Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες αγόρασα ένα Super Slim πριν από καμιά βδομάδα και από ότι διαβάζω Jailbreak δεν γίνεται. Μπορεί να μου πεί κάποιος εαν γίνεται με κάποιο dongle ή απλά δεν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε γινεται τιποτα, ουτε με dongles ουτε cfw προς το παρον

κατι παει να κινηθει με hardware (ειναι νεο κολπο) αλλα αυτο απαιτει κολησεις και χανεις εγγυηση. επισης δεν εχει κυκλοφορησει ακομη και δε ξερει καποιος επ ακριβως τι ειναι ουτε τι συμβατοτητα εχει ακριβως. Οταν το δοκιμασουν οι χρηστες και αν βγει με το καλο θα ξερουμε πιο πολλα

Οτι αλλο βλεπεις απλα μη το πιστευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μπορώ να περάσω την REBUG 4.41.2 πάνω απο την ROGERO 4.41 v1.00 που έχω τώρα; Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερη προσοχή ή απλά το περνάω με το γνωστό τρόπο απο usb;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται τιποτα, ουτε με dongles ουτε cfw προς το παρον

κατι παει να κινηθει με hardware (ειναι νεο κολπο) αλλα αυτο απαιτει κολησεις και χανεις εγγυηση. επισης δεν εχει κυκλοφορησει ακομη και δε ξερει καποιος επ ακριβως τι ειναι ουτε τι συμβατοτητα εχει ακριβως. Οταν το δοκιμασουν οι χρηστες και αν βγει με το καλο θα ξερουμε πιο πολλα

Οτι αλλο βλεπεις απλα μη το πιστευεις.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μπορώ να περάσω την REBUG 4.41.2 πάνω απο την ROGERO 4.41 v1.00 που έχω τώρα; Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερη προσοχή ή απλά το περνάω με το γνωστό τρόπο απο usb;

Ευχαριστώ!

γιατι να το περασεις αφου ειναι 4.41 και τα δυο;

Μια χαρα σταθερο ειναι το ροτζερο

το rebug αποδεδειγμενα εχει πολλα θεματα και εχει και spoof μεσα (δεν ειναι καθαρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να το περασεις αφου ειναι 4.41 και τα δυο;

Μια χαρα σταθερο ειναι το ροτζερο

το rebug αποδεδειγμενα εχει πολλα θεματα και εχει και spoof μεσα (δεν ειναι καθαρο)

 

Ναι η αλήθεια είναι οτι δεν έχω κάποιο πρόβλημα τώρα. Μόνο το ότι δεν μπορώ να παίξω online κάποια γνήσια παιχνίδια γιατί έχει βγει update. Απλά για δοκιμή είπα να πάω σε rebug. Ξέρουμε ποιά απο τις 2 ή και οι 2 θα αναβαθμιστούν στην τελευταία έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O rogero δήλωσε στην τελευταία του release ότι μάλλον θα είναι και η τελευταία καθώς δεν έχει χρόνο να ασχολείτε πια . Και το 4.41 που έβγαλε είναι ακριβός το ίδιο με εκείνο που είχε διαρρεύσει 1 και μήνα πριν το επίσημο του χωρίς καμία αλλαγή . Οπότε για τα επόμενα μάλλον το rebug θα είναι (ουσιαστικά) μονόδρομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O rogero δήλωσε στην τελευταία του release ότι μάλλον θα είναι και η τελευταία καθώς δεν έχει χρόνο να ασχολείτε πια . Και το 4.41 που έβγαλε είναι ακριβός το ίδιο με εκείνο που είχε διαρρεύσει 1 και μήνα πριν το επίσημο του χωρίς καμία αλλαγή . Οπότε για τα επόμενα μάλλον το rebug θα είναι (ουσιαστικά) μονόδρομος

 

Αυτό άκουσα και εγώ και είπα να αλλάξω. Αλλά καλύτερα θα περιμένω να βγεί η επόμενη έκδοση του Rebug και μετά αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό άκουσα και εγώ και είπα να αλλάξω. Αλλά καλύτερα θα περιμένω να βγεί η επόμενη έκδοση του Rebug και μετά αλλάζω.

Ασε να δεις τι θα βγει σε cfw4.46 και πραττεις αναλογα

Προς το παρον δεν υπαρχει λογος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Περασα το Habib 4.46 v1.09 το οποιο βασιζεται στο ofw4.46 απο Rogero 4.41 που ημουν απευθειας απο το ΧΜΒ

Περναει και σε κονσολες με χαλασμενο drive.

Lοgin κανονικα στο PSN λειτουργει χωρις spoofer. Εγινε trophy sync χωρις κανενα προβλημα.

Φυσικα πρεπει να λαμβανονται ολα τα απαραιτητα μετρα που εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ για αποφυγη ban.

Ο fan controller δεν λειτουργει στην τελευταια του εκδοση 1.7. Λειτουργει ομως ο PS3ITA manager 1.20 που εχει το fan control μεσα του.

Λειτουργει κανονικα ΜΜ4.46.01 τοσο ο κανονικος οσο και ο Stealth μεσω Singstar Replacement

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Super Slim δεν γινεται jailbreak επειδη εχει εργοστασιακο ανω του 3.55 οποτε μην επειχηρισει κανεις να περασει στο super slim cfw



περισσοτερες πληροφοριες http://www.psjailbreak.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις σας βαλει 4.46 Spoofer σε 3.55 Kmeaw χωρις να του κολλησει η κονσολα και να θελει ξανα περασμα το firmware απο safe mode ; το λεω επειδη δοκιμασα ενα και  επαθα το παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα το Habib 4.46 v1.09 το οποιο βασιζεται στο ofw4.46 απο Rogero 4.41 που ημουν απευθειας απο το ΧΜΒ

Περναει και σε κονσολες με χαλασμενο drive.

Lοgin κανονικα στο PSN λειτουργει χωρις spoofer. Εγινε trophy sync χωρις κανενα προβλημα.

Φυσικα πρεπει να λαμβανονται ολα τα απαραιτητα μετρα που εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ για αποφυγη ban.

Ο fan controller δεν λειτουργει στην τελευταια του εκδοση 1.7. Λειτουργει ομως ο PS3ITA manager 1.20 που εχει το fan control μεσα του.

Λειτουργει κανονικα ΜΜ4.46.01 τοσο ο κανονικος οσο και ο Stealth μεσω Singstar Replacement

 

 Πρώτη φορά ακούω το Habib. Με το PSN όλα οκ ακόμα;

 

Μπορώ να το περάσω απευθείας πάνω από το τελευταίο Rogero;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος σε ευχαριστώ! Μας έχεις σώσει εδώ μέσα :)

 

 

Edit:

 

Έβαλα το Habib, έβαλα και το ΜΜ Stealth, το οποίο φορτώνω μέσω Singstar (το εικονίδιο άλλαξε σε Singstar Replacement, δεν έπρεπε να μείνει ίδιο με το αρχικό;).

 

Αυτό που με κάνει και απορώ είναι αν είναι φυσιολογικό να έχω τα εικονίδια Install Package Files και /app_home από την στιγμή που μπαίνω στο PSN. Μπορώ να τα αφαιρέσω με κάποιο τρόπο; 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...