Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα έλεγα να σταματήσετε να κλέβεται παιχνίδια και να υποστηρίξετε το χόμπι με το οποίο ασχολείστε.

Γιατι εγω νομιζω οτι ολοι το υποστηριζουν και αναφερομαστε πάντα στα backup των νομιμα αγορασμένων παιχνιδιων μας;

:mellow: :mellow: :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα έλεγα να σταματήσετε να κλέβεται παιχνίδια και να υποστηρίξετε το χόμπι με το οποίο ασχολείστε.

 

Εγώ θα έλεγα να κάνεις χρήσιμα posts στα κατάλληλα threads :devil:

 

Don't get me wrong, είμαι μαζί σου 100% σε αυτό που λες. Τι νόημα έχει όμως να μπαίνεις στο PS3 Hacking και να το ποστάρεις αυτό; Τι περιμένεις να βγει ή να σου πουν;

 

 

Ασχετο υστερόγραφο: "κλέβετε". Κλέβεται είναι παθητική φωνή. Κλέβομαι, κλέβεσαι, κλέβεται. Τα "σταματήσετε", "υποστηρίξετε", "ασχολείστε" πώς τα γράφεις σωστά και πετάς ένα "αι" στη μέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιο αρχικά μπήκε γιατί το παρών αποτελεί σχεδόν αποκλειστικό τόπικ συζητήσεων.

 

Κατά κόρον κλέψιμο είναι και τίποτα άλλο. Κλέψιμο από τον σχεδιαστή και τον προγραμματιστή, από το μαγαζί... Και στην τελική υποκρισία. Δεν είναι office ή windows που το χρειάζεσαι για την δουλειά και οι τιμές είναι υπερβολικές οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, είναι ένα χόμπι, κάτι που επιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ, το θέμα είναι πως αυτή η συζήτηση έχει γίνει άπειρες φορές και δεν έχει καταλήξει ποτέ πουθενά. Δηλαδή, θα πεις εσύ αυτό που λες και θα σου πει ο άλλος ότι και οι τιμές των παιχνιδιών είναι υπερβολικές, ότι και τα Windows και το Office τα επιλέγεις, ότι δεν κλέβεις κανέναν γιατί δε στερείς την κόπια από κάποιον, ότι είναι ανήθικο να μην μπορείς να αντιγράφεις ό,τι αγοράζεις κλπ κλπ.

 

Και τι θα έχει βγει στο τέλος πέρα από έναν ακόμα εκτροχιασμό ενός νήματος;

Στην τελική, αν σε καίει να συζητήσεις αυτό το θέμα σίγουρα θα υπάρχουν νήματα ακριβώς γι' αυτό. 'Η άνοιξε εσύ ένα. Δεν κρίνω τη θέση σου, το εμβόλιμο κρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιο αρχικά μπήκε γιατί το παρών αποτελεί σχεδόν αποκλειστικό τόπικ συζητήσεων.

 

Κατά κόρον κλέψιμο είναι και τίποτα άλλο. Κλέψιμο από τον σχεδιαστή και τον προγραμματιστή, από το μαγαζί... Και στην τελική υποκρισία. Δεν είναι office ή windows που το χρειάζεσαι για την δουλειά και οι τιμές είναι υπερβολικές οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, είναι ένα χόμπι, κάτι που επιλέγεις.

 

Οπότε είναι οκ να κλέβεις τα Windows και Office και όχι οκ να κλέβεις τα παιχνίδια. Μάλιστα. Εκπληκτική λογική. Αν το χρειάζεσαι για την δουλειά να το πληρώσεις και όχι να δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε είναι οκ να κλέβεις τα Windows και Office και όχι οκ να κλέβεις τα παιχνίδια. Μάλιστα. Εκπληκτική λογική. Αν το χρειάζεσαι για την δουλειά να το πληρώσεις και όχι να δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα.

 

 

Δεν είναι ούτε αυτό ΟΚ.

Αλλά αντίθετα με αυτά που τα λεφτά τους τα βγάζουν από τις επιχειρήσεις και τα έτοιμα desktops/laptops τα παιχνίδια δεν πουλάνε αλλού παρά μόνο στους gamers.

Δε θα συνεχίσω το off-topic, ήταν απλώς μια μικρή παρέμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι office ή windows που το χρειάζεσαι για την δουλειά και οι τιμές είναι υπερβολικές οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, είναι ένα χόμπι, κάτι που επιλέγεις.

Αν και βγαινουμε οφφτοπικ οφειλω να ομολογησω οτι ειναι καταπληκτικη η λογικη

Δηλαδη στα παιχιδια ειναι κλεψια, ενω στο office + windows δεν ειναι. Τα μισα δικα μου κ τα αλλα μισα δικα μας

 

Για να ξεφυγουμε απο το offtopic!

Ειναι κλεψια δηλαδη να μπορεις να χακαρεις το ΠΣ3 για να παιζεις τα original (αφορα μονο original και οχι κοπιες) PS2 δισκακια πλεον σε Factory Service Mode κατι το οποιο η Sony ετσιθελικα αφαιρεσε απο τους χρηστες που αγορασαν τα πρωτα ΠΣ3 και γι αυτο το λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να έχω την κονσόλα μου στο 3.55 λόγο showtime και διαφόρων άλλων, έχω αγοράσει το disgaea 4 απο πέρυσι και δεν μπορώ να το παίξω... ποιός κλέβει ποιόν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και βγαινουμε οφφτοπικ οφειλω να ομολογησω οτι ειναι καταπληκτικη η λογικη

Δηλαδη στα παιχιδια ειναι κλεψια, ενω στο office + windows δεν ειναι. Τα μισα δικα μου κ τα αλλα μισα δικα μας

 

Για να ξεφυγουμε απο το offtopic!

Ειναι κλεψια δηλαδη να μπορεις να χακαρεις το ΠΣ3 για να παιζεις τα original (αφορα μονο original και οχι κοπιες) PS2 δισκακια πλεον σε Factory Service Mode κατι το οποιο η Sony ετσιθελικα αφαιρεσε απο τους χρηστες που αγορασαν τα πρωτα ΠΣ3 και γι αυτο το λογο.

 

Όντως αυτό το διάβασα εχθές και ακούγεται πολύ ενδιαφέρον... δεν το κάνω όμως γιατί δεν έχω αυθεντικά δισκάκια στο ps2 και φαίνεται παλούκι η διαδικασία και κομματάκι επικίνδυνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχουν διοτι ειχαν επισημως πατσαριστει με κλειδια 3.60.Εφτιαξα μια λιστα με αυτα τα παιχνιδια που πλεον με τα νεα κλειδια παιζουν σε CFW 3.55 και εχουν ηδη φιξαριστει:

 

 

- F1 2011 (3.70)

- Dark Souls (3.70)

- Resistance 3 (3.66)

- Call of Duty: Modern Warfare 3 (3.72)

- NBA 2K12 (3.70)

- PES 2012 (3.72)

- Skyrim (3.72 with patch 1.03)

- Saint's Row The Third (3.72)

- Ace Combat: Assault Horizon (3.70)

- WWE 12 (3.72)

- Kingdoms of Amalur: Reckoning (3.73)

- Dead Island (3.66)

- Disgaea 4 (3.66)

 

- F1 2011 (3.70)

- Dark Souls (3.70)

- Resistance 3 (3.66)

- Call of Duty: Modern Warfare 3 (3.72)

- NBA 2K12 (3.70)

- PES 2012 (3.72)

- Skyrim (3.72 with patch 1.03)

- Saint's Row The Third (3.72)

- Ace Combat: Assault Horizon (3.70)

- WWE 12 (3.72)

- Kingdoms of Amalur: Reckoning (3.73)

- Dead Island (3.66)

- Disgaea 4 (3.66)

 

 

εε? could i have more info?

T.HANKS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι' date=' τοσο καιρο αλλωστε τι το ειχες με 3.60, δε μπορουσες να παιξεις κανενα καινουριο, οποτε δε χανεις κατι να περιμενεις κι αλλο :)[/quote']

 

ΟΛΑ τα fat μπορούν να κατεβούν στην 3,41.....

Τζάμπα περιμένεις τόσο καιρό φίλε μου.....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα fat μπορούν να κατεβούν στην 3,41.....

Τζάμπα περιμένεις τόσο καιρό φίλε μου.....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Ναι με hardware φάση (e3 flasher?), αλλά θαρρώ ότι θα βγάλουν software downgrader για την έκδοση μου (έτσι και αλλιώς σκονίζεται εδώ και αρκετό...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...