Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δικιο για τις ταινιες του Stephen αλλα 2 ταινιες του πραγματικα μου αρεσαν πολυ σαν ταινιες.

 

1. Rose Red

2. Storm of the century

 

Αυτες μου αρεσαν παρα πολυ σαν ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εχεις δικιο για τις ταινιες του Stephen αλλα 2 ταινιες του πραγματικα μου αρεσαν πολυ σαν ταινιες.

 

1. Rose Red

2. Storm of the century

 

Αυτες μου αρεσαν παρα πολυ σαν ταινιες.

 

Εγώ θα μπορούσα να σου πω κι άλλες όπως το Πράσινο Μίλι ή η Απόδραση από τις φυλακές Σαο-σανγκ. Απλά, σαν βιβλία είναι ΠΟΛΥ καλύτερα.

 

Btw, το Storm of the century γράφτηκε αποκλειστικά για την τηλεόραση. Δεν ήταν ποτέ βιβλίο, δεν είναι καν "ταινία" αλλά τηλεσειρά, νομίζω 2 επεισοδίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

τσεκάρω διαρκώς το thread γιατί έχω μια σχέση ανοσιολογικής αντίδρασης με τις τρόμου, όσο περισσότερες βλέπω τόσο πιο τρομαχτικές θέλω τις επόμενες αλλιώς δεν με πιάνουν:lol:

οι περισσότερες που έχουν γραφτεί είναι thriller πάντως, καλές ταινίες (κάποιες ταινιάρες) αλλά thriller όχι horror δλδ περισσότερο στο φόβο διαρκείας παρά στο τρόμο με συγκεκριμένες σκηνές

(και στα δύο είδη χρειάζονται και τα δύο συστατικά για καλό αποτέλεσμα αλλά διαφέρουν)

 

οι τρόμου που μου άρεσαν περισσότερο, στο horror παίζει πολύ και σε τι φάση θα το δεις , ήταν:

 

the exorcist Ι

white noise Ι

ring (τα original)

πιο τρομαχτική σκηνή που έχω δει σε τρόμου ήταν στο ring (αμερικάνικο)

7η πύλη της κολάσεως (εδώ βέβαια έζησα μια μοναδική προβολή που δεν θα έχετε την ευκαιρία δυστυχώς γιατί είχε χαλάσει το βίντεο και έβγαζε φάλτσα κάμποσες οκτάβες πιο χαμηλά στη μουσική με ένα πραγματικά τρομακτικό αποτέλεσμα.. χωρίς πλάκα και μόνο που άκουγες τη μουσική φρίκαρες.. οπότε δεν ξέρω αν όντως η ταινία είναι τόσο καλή εγώ μια φορά την είδα..)

 

δυστυχώς κάτι άλλο καλό από τρόμου δεν έχω δει, όσες άλλες γράφτηκαν δεν μου έφτασαν ούτε για μισή δόση οπότε γράφτε κι άλλες να δουμε :-)

ιδιαίτερα από μη αμερικάνικες δεν έχω δει πολλές τρόμου αν ξέρετε κάποια να δω γράψτε τη;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα σε ενα Σ/Κ με τη σειρά:

 

Ils - μια γαλλορουμάνικη παραγωγή, βασισμένο σε αληθινά γεγονότα

28 Days Later & 28 Weeks Later - Οι πασίγνωστες αγγλικές ταινίες

El Orfanato - με την απίστευτη ατμόσφαιρα

και

REC! Αυτή η ταινία είναι ΑΠΑΙΧΤΗ! Πραγματικά έχω δει τόνους και τόνους ταινιών με ζόμπι, splatter κλπ, αλλά το συναίσθημα που δημιουργεί αυτή η ταινία είναι το κάτι άλλο!

Χαλαρά στο τοπ 5 των καλύτερων ταινιών τρόμου που έχω δει στη ζωή μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Mirrors λες φίλος? Παίζει κορεάτικη version?

 

Ναι παιζει που ειναι και η original εκδοση (οπως παντα) και ειναι 10 φορες καλυτερο απο το αμερικανικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα σε ενα Σ/Κ με τη σειρά:

 

Ils - μια γαλλορουμάνικη παραγωγή, βασισμένο σε αληθινά γεγονότα

28 Days Later & 28 Weeks Later - Οι πασίγνωστες αγγλικές ταινίες

El Orfanato - με την απίστευτη ατμόσφαιρα

και

REC! Αυτή η ταινία είναι ΑΠΑΙΧΤΗ! Πραγματικά έχω δει τόνους και τόνους ταινιών με ζόμπι, splatter κλπ, αλλά το συναίσθημα που δημιουργεί αυτή η ταινία είναι το κάτι άλλο!

Χαλαρά στο τοπ 5 των καλύτερων ταινιών τρόμου που έχω δει στη ζωή μου!

το ils (them) είναι ωραία ταινία αν και κατάλαβα νωρίς τι παίζει την παρακολούθησα ευχάριστα

γενικά αρκετές γαλλικές παραγωγές δεν συγκρίνονται στην απόδοση της ατμόσφαιρας πιστεύω με τπτ

το rec δεν μου πολυάρεσε γιατί δεν μου αρέσει πολύ το είδος, αλλά στο είδος του πρέπει να είναι από τα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιζει που ειναι και η original εκδοση (οπως παντα) και ειναι 10 φορες καλυτερο απο το αμερικανικο.

Έκλεισες τα μάτια σου σε πολλές σκηνές? Γιατί φοβάμαι εύκολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισες τα μάτια σου σε πολλές σκηνές? Γιατί φοβάμαι εύκολα!

 

:lol::lol:

 

Αστειακι φανταζομαι. Δεν ειμαι ο καταλληλος να ρωτησεις για φοβο αλλα αν παρω την συμπεριφορα της κοπελας μου σαν "μετρο" τοτε fuck yeah ειναι τρομακτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...