Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο κωδικος του ΠΣ3 σου ειναι CECHA εως CECHG εχει NAND μνημη και γινεται downgrade με το ProGskeet η το Infectus. Απ οσο ξερω το ProGskeet απαιτει ανοιγμα και κολλησεις στη κονσολα και ειναι πιο δυσκολη διαδικασια. Καπου διαβασα οτι εχουν βγαλει και κλιπαριστο ProGSkeet αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Αν ειναι CECHH εως CECHM εχει NOR μνημη και χρησιμοποιεις το E3-flasher http://www.e3-tech.net/index.asp . Παλι θελει ανοιγμα η κονσολα αλλα δε χρειαζονται κολλησεις και μπαινει κλιπαριστο πανω στη μνημη NOR του ΠΣ3 και γενικα ειναι πιο ευκολη διαδικασια.

Και τα δυο κοστιζουν γυρω στα 70 ευρω για να τα αγορασεις, οποτε καλυτερα να βρεις καποιον να στο κανει με κανα 30αρι-40αρι που εχω δει κατα καιρους σε αγγελιες

 

απ`οτι ειδα ειναι CECHL04.οποτε παμε για e3-flasher.θες να πεις οτι τα 40 ευρω ειναι η εργασια τους μονο και οχι με τα ανταλακτικα.δεν εχω προβλημα στην εργασια το κανω μονος μου.εκτος αν εννοεις τελικη τιμη οποτε ναι αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιος παραπανω στο φορουμ νομιζω o panbil απ οτι καταλαβα το κανει. Δε χανεις κατι να τον ρωτησεις.

30-40 ευρω εχω δει αγγελιες ολο το downgrade, καθοτι το Ε3 δε χρειαζεται να μεινει πανω στο ΠΣ3. κουμπωνει και ξεκουμπωνει μετα το περας της διαδικασιας. οποτε δεν υφισταται λογος να το εχεις. το κραταει αυτος που το κανει downgrade για να κανει τον επομενο απο σενα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

εχω την 4.21 και ακολουθησα τις οδηγιες που βρικα στο νετ για να δω αν το ps3 μου γινεται downgrade και μου εγραψε οτι γινεται απο την εκδοση 2.70 και μετα...

 

Απο δω και περα μπορειτε να μου πειτε τι να κανω για να το παω στην 3.55 γιατι εχω μεσανυχτα?

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θα σου ήταν μεγάλο βάρος να χρησιμοποιήσεις το search για να δεις πως υπάρχει thread για ps3 jailbreaking αντί να μας ζαλίζεις με καινούργια thread όπως θα κάθε άσχετος ?

 

κανένας mod δεν έμεινε εδώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο μη fake ειναι το συγκεκριμενο(btw ο τυπας ειναι πολυ επεξηγηματικος)

http://www.youtube.com/watch?v=_CoGBQG3rII

 

δηλαδή θα σου ήταν μεγάλο βάρος να χρησιμοποιήσεις το search για να δεις πως υπάρχει thread για ps3 jailbreaking αντί να μας ζαλίζεις με καινούργια thread όπως θα κάθε άσχετος ?

 

κανένας mod δεν έμεινε εδώ ?

 

δεν νομιζω οτι σε ζαλισε καποιος,ουτε σου χτυπησε στις 4 το μεσημερι το κουδουνι στο σπιτι να σε ξυπνησει για ασχετο λογο.Θα μπορουσες πολυ απλα να τον παραπεμψεις στο σωστο μερος.

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το κομμάτι του φόρουμ που βρισκόμαστε λέγεται Console Games και όχι πως να "παίξετε παιχνίδια από το piratebay"

 

δεν έχω καμία υποχρέωση να ανέχομαι το spamαρισμα του κάθε καραάσχετου

 

φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω γιατι σκας,μολις δει ο φιλος μας τι διαδικασια ειναι θα το παρατησει κ τελειωσε

αυτό το κομμάτι του φόρουμ που βρισκόμαστε λέγεται Console Games και όχι πως να "παίξετε παιχνίδια από το piratebay"

 

δεν έχω καμία υποχρέωση να ανέχομαι το spamαρισμα του κάθε καραάσχετου

 

φιλικά

 

με αυτη την λογικη καθε φορα που καποιος εχει θεμα σε PC GAME τοτε θα του ζηταμε πρωτα την αποδειξη αγορας κ μετα θα τον βοηθουμε.

Παρ ολα αυτα μολις ο φιλος μας δει τι εξοπλισμος χρειαζεται και ποσο κοστιζει το θεμα θα ληξει εδω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν λειτουργει αυτο που ποσταρα ρωτησα.... οχι τον καθε εξυπνο να μου την λεει...

 

Ενα απλο ναι η οχι ηταν αρκετο.

 

μόνο που για να πάρεις σοβαρή απάντηση πρέπει να σεβαστείς το forum και να ρωτήσεις στο σωστό σημείο και όχι να σπαμάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρωτησα κατι τον τοπικ σταρτερ αλλα απαντηση δε πηρα με ολη τη καλη διαθεση να βοηθησω και να εξηγησω. οποτε παραπεμπεται να ψαξει στο jailbreak thread που εχει αναλυθει κατα κορον το ολο θεμα.

Κατα τ αλλα θα συμφωνησω με τον Χρηστο καθοτι το ολο θεμα εχει ξεφυγει στο google + youtube γιατι ο καθενας γραφει το κοντο του κ το μακρυ του οποτε πολλοι που πρωτοασχολουνται με το θεμα παραπλανωνται, οποτε δεν ειναι κακο να βοηθαμε.

 

Οσο για τον MGfan. Επειδη εχεις αναφερθει ξανα σε αναλογο θεμα με υφακι και κατανταει κουραστικο μετα απο ενα σημειο (για να μη πω οτι ζαλιζεις κιολας), εχεις 2 επιλογες.

1. Γινεσαι mod οποτε κλειδωνεις τα θεματα περι jb

2. Αγνοεις οσα θεματα αναφερονται σε jb οποτε δε σε αναγκαζει κανεις να ζαλιζεσαι ειδικα μεσημεριατικα και απογευμα

Φιλικα παντα !!!!!!! :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρωτησα κατι τον τοπικ σταρτερ αλλα απαντηση δε πηρα με ολη τη καλη διαθεση να βοηθησω και να εξηγησω. οποτε παραπεμπεται να ψαξει στο jailbreak thread που εχει αναλυθει κατα κορον το ολο θεμα.

Κατα τ αλλα θα συμφωνησω με τον Χρηστο καθοτι το ολο θεμα εχει ξεφυγει στο google + youtube γιατι ο καθενας γραφει το κοντο του κ το μακρυ του οποτε πολλοι που πρωτοασχολουνται με το θεμα παραπλανωνται, οποτε δεν ειναι κακο να βοηθαμε.

 

Οσο για τον MGfan. Επειδη εχεις αναφερθει ξανα σε αναλογο θεμα με υφακι και κατανταει κουραστικο μετα απο ενα σημειο (για να μη πω οτι ζαλιζεις κιολας), εχεις 2 επιλογες.

1. Γινεσαι mod οποτε κλειδωνεις τα θεματα περι jb

2. Αγνοεις οσα θεματα αναφερονται σε jb οποτε δε σε αναγκαζει κανεις να ζαλιζεσαι ειδικα μεσημεριατικα και απογευμα

Φιλικα παντα !!!!!!! :mellow:

 

σου απαντησα σε pm αλλα μαλον δεν το ελαβες, σου ειπα οτι παλια ηταν σε 3.55 το δικο μου, αρα γινεται downgrade ....

 

οσο για τους αλλους που εγραψαν οτι σπαμαρω , απλα με τοσα βιντεο στο youtube που γραφουν 4.21 jailbraik working 100% ψαρωσα...

Μετα ειδα οτι χριαζομαι το Ε3 flasher που κανει 60 ευρω και δεν ειναι τοσο απλο οποτε τα παρατησα και εβαλα την κονσολα για πωληση.

 

Τουλαχιστον ξερετε να μου πειτε αν αγορασω τωρα μια καινουρια απο τα καταστηματα και αυτη σιγουρα θα ειναι με FW > 3.55 δυστηχως ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου απαντησα σε pm αλλα μαλον δεν το ελαβες, σου ειπα οτι παλια ηταν σε 3.55 το δικο μου, αρα γινεται downgrade ....

 

οσο για τους αλλους που εγραψαν οτι σπαμαρω , απλα με τοσα βιντεο στο youtube που γραφουν 4.21 jailbraik working 100% ψαρωσα...

Μετα ειδα οτι χριαζομαι το Ε3 flasher που κανει 60 ευρω και δεν ειναι τοσο απλο οποτε τα παρατησα και εβαλα την κονσολα για πωληση.

 

Τουλαχιστον ξερετε να μου πειτε αν αγορασω τωρα μια καινουρια απο τα καταστηματα και αυτη σιγουρα θα ειναι με FW > 3.55 δυστηχως ε?

 

Ακριβώς και δεν θα μπορείς εκεί να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον ξερετε να μου πειτε αν αγορασω τωρα μια καινουρια απο τα καταστηματα και αυτη σιγουρα θα ειναι με FW > 3.55 δυστηχως ε?

Δεν ελαβα π.μ και δε ξερω το γιατι. Απ τη στιγμη που γινεται downgrade η κονσολα σου τοτε βρες καποιον που το κανει ειτε απο αγγελιες ειτε απο εδω μεσα νομιζω ο panbill, Κοστιζει 30-40 ευρω απ οσο εχω δει και ειναι σαφως καλυτερα να κανεις τη δικη σου downgrade απο το να αγορασεις αμφιβολου ποιοτητας κονσολα, και να μπεις στη διαδικασια των αγοραπωλησιων και των παζαριων

Καινουριες με 3.55 δε κυκλοφορουνε με τιποτα. καρατσεκαρισμενο. το μονο που μπορει να πετυχεις ειναι refurbished κονσολες με 3.55 απο γνωστα μαγαζια αλλα και παλι δε ξερεις τι ελαττωμα εφεραν στην αρχη και εγιναν refurbished.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...