Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το trueblue πεθανε...τουλαχιστον αυτη τη στιγμη οσοι ειναι σε kmeaw μπορου να παιξουν τα ιδια παιχνιδια με οσους εχουν trueblue. Το μονο που απομενει πλεον ειναι να δουμε αν εχουν και τη μεθοδο για να σπασουν τα καινουρια παιχνιδια που δεν εχουν φτιαχτει απο την ομαδα του trueblue...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΡΑ ΜΕ 3.55 Knew EIMAI ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΘΑΧΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.

ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ.

ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΤΟ cfw 3.55 KNEW??? ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΤΑ FIX TO GAMES ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ 3.55 KNEW ???

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΕ PM ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ SITE ΓΙΑ ΤΑ FIX TΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ.! ;)

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από geokart89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΡΑ ΜΕ 3.55 Knew EIMAI ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΘΑΧΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.

ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ.

ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΤΟ cfw 3.55 KNEW??? ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΤΑ FIX TO GAMES ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ 3.55 KNEW ???

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΕ PM ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ SITE ΓΙΑ ΤΑ FIX TΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ. ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ NA ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ. ;)

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Καλύτερα να μην χρησιμοποιείς κεφαλαία γράμματα όταν μιλάς γιατί στον κόσμο του internet αυτό σημαίνει πως φωνάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Εχω ενα Ps3 slim 160gb ενα 6μηνο περιπου και αναβαθμισμενο στην 4.21.

Υπαρχει τροπος να παιξω παιχνιδια περασμενα στο σκληρο?Τσιπαρισμα?Custom firmware?

Σε psp ηταν πανευκολο με hen.Στο Ps3?

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια!Να στε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ηταν σε 3.55 φιρμ οταν το αγορασες μπορεις να ξανακατεβεις εκει

αλλιως οχι προς το παρων τιποτα

 

Για να κατέβεις όμως θα χρειαστείς χέρια ειδικού όπως και τον κατάλληλο εξοπλισμό. Απαιτεί άνοιγμα της κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κατέβεις όμως θα χρειαστείς χέρια ειδικού όπως και τον κατάλληλο εξοπλισμό. Απαιτεί άνοιγμα της κονσόλας.

 

εγω εχω ενα με firmware 3.61.ειναι απο τα πρωτα fat ομως οποτε δεν εχει θεμα downgrade.αυτο που θα ηθελα ειναι να μου πει καποιος τι θα χρειαστω για να το κανω.τα χερια μου πιανουν ως τεχνικος υπολογιστων.και ενας οδηγος θα ηταν ευπροσδεκτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο κωδικος του ΠΣ3 σου ειναι CECHA εως CECHG εχει NAND μνημη και γινεται downgrade με το ProGskeet η το Infectus. Απ οσο ξερω το ProGskeet απαιτει ανοιγμα και κολλησεις στη κονσολα και ειναι πιο δυσκολη διαδικασια. Καπου διαβασα οτι εχουν βγαλει και κλιπαριστο ProGSkeet αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Αν ειναι CECHH εως CECHM εχει NOR μνημη και χρησιμοποιεις το E3-flasher http://www.e3-tech.net/index.asp . Παλι θελει ανοιγμα η κονσολα αλλα δε χρειαζονται κολλησεις και μπαινει κλιπαριστο πανω στη μνημη NOR του ΠΣ3 και γενικα ειναι πιο ευκολη διαδικασια.

Και τα δυο κοστιζουν γυρω στα 70 ευρω για να τα αγορασεις, οποτε καλυτερα να βρεις καποιον να στο κανει με κανα 30αρι-40αρι που εχω δει κατα καιρους σε αγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ παιδες ευχαριστω για τη βοηθεια!

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Επεξ/σία από hotcarver1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...