Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποιό cfw μου προτείνετε να βάλω?Habib,Arch ή Rogero(4.46 εννοείται)!

 

Habib φίλε. Με το Rogero είχα θέματα σε διάφορα παιχνίδια (στα παλιά του cfw). Το Mass Effect για παράδειγμα δεν μου έτρεχε με τίποτα. Ούτε η αυτόνομη έκδοση που βγήκε ούτε αυτό της trilogy. Με habib μου τρέχει μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κανονας ειναι παντα ο εξης:


1. Παντα Original EBOOT


2. Εαν δεν φορτωνει επιλεγεις το παιχνιδι στον ΜΜ και αντι να πατησεις Χ να φορτωσει πατας τετραγωνο. Με το τετραγωνο πας στα settings του εκαστου παιχνιδιου που εχεις επιλεξει. Τοτε επιλεγεις ξανα set access  permissions. και μετα φορτωνεις το παιχνιδι με Χ


3.Εαν και αυτο δεν δουλεψει παλι τετραγωνο και στις επιλογες του παιχνιδιου (κατω αριστερα τωρα) θα επιλεγεις BD Mirror + internal/external (αναλογα αν το τρεχεις απο εσωτερικο η εξωτερικο σκληρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα τα εκανα.εχω rogero 4.40 v1.02 και multiman 4.30.Μηπως να αλλαξω cfw μπας και το παιξει?Σε αλλα games δεν εχω κανενα προβλημα

βαλε habib 1.13 (μολις βγηκε και 2.0 αλλα δε ξερω τι παιζει με αυτο και καλο ειναι να μη το βαλεις μεχρι να εχουμε feedback - αναφερει οτι εχει μεσα και cinavia fix)) και MM 4.46.01

Ο habib φαινεται να ειναι πιο σταθερος απ οτι εχω διαβασει σε σχεση με Rogero 4.46

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για το PS3 Superslim παίζει τίποτα ή ακόμα κλειδωμένο?

ακομα φιλε μου και εγω το super slim εχω και ακομα τιποτα δεν βγαλανε για να παιζουμε κανενα παιχνιδακι δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση

 

Αν βάλεις το ps3 πάνω σε ενα gigabit switch, θα πέσει η ταχύτητα του σε half duplex?

 

Thanks

 

Η ερώτηση μάλλον θα έπρεπε να ήταν αν το PS3 θα παίξει στα 100Mbps ή στo 1Gbps. Γιατί για half-duplex δεν υπάρχει περίπτωση, αυτά τα δίκτυα δουλεύουν πάντα σε full-duplex.

 

Σε αυτή την ερώτηση, η απάντηση είναι πως το PS3 θα κλειδώσει στα 1Gbps και θα δεις σημαντική διαφορά στη μεταφορά αρχείων. Κάποια στιγμή είχαμε δώσει κάποια νούμερα και απ' ότι θυμάμαι για μεταφορές μέσω FTP του Multiman, με καλώδιο Cat6 και gigabit switch Cisco 2950, ο μέσος όρος ήταν στα 25 MB/s (~200Mbps) ενώ γενικά "έπαιζε" μεταξύ 15-35 MB/s.

 

Σε 100άρι ethernet άντε να πάει μέχρι 9-10 MB/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...