Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει λόγος να πάω από rojero 4.40 1.03 σε rojero 4.41;

 

Μπορεί να έχω καλύτερη συμβατότητα στα games (π.χ. mw3, future soldier, Call of the Juarez bound in blood) δεν μου τρέχουν στο 4.40 1.03.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το bound in blood αποκλειεται να μη τρεχει.

Κατι εχει παιχτει με το EBOOT. Δοκιμασες να περασεις καθαρο rip η/και offcial update?

Αν ναι δοκιμασε και BDMirror με external η internal αναλογα με το που το εχεις.

Οσο για το 4.41 εγω πηγα με τον κλασσικο τροπο απο ΧΜΒ. Στο μελλον σιγουρα θα εχεις θεμα με νεα official updates που βγαινουν η τα νεα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω, δεν εχω δοκιμασει, και δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου

Υπαρχουν ατομα που το εχουν εγκαταστησει απευθειας απο ΧΜΒ χωρις κανενα προβλημα

Και λογικα δεν πρεπει να εχει προβλημα γιατι εχει πατσαρισμενα LV1.

 

Επειδη ο Ροτζερο λεει:

  • This CFW can be installed fine from XMB Update over OFW3.55 or any CFW ver: 3.55/4.21/4.30/4.40/4.41

και  αναφερει το 4.41 δεν πρεπει να εχει θεμα.

 

Εγω τωρα που σκεφτομαι αλλιως για δικους μου λογους θα εκανα downgrade με το downgrader αρχειο που δινει η ARCH

Μετα Rogero 3.55 v7 + ελεγχος QA toggle και αν ειναι ενεργοποιημενα τοτε OFW3.55  και μετα Rogero4.41

Εαν δεν ειναι ενεργοποιημενα τοτε τα ενεργοποιουμε και παμε παλι OFW3.55 και μετα  Rogero 4.41.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα δηλ. που ο ροτζερο δεν θα βγαζει αλλα firmware πρεπει να παμε σε μελοντικα rebug για ολα τα καινουργια παιχνιδια? Παρεπιπτοντως ολοι αυτοι που φαγαν μπρικαρισμα απο το 4.45 θα τους τα αντικαταστασει η σονυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εγω περασα την 4.41 αλλα εχω θεμα με τον multiman.πηγα να περασω τον τελευταιο και δεν μου εμφανιζει τα αρχεια στο install packages.η εκδοση πουυ ειχα πρωτα δεν ανοιγε καν,εβγαζε σφαλμα.τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτον προσπαθω να βαλω αλλα στο install packages δεν εμφανιζει τιποτα.και μεσα απο τις επιλογες του (οταν παταω το τριγωνο) παταω install all packages παει να φορτωσει για δεκατα του δευτερολεπτου και μου βγαζει σφαλμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O server του multiman ειναι ακομα down? Τωρα δεν μπορουμε δλδ να κατβαζουμε Missing covers? Υπαρχει καπου που να τα χουν ετοιμα για να μην τα φτιαχνουμε εμεις? Ψαχνω του Last of Us, αλλα σε διαφορα τοπικ που χω βρει δεν το χουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Stealth MM ειναι down γιατι χρησιμοποιει τον παλιο σερβερ.

Του κανονικου 4.40 δουλευε μεχρι και πριν 4 μερες. Δεν εχω ξαναδοκιμασει εκτοτε γιατι τον εσβησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα εναν καινουριο σκληρο για το ps3 απλα λεει οτι θελει το ofw 4.31 η τα μεταγενεστερα , αν κανω το τελευταιο update θα εχω προβλημα μετα αν θελω να κανω jailbreak ?δηλαδη υπάρχει περίπτωση να μην γινετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bound in blood αποκλειεται να μη τρεχει.

Κατι εχει παιχτει με το EBOOT. Δοκιμασες να περασεις καθαρο rip η/και offcial update?

Αν ναι δοκιμασε και BDMirror με external η internal αναλογα με το που το εχεις.

Οσο για το 4.41 εγω πηγα με τον κλασσικο τροπο απο ΧΜΒ. Στο μελλον σιγουρα θα εχεις θεμα με νεα official updates που βγαινουν η τα νεα παιχνιδια.

 

το bdmirror είναι απλά να πατήσω select +  x ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα εναν καινουριο σκληρο για το ps3 απλα λεει οτι θελει το ofw 4.31 η τα μεταγενεστερα , αν κανω το τελευταιο update θα εχω προβλημα μετα αν θελω να κανω jailbreak ?δηλαδη υπάρχει περίπτωση να μην γινετε ?

Τι firmware εχεις τωρα επανω ακριβως και ποιο μοντελο ΠΣ3 ειναι; CECH και DATE CODE που τα γραφει απο κατω

 

 

@savakis: Μεσα στον ΜΜ με τετραγωνο επιλεγεις το παιχνιδι που θες (αντι για Χ) και μετα σε παει στο μενου του παιχνιδιου οπου εχει τις επιλογες κατω αριστερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι firmware εχεις τωρα επανω ακριβως και ποιο μοντελο ΠΣ3 ειναι; CECH και DATE CODE που τα γραφει απο κατω

 

 

@savakis: Μεσα στον ΜΜ με τετραγωνο επιλεγεις το παιχνιδι που θες (αντι για Χ) και μετα σε παει στο μενου του παιχνιδιου οπου εχει τις επιλογες κατω αριστερα

cechok4 ειναι καινουριος ο σκληρος οταν το ανοιγω μου λεει να βαλε απο την εκδοση 4.31 η μετεπειτα δοκιμασα με φλασακι αλλ δεν εγινε τιποτα πως μπορω να το κανω ?

 

υπάρχει κανείς που να μπορεί να σπάσει το ps3 μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...