Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά λίγη βοήθεια........ Μου έχουν σπάσει τα νεύρα... Προσπαθώ να hackάρω το PS3 Slim μου με το iPod Touch μου. Αφού του έβαλα όλα τα προγραμματάκια μέσα (αφού όλα πήγαν στραβά εννοείται) και κατάφερα να τρέξω το exploit τελικά, σήμερα κατάφερα να το βάλω και στο PS3, αν και κανονικά δεν δούλευε αλλά διάβασα ότι σεε κάποια φάση πρέπει να αποσυνδέσεις το ipod και το έκανα και τελικά δουλεύει. Πολύ οραία, εγκαθιστώ χαρούμενος το backup manager να δοκιμάσω να κάνω backup τα παιχνίδια μου να δω αν δουλεύει και πάω να τον τρέξω και μου πετάει "An error occurred during the start operation"... Το ίδιο βγάζει και όταν πάω να μπω στο *APP_HOME/PS3_GAME/ (πως το λένε :P) που δεν ξέρω τι κάνει αλλά βγάζει error... Δοκίμασα τα πάντα! Ξανακατέβασα τον manager αλλά τίποτα... Δηλαδή είναι σαν να έχει γίνει το JB αλλά να μην μπορεί να τρέξει τα homebrews... Ξέρει κανείς πως θα το λύσω? Γιατί δεν αντέχω άλλο XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά λίγη βοήθεια........ Μου έχουν σπάσει τα νεύρα... Προσπαθώ να hackάρω το PS3 Slim μου με το iPod Touch μου. Αφού του έβαλα όλα τα προγραμματάκια μέσα (αφού όλα πήγαν στραβά εννοείται) και κατάφερα να τρέξω το exploit τελικά, σήμερα κατάφερα να το βάλω και στο PS3, αν και κανονικά δεν δούλευε αλλά διάβασα ότι σεε κάποια φάση πρέπει να αποσυνδέσεις το ipod και το έκανα και τελικά δουλεύει. Πολύ οραία, εγκαθιστώ χαρούμενος το backup manager να δοκιμάσω να κάνω backup τα παιχνίδια μου να δω αν δουλεύει και πάω να τον τρέξω και μου πετάει "An error occurred during the start operation"... Το ίδιο βγάζει και όταν πάω να μπω στο *APP_HOME/PS3_GAME/ (πως το λένε :P) που δεν ξέρω τι κάνει αλλά βγάζει error... Δοκίμασα τα πάντα! Ξανακατέβασα τον manager αλλά τίποτα... Δηλαδή είναι σαν να έχει γίνει το JB αλλά να μην μπορεί να τρέξει τα homebrews... Ξέρει κανείς πως θα το λύσω? Γιατί δεν αντέχω άλλο XD
χρειάζεσαι το modified version του Psgroove που επιτρέπει το τρέξιμο του backup manager. Από default οι devs του PsGroove αποτρέπουν την χρήση του bm.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
χρειάζεσαι το modified version του Psgroove που επιτρέπει το τρέξιμο του backup manager. Από default οι devs του PsGroove αποτρέπουν την χρήση του bm.

 

1) Με το iPod τρέχει PSFreedom (δεν ξέρω αν έχει διαφορά) και τα αρχεία που έχω λένε ότι υποστηρίζεται ο backup manager

 

2) Δεν μπορώ να τρέξω ούτε τον FTP Server... :-(

 

EDIT: Επιτέλους δούλεψε!!! Να είναι καλά ένας τύπος στο youtube που μου είπε πως αφού φτάσει στο σημείο που σταματάει για λίγο πρέπει να το αποσυνδέσω και να το συνδέσω αμέσως. :-)

Επεξ/σία από loukas77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Με το iPod τρέχει PSFreedom (δεν ξέρω αν έχει διαφορά) και τα αρχεία που έχω λένε ότι υποστηρίζεται ο backup manager

 

2) Δεν μπορώ να τρέξω ούτε τον FTP Server... :-(

Can I run backups with this ?

At the moment, no, PSFreedom uses the same payload as PSGroove, which means backups are disabled. It is possible to specify the payload you want executed (one that allows backups or one that doesn't), but it's better to wait for a proper GUI application that lets you do this with a simple click.

όπως και

 

A person known as NTAuthority has successfully ported psfreedom to the Iphone here. Currently it does not feature backup manager support, and currently can not be patched in.
έχουν βγάλει καποια καινούρια patched αρχεία τσέκαρε εδώ γιατί μάλλον έχεις τα παλιά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για psp πότε θα βγει?Δεν λέγανε κιόλας ότι θα βγει και για χειριστήρια ps3?

 

μάλλον οριστικό τέλος για όσους περιμένουν να το σπάσουν με το Psp .. Δεν γίνετε..

 

Connection to PS3 was made. Its necessary to find where is the USB address. Soon there will be a search in the memory, starting from 0xBD800000, searching by 0×03 value, which is the address that the PS3 gives to our HUB. Once all possible places found, there will be test by brute force until the right place is found. The intent of accessing of such address of memory given to the PSP is a limbo… Solution not available.

 

 

(10 χαρακτηρες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για psp πότε θα βγει?Δεν λέγανε κιόλας ότι θα βγει και για χειριστήρια ps3?
Μαλλον ποτε...Δυστυχως...Και για τα χειριστήρια το ιδιο.:cry:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησαν για ps3:

 

- SNES emulator

- Comgenie's Awesome Filemanager (για να μεταφέρετε αρχεί από τον εσωτερικό στον εξωτερικό δίσκο και αντίστροφα χωρίς να κάνετε FTP)

- PS3Pong

- PSN Demo Installer

 

Αναμένονται

- Dreamcast emulator

- PSP emulator

- custom firmware installer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Custom firmware αναμενεται, ή επιθυμιται? Δηλαδη εχουν οντως κανει προοδο σε αυτο?

 

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/ps3-usb-custom-firmware-loader-v0-2-released-by-jaicrab/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Custom firmware αναμενεται, ή επιθυμιται? Δηλαδη εχουν οντως κανει προοδο σε αυτο?

 

Οσοι εχετε jailbrekiasei εχετε απενεργοποιησει το ιντερνετ?

 

αναμενεται cfw το οποιο θα φορτωνει απο φλασακι. ετσι δεν θα πειραζουμε καθολου την κονσολα και δεν θα υπαρχει κινδυνος μπρικαρισματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμενεται cfw το οποιο θα φορτωνει απο φλασακι. ετσι δεν θα πειραζουμε καθολου την κονσολα και δεν θα υπαρχει κινδυνος μπρικαρισματος
Θα χρειαζεται πρωτα JB με στικακι η απλα με απλο usb stick το περναμε και τελειωσε?Σαν το PSP δηλαδη πριν την pandora?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαζεται πρωτα JB με στικακι η απλα με απλο usb stick το περναμε και τελειωσε?Σαν το PSP δηλαδη πριν την pandora?

 

πρώτα θα θες πάντα το jb για να μπορεί η κονσόλα να τρέχει pkg αρχεία,μετά θα τρέχεις εναν Pkg installer απο φλασάκι και θα περνάς το τελευταίο firmware(προσωρινά πάντα) για να μπορείς να παίζεις Online και να μπαίνεις Psn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...