Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Super slim κατι μηνες στο ραφι του το βαζω να κατεβασει την ουρα απο psn και κολλαει - πρωτη φορα εβγαλε system is geting hot - ενω ηταν στο ρελαντι απλα κατεβαζε . Αυτο που με ανησυχει ειναι που δεν ακουω καθολου ανεμιστηρες . Υπαρχει κανας οδηγος για ανοιγμα - καθαρισμα ; ευχαριστω

https://www.ifixit.com/Teardown/PlayStation+3+Super+Slim+Teardown+-+Video+tutorial/24914

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα PS3 slim που τρέχει Ermak 4,81. Επειδή σκοπευω να το δώσω, αν κανω factory reset απλά θα σβήσει τις εφαγμογές και τις ρυθμίσεις; Φαντάζομαι δεν θα χαθεί το CFW. Έτσι;;;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok Ευχαριστώ!

Φαντάζομαι εχει βγει και multiman γι'αυτό.

multiman 4.81.02

 

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα PS3 slim που τρέχει Ermak 4,81. Επειδή σκοπευω να το δώσω, αν κανω factory reset απλά θα σβήσει τις εφαγμογές και τις ρυθμίσεις; Φαντάζομαι δεν θα χαθεί το CFW. Έτσι;;;

 

Ευχαριστώ

καλυτερα να σβησεις τον λογαριασμο σου και τα game data 

που ειναι πιο πανω απο τα saves και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα του φόρουμ και μπράβο για την καλή δουλειά που κάνετε έχω μια ερώτηση προς τους γνώστες έχω ps3 slim 3004b εν έτη 2017 γίνεται ακόμα jailbreak με κάποιο ode για να μην ψάχνω άδικα οποίος εχει γνώσεις πάνω σε αυτό να μου στείλει ένα πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ενα site που είχαν για το ode δεν υπάρχει πια. Και αν δεν κάνω λάθος, το τελευταίο revision του ode ήταν μέχρι 4.80 firmware.

 

http://www.psjailbreak.gr/2016/11/jailbreak-ps3-official-firmware-470.html

 

Υπάρχει κι αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύει. Κάποιος που ξέρει καλύτερα να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστησα μόλις χθες το ps3netsrv στο QNAP που έχω στο σπίτι και είναι μεγάλη ***!!! Έχω πρόσβαση από το PS3 μου σε όλα τα iso backup μου των PS one, PS2, PS3, PSP και Roms μέσω LAN. Τέρμα τα FTP και οι εξωτερικοί δίσκοι!!!

Όσοι έχετε gigabit δίκτυο στο σπίτι και desktop PC ή NAS, σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστησα μόλις χθες το ps3netsrv στο QNAP που έχω στο σπίτι και είναι μεγάλη ***!!! Έχω πρόσβαση από το PS3 μου σε όλα τα iso backup μου των PS one, PS2, PS3, PSP και Roms μέσω LAN. Τέρμα τα FTP και οι εξωτερικοί δίσκοι!!!

Όσοι έχετε gigabit δίκτυο στο σπίτι και desktop PC ή NAS, σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

Δε το γνωρίζω πως δουλευει; Υπάρχει καποιος οδηγός;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ps3netsrv είναι ένας server που τρέχει σε κάποιο pc ή σε κάποια NAS, και σερβίρει μέσω δικτύου σε ps3 με cfw και webman, τα iso που υπάρχουν σε συγκεκριμένο φάκελο του PC ή του NAS. Με gigabit δίκτυο, οι ταχύτητες είναι άψογες. Ανάλογα με την πλατφόρμα που θα τρέχει ο server, υπάρχουν και διαφορές στην εγκατασταση (γκούγκλαρε το λίγο). Μετά την εγκατάσταση, το μόνο που κάνεις είναι να βάλεις στον webman την ip του server, και του τσεκάρεις την επιλογή να κάνει και εκεί scanning για iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μπορέσει κάποιος ας "φωτίσει" κ μένα λίγο όσον αφορά το jailbreak για ps3 cech 3004b με κάποιο ode αν έχει κάποιος κάποιο από τα ode π κάναν δουλειά σε αυτές τις κονσόλες κ το δίνει ας απαντήσει

Η κάποιο τρόπο έστω για "softmod" με backup η κάποιο άλλο κόλπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...