Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορα δεν εχουν, αλλα αμα θες να μπαινεις νετ (με δικη σου ευθυνη παντα) καλυτερα με Stealth

 

απλως πρεπει να εγκαταστησουμε και  το SingStar Replacement και να το περασουμε και αυτο στην κονσολα οπως και τον mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι πρωτα περνας Stealth MM με τον δευτερο τροπο που λεει στο txt αρχειο μεσω του κλασσικου ΜΜ σε MMOS mode (πατας start + select μαζι για να μπεις σε MMOS) και μετα κανεις εγκατασταση το Replacement. μετα αφου εγκατασταθει το Replacement τρεχεις τον Stealth απο εκει με Select

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εμφανιστει το singstar πρεπει να συνδεθει η κονσολα στο ιντερνετ απλα με καλωδιο χωρις να κανεις sign in στο psn. τοτε το βγαζει στα ευρωπαικα μονο μοντελα. Εαν δεν εχεις συνδεθει ποτε στο ιντερνετ δεν θα σου το βγαλει. Οποτε πρωτα πρεπει να συνδεθεις νετ και τοτε εμφανιζεται στηνν στηλη GAMES. Mετα το πατας για εναρξη. οταν ξεκινησει θα σου ζητησει offcial update. Αστο να το κανει και μετα εγκαθιστας το 

installPKG [singStar Replacement-V0101] το οποιο βρισκεις εκει που ποσταρει ο Rogero τα firmware του

 

Το περίεργο είναι ότι είναι συνδεμένο στο Internet από εποχή 3.55 kmeaw. Όταν πέρασα το Rogero 4.30 δεν μου το εμφάνισε. Και είναι ευρωπαικό. Τι να πω... δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, θέλω να μπω PSN για να κατεβάσω DLC για το Pro13 για να μπορέσω να περάσω γνωστό patchάκι. εϊμαι με 4.41Rogero, τι να κάνω να βάλω StealthMM ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το κατεβασεις offline εαν ψαξεις σωστα και να το περασεις με φτπ :)

Κανονας: Ολα τα dlc περνανε offline αρκει να μπορεις να τα βρεις. Μεχρι στιγμης δεν εχω συναντησει ουτε ενα που να μη γινεται να περαστει offline

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fan control 1.7 πως το κάνεις εγκατάστασή γιατί βάζω το pkg και κάνω εγκατάστασή άλλα μου βγάζει ότι είναι 1.00 έκδοσή το φάκελο sources που έχει το rar τον κάνω κατι; Είμαι σε arch 4.41 fat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ειναι λαθος εκδοση αυτη που εχεις. βρες κατεβασε καποια αλλη να ειναι 1.7. Γινεται κανονικα ινσταλ αφου το βαλεις στο root ενος στικ και μετα απο instal package files

μετα το ξεκινας απο ΧΜΒ

Υπ οψη αν ειναι το πρωτο προγραμμα που τρεχεις οταν ανοιξεις το ΠΣ3 τοτε θα κρασαρει. Πρωτα φορτωνεις ΜΜ και μετα το φαν κοντρολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κατεβάσει από ένα ελληνικό και ένα ξένο site άλλα κάνει το ίδιο μπορείς να μου πεις από που να το κατεβάσω σε pm. Παίζει ρολό η έκδοσή του ΜΜ γιατί έχω την 4.30 ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σε όλους ήθελα να μάθω γενικές πληροφορίες για το hacking του ps3 σκοπεύω να κάνω γι'αυτό ..Ευχαριστώ

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/?hl=jailbroken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος ήταν ότι είχα τον ΜΜ 4.30 μόλις τον αναβαθμισα σε 4.40 παίζει κανονικά το fan control ανοίγω πρώτα τον ΜΜ και μετά το fan control και όλα καλα . Ευχαριστώ πάντως mtzs είσαι μεγάλη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχουνε μπερδευτει πολλοι με ολες αυτες τις αναβαθμισεις τελευταια ειδικα με τους ΜΜ απο 4.30 και μετα γιατι υπαρχει πληρης ασυμβατοτητα

Η ουσια ειναι η εξης για να μην εχετε θεμα. Rogero 4.41 v1.0 η Arch 4.41 CFW 1.01+ MM 4.40.00 μαζι με fan controller 1,7. Αυτο να ελεγχετε πρωτα και ειστε οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ευχαριστώ το δικό μου ειναι φατ το πηρα το 2008 και επειδή ειμαι αρχάριος θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έλεγες πως μπορώ να το σπάσω βήμα βήμα η αν πρέπει αν το κάνει κάποιος άλλος, ασχετο αμα γινει jb κατεβάζεις παιχνίδια και τα βάζεις ή τα φορτώνεις από δισκάκια ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κωδικο CECH γραφει πισω; Υπαρχει ενα γραμμα μετα το CECH (C, E, F, G, H κτλπ) . Αν πεις αυτο θα σου πω τι γινεται

Επισης τι firmware εχει τωρα επανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...