμε και συμπληρώματα

 

Πρωτεινη παιρνεις ,οχι στεροιδη,εκτοςκ ια αν παιρνεις κρεατινη ,εκει να κοιταξεις .Αν τωρα θελεις να κανεις εξετασεις οκ αλλα οχι οτι θα βρεις κατι αν παιρνεις απλα μια απλη πρωτεινουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ηξερα παιδια πολυ ενδιαφερον.Θα τους ελλατωσω και θα προσθεσω τυρι cottage μιας και το κανονικο το τρωω μονο στα φαγητα και ποτε σκετο.Θα ρωτησω και για τα φιλετα περκας/γλωσσας μιας και δεν τα ξερω καθολου και θα τα προσθεσω και αυτα στη διατροφη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...