Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

δειτε το..!!!!!!

 

 

και λίγα στοιχεία γι'αυτό που δίνεις.

 

 

Σκηνοθεσία:

Alexandre Aja.

Σενάριο:

Alexandre Aja,

Grégory Levasseur.

Πρωταγωνιστές:

Cécile De France,

Maïwenn Le Besco,

Philippe Nahon.

Υπόθεση:

Δύο συμφοιτήτριες η Άλεξ και η Μαρί πηγαίνουν στο εξοχικό της οικογένειας της Άλεξ για να περάσουν ένα ξεκούραστο Σαββατοκύριακο. Εκεί όμως δεν ξέρουν τι τις περιμένει. Το βράδυ ένας αιμοσταγής ψυχοπαθής δολοφόνος εξοντώνει όλη την οικογένειας εκτός από τις δύο κοπέλες. Αλλά ο σαδιστής δολοφόνος καταφέρνει να πιάσει αιχμάλωτη την Άλεξ ενώ η Μαρί κρύβεται. Αρχίζει τώρα ένα θανάσιμο παιχνίδι γάτας-ποντικού όπου η έντρομη Μαρί θα προσπαθήσει να σώσει τη φίλη της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σιγουρα εαν δεν την εχετε δει κανατε μεγαλο λαθος....η ταινια εκτος απο splater διαθετει σεναριο που θα σας αφησει χαζους στο τελος....

ΑΞΙΖΕΙ να ζησετε την εμπειρια των κοριτσιων !!!!!

Για μενα η Νο 1....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ελληνική μετάφραση του "Don't Look Now" είναι "Μετά τα μεσάνυχτα";! Την χαντακώσαν την ταινία με τέτοιες μπούρδες μεταφράσεις. Όχι τίποτα άλλο, αλλά πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 10 ταινίες με αυτόν τον τίτλο. Είναι δυνατόν να γνωρίζει κανείς ότι κάποια από αυτές είναι εκπληκτική;

 

Ουστ να μου χαθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ο Πρίγκιπας του Σκότους http://www.imdb.com/title/tt0093777/

του τζον καρπεντερ.το ειχα δει μικρος και αν και εβλεπα πολλα θριλερ ειχα φοβηθει τοσο πολυ που δεν κοιμηθηκα εκεινο το βραδυ και μερικα επομενα επισηςprince_of_darkness.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Η 7η Πυλη Της Κολασεως

 

beyond_dvd_info_01.jpg

 

2) O Eξορκιστης

 

exorcist.jpg

 

3) Μετα Τα Μεσανυχτα ( το καλυτερο ψυχολογικο θριλερ ολων των εποχων)

 

dont-look-now-drowning.gif

αρε φουλτσι εισαι θεος!γενικα οι ιταλοι ειναι πολυ μπροστα και στα θριλερ

 

---------- Προσθήκη στις 16:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:44 ----------

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα το inside(l'interieur)!!!!Καλά η ταινία δεν παίζεται!Είναι βέβαια η πιο <<σκληρή>> που έχω δει ποτέ αλλά έχει φοβερή αγωνία μέχρι τέλους!Επίσης το μίσος για την δολοφόνο καταντά πιστεύω τεράστιο απο όλους τους θεατές!!!!!!!!Εγώ τουλάχιστον ήταν σαν να βρισκόμουν στη θέση του θύματος!Πολύ καλή ταινία αλλά πολύ βαριά και με μπόλικο αίμα!!!!!

συμφωνω και επαυξανω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν και δεν τρομάζω με ταινίες καθόλου εύκολα δε θα έβλεπα μόνη μου βράδυ τις εξής: 1)inside (αρκετά σκληρή αλλά πολύ καλή ταινία) 2)the blair witch project (αν και δεν δείχνει κάτι τρομαχτικό αυτό που υπονοείται είναι ανατριχιαστικό και το τέλος όλα τα λεφτά) 3)Martyrs (πολύ αίμα αλλά και καλό story)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δεν τρομαζω με ταινιες αλλα μια που μπορω να πω οτι με εκανε να κοιτα3ω πισω μου μην ερχετε κανεις ηταν το Ορφανοτροφειο του Gulliermo Del Toro. Οχι οτι ειχε κατι το τρομακτικο τωρα που το σκεφτομαι ισα ισα, αλλα ολο αυτο με το παιδι με τη μασκα που το εβλεπε μονο αυτη και οι 8ωριβοι το βραδυ απο το τοιχο οπως και να το κανουμε εινια καπως.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...