Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά δεν περιμένω ένα καλό media player που να παίζει mkv και γενικότερα να αχρηστεύει το wd tv live..

γιατί;

ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ.. χωρίς jailbreak φυσικά..

και αν δεν το έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι, τι να πω..

εκτός αν έχεις παλιό pc και δεν μπορείς να τρέξεις τον media server, οπότε πάσο..

ε δεν είναι το ίδιο όμως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ προσωπικά δεν περιμένω ένα καλό media player που να παίζει mkv και γενικότερα να αχρηστεύει το wd tv live..

γιατί;

ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ.. χωρίς jailbreak φυσικά..

και αν δεν το έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι, τι να πω..

εκτός αν έχεις παλιό pc και δεν μπορείς να τρέξεις τον media server, οπότε πάσο..

Ναι ρε φιλε αλλα χρειαζεται και ενα Pc αναμένο...Προφανως το παιδι εννοει χωρις το Pc μονο με το Ps3..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φυσικά και δεν είναι το ίδιο.. πολύ καλύτερο το Media server.. ούτε μεταφέρεις αρχεία σε stickάκια, dvd, από ftp κτλ.. απλά πατάς play και παίζει απευθείας από το pc τα πάντα..

 

 

Εγώ προσωπικά πήγα στην 3' date='42. Θα ήθελα να δω κάποιες homebrew εφαρμογες στο ps3 (media player φια πολλά κ διάφορα φορματ , έναν καλύτερο browser κτλ) αλλά δεν καίγομαι κιόλας.

Το μεγαλύτερο ποσοστό που θέλουν το psj είναι για να παίζουν πειρατικά παιχνίδια και όχι για να κάνουν back up τα δικά τους. μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας/

Εγώ αγοράζω όσα πιστεύω ότι είναι καλά , μου αρέσουν και αξίζουν τα λεφτά τους (καινούρια , μεταχειρισμένα ή και από το εξωτερικό). Στο κάτω κάτω πρέπει να στηρίξουμε τις εταιρίες που τα βγάζουν για να συνεχίσουν έτσι.[/quote']

Νομίζω ότι είναι λίγο υποκριτικό να το παίζεις κατά της πειρατείας και την ίδια στιγμή να θες media player στο ps3..

Επεξ/σία από SMIRNOFF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και δεν είναι το ίδιο.. πολύ καλύτερο το Media server.. ούτε μεταφέρεις αρχεία σε stickάκια, dvd, από ftp κτλ.. απλά πατάς play και παίζει απευθείας από το pc τα πάντα..

 

 

 

Νομίζω ότι είναι λίγο υποκριτικό να το παίζεις κατά της πειρατείας και την ίδια στιγμή να θες media player στο ps3..

 

Τι σχέση έχει η πειρατεία με το homebrew media player; από πότε έχουν copyright τα open-source freeware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν περιμένω ένα καλό media player που να παίζει mkv και γενικότερα να αχρηστεύει το wd tv live..

γιατί;

ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ.. χωρίς jailbreak φυσικά..

και αν δεν το έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι, τι να πω..

εκτός αν έχεις παλιό pc και δεν μπορείς να τρέξεις τον media server, οπότε πάσο..

 

Και θα καθομαι να κανω εγκατασταση το media server στο pc, να κανω την συνδεση, και οταν θελω να παιξω mkv στο ps3 να εχω ανοιχτο το pc που το ονομαζω ρευματορουφηχτρα???

 

 

Νομίζω ότι είναι λίγο υποκριτικό να το παίζεις κατά της πειρατείας και την ίδια στιγμή να θες media player στο ps3..

 

εγω προσωπικα ειμαι κατα της πειρατειας στο ps3 και μεχρι εκει. τωρα αν ειναι για να δω την τριτη σαιζον της σειρας fringe να περιμενω 5 χρονια για να αγορασει τα δικαιωματα ο ANT1 και ο καθε ANT1 με ποιοτητα εικονας SD 4:3 συγνωμη αλλα θα απευθυνθω στον θειτσο μου ο οποιος μου τα δινει σε HD 1-2 μερες μετα την προβολη στην χωρα παραγωγης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι λίγο υποκριτικό να το παίζεις κατά της πειρατείας και την ίδια στιγμή να θες media player στο ps3..

 

 

όπως είπε και ο GrandGamer "Τι σχέση έχει η πειρατεία με το homebrew media player?"

υποκριτικό? δεν νομίζω. απλά πιστεύω ότι homebrew εφαρμογές θα δώσουν μεγαλύτερη αξία και χρησιμότητα στο ps3. αυτό το στηρίζω στο ότι επειδή έχω wii αν δεν τ είχα μέσα homebrew media players και άλλες 1002 εφαρμογές διαθέσιμες μέσα από το homebrew browser πιθανότατα θα έτρωγε σκόνη στο πατάρι ή θα το είχα πουλήσει κτλ....

και τώρα σκέφτομαι . αφού το wii μπορεί και κάνει τόσα πράγματα το ps3 π έχει 100 φορές καλύτερο hardware τι θα φτιάχνει? ;)

 

για να είμαι και πιο συγκεκριμένος homebrew που ο κατασκευαστής του το έχει φτιάξει από μόνος του ολόκληρο είναι νόμιμο. homebrew το οποίο χρησιμοποιεί εν μέρει μέρος κώδικα που έχει γραφτεί από την εταιρία παραγωγής της κονσόλας ( sony , nintendo κτλ) είναι παράνομο.

emulators , back up managers , iso loaders κτλ είναι νόμιμα. τα roms και τα iso που βάζεις και τα χρησιμοποιείς είναι παράνομα. (Δεν ξέρω αν είναι σωστά αυτά που λέω 100% αλλά κάπως έτσι έχει το θέμα, περίπου τουλάχιστον...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση... Μετά από πολλές δυσκολίες να κάνω το ipod touch μου να μπορεί να στείλει το exploit στο PS3 (ναι ό,τι μπορούσε να πάει στραβά, πήγε, ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω restore XD) το έβαλα να τρέξει βγάζοντας error... Και... είδα ότι τελικά είμαι σε 3.40... όχι 3.41 :o:o:o Από που μπορώ να κατεβάσω την 3.41 για να την εγκαταστήσω με ένα φλασάκι? Ευχαριστώ!

 

EDIT: Ναι... Υπάρχει και το google XD To ξέχασα τελείως... Λοιπόν το κατεβάζω από εδώ: http://www.ps3news.com/PS3-Online/ps3-firmware-update-3-41-is-released-details-available/ την EU έκδοση. Είναι το σωστό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@grouspen,GrandGamer: μην κάνετε τους Kινέζους.. έλεος δηλαδή.. φυσικά και ο homebrew media player δεν έχει σχέση με την πειρατεία από μόνος του.. αλλά προφανώς για να τον θες, θα τον χρησιμοποιήσεις για να δεις copyrighted υλικό, χωρίς να είναι αγορασμένο.. αλλιώς θα έβαζες το dvd στο ps3 και μια χαρά θα το έπαιζε.. αυτά του τύπου δεν θα περιμένω να τα φέρει ο αντ1 ή να βγει σε dvd κτλ είναι δικαιολογίες.. είναι και αυτό πειρατεία.. πώς να το κάνουμε.. οπότε εμμένω στην άποψη μου ότι μερικοί είστε υποκριτές που το παίζετε πολέμιοι της πειρατείας..

 

και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας.. εκτός από το PS3Pong που έγραψε ένας φίλος νωρίτερα βγήκε άλλο ένα:

PSN Demo Installer & Demo Manager Released – Install PSN Content on your Hacked PS3!

http://www.ps3-hacks.com/2010/09/16/psn-demo-installer-released-install-demos-on-your-hacked-ps3/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@grouspen,GrandGamer: μην κάνετε τους Kινέζους.. έλεος δηλαδή.. φυσικά και ο homebrew media player δεν έχει σχέση με την πειρατεία από μόνος του.. αλλά προφανώς για να τον θες, θα τον χρησιμοποιήσεις για να δεις copyrighted υλικό, χωρίς να είναι αγορασμένο.. αλλιώς θα έβαζες το dvd στο ps3 και μια χαρά θα το έπαιζε.. αυτά του τύπου δεν θα περιμένω να τα φέρει ο αντ1 ή να βγει σε dvd κτλ είναι δικαιολογίες.. είναι και αυτό πειρατεία.. πώς να το κάνουμε.. οπότε εμμένω στην άποψη μου ότι μερικοί είστε υποκριτές που το παίζετε πολέμιοι της πειρατείας..

 

Τι λες; είσαι στα καλά σου; σοβαρέψου. Δηλαδή τα μόνα mkv κλπ στον κόσμο κατ' εσέ είναι copyrighted υλικό που θέλουμε να δούμε χωρίς να έχουμε αγοράσει; που σας βρήκαμε μωρέ εσάς εδώ μέσα. Όχι δεν έιμαι πολέμιος της πειρατείας, το αντίθετο μάλιστα πιστεύω ότι η πειρατεία μόνο καλό κάνει στο software.

 

Για ελάτε στα συγκαλά σας μερικοί εδώ μέσα, σε λίγο θα μας πείτε ότι τα Linux είναι παράνομα επειδή τα έβαλα σε PC το οποιό αγόρασα με Windows προεγκατεστημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@grouspen,GrandGamer: μην κάνετε τους Kινέζους.. έλεος δηλαδή.. φυσικά και ο homebrew media player δεν έχει σχέση με την πειρατεία από μόνος του.. αλλά προφανώς για να τον θες, θα τον χρησιμοποιήσεις για να δεις copyrighted υλικό, χωρίς να είναι αγορασμένο.. αλλιώς θα έβαζες το dvd στο ps3 και μια χαρά θα το έπαιζε.. αυτά του τύπου δεν θα περιμένω να τα φέρει ο αντ1 ή να βγει σε dvd κτλ είναι δικαιολογίες.. είναι και αυτό πειρατεία.. πώς να το κάνουμε.. οπότε εμμένω στην άποψη μου ότι μερικοί είστε υποκριτές που το παίζετε πολέμιοι της πειρατείας..

 

και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας.. εκτός από το PS3Pong που έγραψε ένας φίλος νωρίτερα βγήκε άλλο ένα:

PSN Demo Installer & Demo Manager Released – Install PSN Content on your Hacked PS3!

http://www.ps3-hacks.com/2010/09/16/psn-demo-installer-released-install-demos-on-your-hacked-ps3/

 

συμφωνω οτι ειναι πειρατεια και ξαναλεω για αλλη μια φορα. ειμαι αντιθετος στην πειρατεια μονο οσο αφορα το PS3.

για εξηγησε μου σε παρακαλω την προταση που εχω υπογραμμισει. ποια δικαιολογια? υπαρχει αλλη λυση για να δω μια σειρα την επομενη της κυκλοφοριας της εκτος απο την πειρατεια??? θα περιμενω εγω 2 χρονια να φερει το ελληνικο καναλι μια σειρα με δεκαλεπτες διαφημισεις, SD 4:3 εικονα και Stereo ηχο??? δωσε μου εναν καλο λογο. για να μην χρεωκοπησει το ελληνικο καναλι?? καρφακι δεν μου καιγεται με ολα τα ξεφτιλισμενα προγραμματα που εχει το καθε καναλι με το μονο που ξερει να αναλυει ειναι οτι παντρευτηκε η Μενεγακη με τον γειτονα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα έχεις και την απαίτηση να έχεις 2 υπηρέτες να σου κάνουν αέρα, να έχεις σπίτι με θέα την Ακρόπολη, πισίνα κτλ κτλ.

 

Δες εδώ καβαλημένα καλάμια ρε... τραγικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα όντως δευτέρα himym season 6!!!. δεν γίνεται να κράζει κάποιος την πειρατεία στο ps3 στα games και να κατεβάζει mp3/ταινίες κτλπ. είναι υποκρισία....

 

ξεφύγαμε όμως εντελώς.έχει έναν διαγωνισμό το ps3hax για 13 maximum avr,όποιος πρόλαβε πρόλαβε. εμένα δεν με ενδιαφέρει περιμένω το minimus...έστειλα email και μου είπαν οτι άυριο θα το στείλουν... καλή πέμπτη μάλλον θα το έχω στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεφύγαμε όμως εντελώς.έχει έναν διαγωνισμό το ps3hax για 13 maximum avr,όποιος πρόλαβε πρόλαβε. εμένα δεν με ενδιαφέρει περιμένω το minimus...έστειλα email και μου είπαν οτι άυριο θα το στείλουν... καλή πέμπτη μάλλον θα το έχω στα χέρια μου.

PS3Hax Free Maximus AVR Boards Giveaway!

http://www.ps3hax.net/2010/09/ps3hax-free-maximus-avr-boards-giveaway/

 

Hack with Dashhacks PS3 Break Giveaway

http://www.ps3-hacks.com/2010/09/14/hack-with-dashhacks-ps3-break-giveaway/

 

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...