Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ χθες βράδυ παράγγειλα το PS3Key εντέλει. 40 Ευρώ με τα μεταφορικά από εξωτερικό και μέσω Paypal.

Εδώ, Ελλάδα, το έχει φέρει μόνο ένα κατάστημα και το πουλάει 59 ευρώ! Έλεος, παντού και όπου μπορούν εδώ να κλέψουν τον κόσμο. Λυπάμαι πραγματικά τους άσχετους που δεν ξέρουν να ψάξουν Internet και πηγαίνουν κατευθείαν να ψωνίσουν κάποια διάφορα πράγματα στην εδώ αγορά... Αυτό όμως είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα και off topic... Αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω αυτά και πολλά άλλα, νιώθω απογοητευμένος σαν Έλληνας και είχα την ανάγκη απλά να το αναφέρω.

 

Τελοσπάντων, για να επανέλθουμε στο topic, πιστεύετε είναι καλή αγορά το PS3Key;;

 

Συγγνωμη ρε παιδια πραγματικα δν εχω καμια σχεση με το μαγαζι που λες απλα θελω να πω κατι κ εγω. Τι θα πει κλέφτης ρε παιδια? Δν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα τα πηρε απο κανενος την τσέπη? Ενταξει παρα πολλοι εχουν γινει τωρα "σχετικοι" και μαγκες και αγοραζουν απο το internet μονοι τους για τη παρτη του κ οκ μπραβο τους. Αλλα ο αλλος που εχει κ μαγαζι στη πλάτη του γιατι ειναι κλεφτης? 60 ευρω το καταλαβαινω κ μενα μου φαίνεται ακριβό αφου μπορω να το παρω με 40 απο το internet αλλα για σκεψου οτι τα παιχνίδια εδω εχουν 60-70 ευρω? Κ δν πιστευω να νομιζεις οτι αυτος βγαζει 20 ευρω απο το στικακι? Ελπίζω να μην ξεχνας οτι πρέπει να συμπεριλάβει και ενα 23% φπα ωστε να σου κόψει απόδειξη. (Αν ειναι σωστός). Αν είναι δυνατον να αποκαλούμε καποιον κλέφτη χωρις καν να τον ξερουμε. Απογοητευτηκες σαν Ελληνας φιλε και κατηγορεις τον εμποράκο που εχει τα @@ να εχει μαγαζι και οχι να τα πουλάει μαυρα? Λαθος ατομα κατηγορεις για την απογοητευση σου. Ακου εκει κλεφτης. Κ αυτουνου που στο πουλησε 40 στο internet μπορει να του στοιχισε 10 να το φτιάξει. Αρα ειναι κ αυτος κλεφτης ε? Και 200 να το πουλάει δν εχεις δικαιωμα να τον αποκαλεις κλέφτη. Αμα δν γουστάρεις μην το παρεις δν σ εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο

 

Για να μην σπαμμαρουμε το θεμα αν θες να μου πεις κατι στειλε μου pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κλέφτης της γειτονιάς μου πουλάει το psbreak 130e,και εσύ αν θες μην το αποκαλείς κλέφτη.... ακόμα όταν ο συγκεκριμένος λέει οτι βάζει τσιπάκι για να παίζει αντίγραφα το xbox ενώ φλασάρει την κονσόλα για μένα μπαίνει στην κατηγορία κλέφτης/απατεώνας/λοποδίτης και όλα τα σχετικά. δεν λέω οτι δεν υπάρχουν και σωστά μαγαζιά αλλα το 90% των συγκεκριμένω μαγαζιών που πλούτισε με την εποχή psx-ps2 με τα modchip/κοπιες είναι όλοι τα ίδια σκ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ'ολα εγω δεν μιλησα για κανεναν συγκεκριμενο εμπορο και δν ειπα για καποιον που αλλα λεει κ αλλα κανει.

Το μαγαζι στη γειτονια σου το πουλαει 130€ και? Σου ειπε κανεις να το παρεις? Σ εβαλε κανεισ το μαχαιρι στο λαιμο? Η μηπως στα πηρε απο τη τσεπη με το ζορι? Αυτος μπορει να θελει να βγαλει 50 ευρω, και? Τι σε κοφτει εσενα? Αφου ειναι ακριβος μην πας! Παρτο απο το internet, η παρτο απο το μαγαζι της αλλης γειτονιάς που το πουλαει 60!

 

Μαγκια του που πλουτισε ρε φιλε με τα τσιπακια. Αν ειχες το μυαλλο ας το κανες κ εσυ. Πηγαινες εκει τ ελεγες ποσο εχει το τσιπακι? Τοσο. Συμφωνουσες κ το επαιρνες. Η δεν συμφωνουνες κ εφευγες. Δν στα επαιρνε με το ζορι!

 

Δν μπορεις να αποκαλεις κλεφτη το κοσμο ετσι ρε φιλε, η αγορα ειναι ανοιχτη πας οπου γουσταρεις.

Κ αν θες να σ πω κ κατι αλλο, το ιδιο "κλεφτης" οπως λες εισαι κ εσυ που παιζεις κοπιες και φλασαρεις το xbox ενω οι εταιριες τα πουλανε 50 και 60 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζι στη γειτονια σου το πουλαει 130€ και? Σου ειπε κανεις να το παρεις? Σ εβαλε κανεισ το μαχαιρι στο λαιμο? Η μηπως στα πηρε απο τη τσεπη με το ζορι? Αυτος μπορει να θελει να βγαλει 50 ευρω, και? Τι σε κοφτει εσενα? Αφου ειναι ακριβος μην πας! Παρτο απο το internet, η παρτο απο το μαγαζι της αλλης γειτονιάς που το πουλαει 60!

 

Υπάρχει κάτι που λέγεται αισχροκέρδια και είναι ποινικό αδίκημα.

 

 

Το αδίκημα της αισχροκέρδειας διαπράττει όποιος σε άλλη, εκτός από παροχή δανείου, δικαιοπραξία, εκμεταλλευόμενος την ανάγκη, πνευματική αδυναμία, κουφότητα, απειρία ή ψυχική έξαψη άλλου, λαμβάνει, εισπράττει, χρεώνει ή συνομολογεί προς ίδιον όφελος ή προς όφελος τρίτου περιουσιακά ωφελήματα δυσανάλογα προς την αξία της παροχής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ότι πεις.... ελπίζω να σου περισέψουν αρκετά psj στο μαγαζί τώρα με τους κλόνους που κυκλοφορούν.:-D. έτσουξε κάποιους που παίζουν τα παιχνίδια απο σκληρό και όχι απο δισκάκια, ειδικά αν έβγαινε τσιπάκι που να επαιζε αντιγραφές Blue ray ,θα πλούτιζαν κάποιοι απατεωνες.... καλές δουλειές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρηκα. Αυτο ομως δν τον κανει κλεφτη. Παρ' ολα αυτα εφοσον "διαπράττει το αδίκημα της αισχροκέρδειας" καντε του μηνυση. Τωρα αν μ πεις οτι εκμεταλλευτηκε την αναγκη σου κ πνευματικη σου αδυναμια να κλεψεις τοτε τι να σ πω. Δν υπαρχει αισχοκέρδεια σε αυτα τα πραγματα για μενα.. Αν ειναι ψυχικη σου εξαψη να παιζεις κιοπιες και αγορασεις αυτο το στικακι 130ευρω τοτε συγγνωμη αλλα εσυ εισαι ο κλεφτης.

 

---------- Προσθήκη στις 21:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:51 ----------

 

καλά ότι πεις.... ελπίζω να σου περισέψουν αρκετά psj στο μαγαζί τώρα με τους κλόνους που κυκλοφορούν.:-D. έτσουξε κάποιους που παίζουν τα παιχνίδια απο σκληρό και όχι απο δισκάκια, ειδικά αν έβγαινε τσιπάκι που να επαιζε αντιγραφές Blue ray ,θα πλούτιζαν κάποιοι απατεωνες.... καλές δουλειές :P

 

Σε μενα το λες? Ειπα απο την αρχη οτι δεν εχω σχεση με τα μαγαζια αυτα.

Οσο γι αυτο που λες μπορει να τους ετσουξε οκ αλλα θα πλουτισουν τα πλαισιο κλπ που θα πας να αγορασεις δισκο..

 

Τι να σας πω ρε παιδια δν γουσταρω να τσακωνομαι. Αγοραστε απο το internet, φτιαχτε το μονοι σας καντε οτι γουσταρετε δεν ειπα εγω να πατε να το παρετε απο κανεναν απο αυτους. Απλα ειπα οτι δν ειναι κλεφτες. Δλδ τους βαζετε διπλα σε αυτους που μπαινουν στα σπιτια κ αρπαζουν πραγματα? Δν ειναι ετσι παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρηκα. Αυτο ομως δν τον κανει κλεφτη. Παρ' ολα αυτα εφοσον "διαπράττει το αδίκημα της αισχροκέρδειας" καντε του μηνυση. Τωρα αν μ πεις οτι εκμεταλλευτηκε την αναγκη σου κ πνευματικη σου αδυναμια να κλεψεις τοτε τι να σ πω. Δν υπαρχει αισχοκέρδεια σε αυτα τα πραγματα για μενα.. Αν ειναι ψυχικη σου εξαψη να παιζεις κιοπιες και αγορασεις αυτο το στικακι 130ευρω τοτε συγγνωμη αλλα εσυ εισαι ο κλεφτης.

 

Συγνώμη αλλά ασχέτος αν η πειρατεία είναι κλοπή ή οχι, που δεν θα το συζητήσουμε εδώ, τα εν λόγω στικάκια δεν έχω φτιαχτεί για να παίζεις εσύ και ο κάθε ένας από εμάς κόπιες τον παιχνιδιών. Αν πας και πεις στους devs του PSFreedom/PSGroove κλπ ότι θες να παίζεις πιρατικά θα φας ban στα ξερά. Μπορεί ο απώτερος σκοπός το αρχικού jailbreak να ήταν και η πειρατεία αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το τι μπορείς να κάνεις με αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρηκα. Αυτο ομως δν τον κανει κλεφτη. Παρ' ολα αυτα εφοσον "διαπράττει το αδίκημα της αισχροκέρδειας" καντε του μηνυση. Τωρα αν μ πεις οτι εκμεταλλευτηκε την αναγκη σου κ πνευματικη σου αδυναμια να κλεψεις τοτε τι να σ πω. Δν υπαρχει αισχοκέρδεια σε αυτα τα πραγματα για μενα.. Αν ειναι ψυχικη σου εξαψη να παιζεις κιοπιες και αγορασεις αυτο το στικακι 130ευρω τοτε συγγνωμη αλλα εσυ εισαι ο κλεφτης.
η αλήθεια είναι ότι είναι αισχροκέρδεια, να αρχίσουν να πουλάνε και τα dvdrl 10e τα cdr 8 διότι μπορείς και να γράψεις ταινείες και μουσική... Η δικαιολογία θα γλυτώσεις τόσα οπότε μην γκρινιάζεις είναι ελληνική πατέντα, 'οπως και το οτι και μέχρι πριν λίγα χρόνια παιχνίδια 3ετίας παρέμεναν σταθερά στα 50-70ε (γιατί εγώ τόσο το αγόρασα αν γουστάρεις, αλοιώς έχω από πισω τις κόπιες και πάρτες 15 κι αν δεν έχεις τσιπ κλπ σου βάζω ένα με 100ε+)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά ασχέτος αν η πειρατεία είναι κλοπή ή οχι, που δεν θα το συζητήσουμε εδώ, τα εν λόγω στικάκια δεν έχω φτιαχτεί για να παίζεις εσύ και ο κάθε ένας από εμάς κόπιες τον παιχνιδιών. Αν πας και πεις στους devs του PSFreedom/PSGroove κλπ ότι θες να παίζεις πιρατικά θα φας ban στα ξερά. Μπορεί ο απώτερος σκοπός το αρχικού jailbreak να ήταν και η πειρατεία αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το τι μπορείς να κάνεις με αυτό το πράγμα.

 

Οκ. Συμφωνω σε αυτο που λες. Απλα επειδη εχει τετοια στικακια εχουν ηδη αρχισει να τρωνε ban απο χωρες στο κοσμο βλεπε Ρωσια, Hong Kong κλπ.. Συν τις μηνυσεις απο την SONY, τοτε μετραει στο 99% ο "απωτερος σκοπος" που ειναι η πειρατεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεφύγαμε απο το θέμα, λοιπόν απο χτες υποτίθετε το αυθεντικό Psjailbreak θα έβγαζε το backup manager v1.1 ,μάλλον τα έχουν βρει σκούρα με το 3.4.2 λέω εγώ... πραγματικά πρέπει σύντομα να βγει cfw,δεν γίνεται να ανχονόμαστε κάθε φορά που βγαίνει καινούριο παιχνίδι αν θα θέλει υποχρεωτικό update, εμένα αν παίζει το gt5 είμαι comple ,δεν με νοιάζει μετά απο εκεί και πέρα να περιμένω και 2 χρόνια για cfw.αλλα όσο βλέπω την σόνυ στην επίθεση με 3.4.2 και τώρα 3.5.0 και τπτ απο τους χάκερς αρχίζω και ανησυχώ. σαν πολύ να έχουν ασχοληθεί με τα πορτς λέω εγω.. τι μας νοιάζουν πλέον ,όποιος ενδιαφέρεται ας πάρει μια πλακέτα ή εναν απο τους κλόνους.καιρός να προχωρίσουν και στα homebrew

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Συμφωνω σε αυτο που λες. Απλα επειδη εχει τετοια στικακια εχουν ηδη αρχισει να τρωνε ban απο χωρες στο κοσμο βλεπε Ρωσια, Hong Kong κλπ.. Συν τις μηνυσεις απο την SONY, τοτε μετραει στο 99% ο "απωτερος σκοπος" που ειναι η πειρατεία..

 

Δεν έχει σημασία, εσύ δεν μπορείς να αποκαλέσεις εμένα κλέφτη γιατί δεν ξέρεις για πιο λόγο θέλω εγώ να το αγοράσω. Με τον ίδιο τρόπο δεν μπορείς να καταδικάσεις κάποιον με άδεια όπλου και όπλο ως δολοφόνο, γιατί επειδή το έχει δεν σημαίνει ότι θα σκοτώσει. Αν ο τύπος της γειτονιάς μου μου πουλάει κάτι σε υπερδιπλάσια τιμή από την κανονική του τότε αυτός αισχροκερδεί δηλαδή κλέβει. Η αισχροκέρδεια διώκαιτε με 3της φυλάκιση ή πρόστιμο μέχρι 10.000€ ή και τα 2.

 

ξεφύγαμε απο το θέμα, λοιπόν απο χτες υποτίθετε το αυθεντικό Psjailbreak θα έβγαζε το backup manager v1.1 ,μάλλον τα έχουν βρει σκούρα με το 3.4.2 λέω εγώ... πραγματικά πρέπει σύντομα να βγει cfw,δεν γίνεται να ανχονόμαστε κάθε φορά που βγαίνει καινούριο παιχνίδι αν θα θέλει υποχρεωτικό update, εμένα αν παίζει το gt5 είμαι comple ,δεν με νοιάζει μετά απο εκεί και πέρα να περιμένω και 2 χρόνια για cfw.αλλα όσο βλέπω την σόνυ στην επίθεση με 3.4.2 και τώρα 3.5.0 και τπτ απο τους χάκερς αρχίζω και ανησυχώ. σαν πολύ να έχουν ασχοληθεί με τα πορτς λέω εγω.. τι μας νοιάζουν πλέον ,όποιος ενδιαφέρεται ας πάρει μια πλακέτα ή εναν απο τους κλόνους.καιρός να προχωρίσουν και στα homebrew

 

Ναι ρε συ οκ αλλά κάτσε, 4 χρόνια τους πήρε για να το σπάσουν, δωσ' τους λίγο παράτα για να σπάσουν και το update. Μην τους βιάζεις :P ότι είναι να βγει θα βγει και όπως μας μάθανε πολύ σωστά στη σχολή τα πάντα σπάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακαλώ αν θέλετε να συζητήσετε την αισχροκέρδεια ανοίξτε νέο θέμα.

Αισχροκέρδεια είναι και όταν οι φίρμες πουλάνε με 200+ € παντελόνια που τα φέρνουν από την κίνα με 5€, αλλά δεν το κάνουμε θέμα.

 

O θείος έχει μεγάλη λιστα έτοιμη ήδη.

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...