Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν έχεις χακάρει το ps3 φυσικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Το slim έχει πιο καινούργιας τεχνολογίας επεξεργαστή

 

βασικα εχουν μικροτερη ολοκληρωση τα chip αρα λιγοτερη καταναλωση αρα λιγοτερη θερμοτητα.

η τεχνολογια του ιδια ειναι.

 

τα fat 60GB τα πρωτα ειχαν 4 usb κ ps2 συμβατοτητα πληρη.

οι επομενες γενιες ειχα συμβατοτητα μεσω software Κ οχι hardware οπως ειχε η πρωτη 60αρα γ αυτο κ δεν μπορουν να τρεξουν ολα τα ps2 Παιχνιδια.

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To συγκεκριμενο ειναι 80gb που προκειται να κανω ανταλλαγη εχω ακουσει οτι βγαζουν προβλημα με την θερμοκρασια ελπιζω να μην τυχει κατι αλλα ρε παιδια No money για γνησια και με αυτες τις παιχνιδαρες που θα βγουν :):)....Νομιζω οτι ειναι μια καλυ λυση!..οτι βγαινει μπορω να το παιζω αν εχω jailbreak ετσι?η χρειαζεται να περιμενω για καποιο λογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμενο ειναι 80gb που προκειται να κανω ανταλλαγη εχω ακουσει οτι βγαζουν προβλημα με την θερμοκρασια ελπιζω να μην τυχει κατι αλλα ρε παιδια No money για γνησια και με αυτες τις παιχνιδαρες που θα βγουν :) :)....Νομιζω οτι ειναι μια καλυ λυση!..οτι βγαινει μπορω να το παιζω αν εχω jailbreak ετσι?η χρειαζεται να περιμενω για καποιο λογο?

 

Κρατα το slim.Θα βγει CFW σε λιγο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα με δελεαζεις ....εικασιες εναι η εχει ακουστει κατι στα σιγουρ?

 

Εικασίες. Όλο λένε και λένε. Ποτέ δεν ξέρεις αν όντως θα βγάλουν νέο cfw.

 

Για το fat που λες υπάρχει κίνδυνος για ylod. Ρώτα αν είναι αυτό με 4 θύρες usb ή με 2. Αν είναι με 2 και δεν έχει firmware μεγαλύτερο του 3.55 τότε πάρτο.

 

Τα νέα παιχνίδια δεν μπορείς να τα παίζεις. Θα πρέπει να περιμένεις να βγει fix (τουλάχιστον όπως είναι τώρα η κατάσταση). Αργότερα κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φιξ ομως βγαινουν ετσι αργα η γρηγορα?

 

Ανάλογα με τα κέφια όσων ασχολούνται. Ψάξου λίγο σε αυτήν την ιστοσελίδα, θα βρεις για ποια παιχνίδια έχουν βγει fix.

 

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα με δελεαζεις ....εικασιες εναι η εχει ακουστει κατι στα σιγουρ?

 

Δεν ειναι εικασιες.Ειπαμε θα βγει CFW.Αν θελεις να παρεις FAT και να ρισκαρεις με Ylod τι να σου πω.Η υπομονη να ξερεις ανταμειβεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι εικασιες.Ειπαμε θα βγει CFW.Αν θελεις να παρεις FAT και να ρισκαρεις με Ylod τι να σου πω.Η υπομονη να ξερεις ανταμειβεται.

 

Λογικά κάποια στιγμή θα βγει. Μπορεί να είναι και σε ένα χρόνο όμως. Δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι εικασιες.Ειπαμε θα βγει CFW.Αν θελεις να παρεις FAT και να ρισκαρεις με Ylod τι να σου πω.Η υπομονη να ξερεις ανταμειβεται.

 

μπορεις να μου στηλεις ενα πμ με το σιτε που βρισκει τις πληροφοριες περι καινουργιου firmware για 4,11?

το μονο που εχουν πει ειναι οτι θα βγει ενα CFW 3,55 με τα κλειδια 3,60+ για να μην χρειαζεται να αλλαζουμε τα eboot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι τις ίδιες πιθανότητες με τα 4. Με τις 2 λίγες είναι οι πιθανότητες για ylod.

 

Φίλε μου έχω φτιάξει πάνω από 20 κονσόλες phat εκ των οποίων μόνο οι 2 ήταν 60GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...