Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως είμαι μια χαρά εδώ και πολλές μέρες. Πάντως το 75% μου ακούγεται λίγο υπερβολικό ... Δεν αμφιβάλω ότι πέφτουν ban αλλά με λίγο προσοχή πιστευω είσαι οκ. Όσο πλησιάζει η διάθεση του 4 τόσο λιγότερο θα ασχολείτε η Sony με το 3 και την ασφάλεια του. Έχει άλλο "κάστρο" να προστατέψει τώρα ...

Σε Rogero είμαι χωρίς Stealth Multiman, και δεν βλέπω να αλλάζω κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως παιζουμε παιχνιδια του Neo Geo στον RetroArch? Οποτε παω να ανοιξω καμια ρομ μου βγαζει error. Επισης πως παιζουμε παιχνιδαι του Mega Cd και Turbografx CD, χρειαζεται καποιο Bios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι μια χαρά εδώ και πολλές μέρες. Πάντως το 75% μου ακούγεται λίγο υπερβολικό ... Δεν αμφιβάλω ότι πέφτουν ban αλλά με λίγο προσοχή πιστευω είσαι οκ. Όσο πλησιάζει η διάθεση του 4 τόσο λιγότερο θα ασχολείτε η Sony με το 3 και την ασφάλεια του. Έχει άλλο "κάστρο" να προστατέψει τώρα ...

 

Σε Rogero είμαι χωρίς Stealth Multiman, και δεν βλέπω να αλλάζω κιόλας.

 

σε ενα φιλο μου που το περασα το σπουφερ τον  εκαναν μπαν, στο δικο μου που το εχω περισσοτερο καιρο δεν με μπαναραν...ισως παιζει ρολο το οτι στο δικο μου λογαριασμο εχω αρκετες αγορες μεσω πσν...

 

btw εχει κανεις οδηγο για unban?εχω 2η κονσολα αν χρειαζεται νεο id

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι με rojero 4.40 και multiman 4.40.

 

Χωρίς spoofer ή κάτι άλλο τα Pkg ανοίγουν από xmb και έχω εγκατεστημένα καμιά 15αριά pkg (σπασμένα)

 

Δεν έχω μπει ποτέ online.

 

Θέλω να παίξω Battlefield 1943 και έχω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) χρειάζομαι spoofer;

 

2)πρέπει να δημιουργήσω λογαριασμό psn;

 

3)τι πιθανότητες ban έχω;

 

4)πως μπορώ να μειώσω τις πιθανότητες για ban; 

 

5) Αν βάλω stealthman είμαι ασφαλής παρότι έχω εγκατεστημένα τα Pkg και επίσης τα pkg ανοίγουν από xmb;

 

6)Επίσης πως βάζω stealthman και μετά πως τον λειτουργώ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1, ναι

2, ναι

3, Αυτη τη στιγμη μεγαλες, πολυ μεγαλες γιατι θα χρειαστεις spoofer, η πρεπει να βαλεις το rebug 4.41 lite που και bugs εχει και δεν προστατευει

4. http://www.insomnia.gr/topic/467362-ερωτησεις-απαντησεις-faq-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52284573

5. θεωρητικα εισαι πιο ασφαλης γιατι δεν φαινεται στο ΧΜΒ ουτε στο κλασσικο directory tree HDD_0. τα pkg ανοιγουν κανονικα

6. εχει οδηγιες στο txt αρχειο. ο πιο ευκολος τροπος ειναι ο 2 του αρχειου με μετονομασια και εγκατασταση απο MMOS (start+select) mode του ηδη υπαρχοντος ΜΜ (μετα σβηνεις τον κλασσικο ΜΜ). τον φορτωνεις απο το toolbox με select. Πρεπει στα settings του ΜΜ κατω κατω να επιλεξεις redirection of app_home: toolbox.

 

Εν κατακλειδι: Προς το παρον κατσε στα αυγα σου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιχαλη αξιζει να βαλει κανεις reactpsn? ρωτω γιατι σε ενα dlc(χωρις χρεωση) που περασα μεσω install pkg file μου εμφανισε το εξης μηνυμα "error 80029519". Μπορω να το διορθωσω το σφαλμα η χρειαζεται οπωσδηποτε react?? :mellow: για το react λενε οτι πεφτουν πολλα μπαν αλλα εφοσον δεν μπαινει κανεις psn μπορει να το αποφυγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να το διορθωσω το σφαλμα η χρειαζεται οπωσδηποτε react?? :mellow: για το react λενε οτι πεφτουν πολλα μπαν αλλα εφοσον δεν μπαινει κανεις psn μπορει να το αποφυγει...

μακρια απο reactpsn. για ποιο παιχνιδι μιλαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορείς.

ψαξε για το εργαλειο PSP2PS3.

 

του δίνεις το iso και στο μετατρέπει σε ps3 format.

δεν υποστηριζει ομως τα PBP (Homebrew) παιχνιδια.

 

εχω ενα αρχειο που ειναι .cso! Θα του κανει κουκου?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...