Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μια ερώτηση πως μπορω να καταλάβω οτι θέλει αλλαγή η πάστα σε ps3 slim ?

Έχω το rebug εγκατεστημένο με τον ανεμυστηρα να δουλεύει στο 35% και αρκετές φορες βλέπω διαφορά CPU με RSX πανω απο 6-7 βαθμους. Ειναι ανησυχητικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα. εχω ενα θεμα με το ps3. εχει πανω rebug 4.81.2, τελευταιο multiman και webman. μεσω του multiman κανω copy το pes 2018 απο εξωτερικο σκληρο fat32. μου κανει κανονικα το copy. οταν βγαζω το σκληρο και παω να κανω load ειτε webman ειτε multiman δεν ξεκιναει το παιχνιδι. οταν βαλω το σκληρο και μου εμφανιζει μεσω multiman και το κανω load εκει ολα καλα. πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις του παιχνιδιου μεσω multiman για να παιζει κατευθειαν απο τον εσωτερικο σκληρο? επισης ενα αλλο κουλο βαζω το παιχνιδι σε usb3 32g fat 32 και δεν εμφανιζει το παιχνιδι sta games του multiman το βαζω απο τον 500αρι εξωτερικο σκληρο και ολα καλα. καμια βοηθεια για τα δυο θεματακια?

απο το pes 2016 και το 17 ειχαν θεματα στο loading ειτε με multiman ειτε με webman.

αλλες φορες επρεπε να κανεις το update για να ξεκινησει,και αλλες φορες επρεπε να 

σβησεις το update.

σε οσες το εχω εγκαταστησει,το ιδιο πραγμα...

 

σε ευχαριστω αλλα πως θα μεταφερω το αρχειο που ειναι 7.5 περιπου giga αφου δεν μπορω να το βαλω σε usb που να ειναι fat 32?

μπορεις να το βαλεις σε usb,ολο το παιχνιδι ειναι 7.5gb,οταν εχει αρχειο μεγαλυτερο απο 4gb δεν μπορεις.

μην μπερδευεσαι....

 

Παιδιά μια ερώτηση πως μπορω να καταλάβω οτι θέλει αλλαγή η πάστα σε ps3 slim ?

Έχω το rebug εγκατεστημένο με τον ανεμυστηρα να δουλεύει στο 35% και αρκετές φορες βλέπω διαφορά CPU με RSX πανω απο 6-7 βαθμους. Ειναι ανησυχητικό?

κατ'αρχην εχεις χαμηλα τον ανεμιστηρα.

τουλαχιστον 40-42% πρεπει να ειναι.

θα δεις διαφορες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ακριβως γινεται? υπαρχει καποιος οδηγος?

Δοκίμασε να κατεβάσεις από δω (κάτω-κάτω έχει λινκ για download) έναν οδηγό, ο οποίος είναι σχετικά παλιός αλλά δεν έχουν αλλάξει και πολλά. Πιστεύω θα μπεις στο πνεύμα. Ό,τι απορίες έχεις, εδώ είμαστε...

http://www.psjailbreak.gr/2013/11/cfw.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το pes 2016 και το 17 ειχαν θεματα στο loading ειτε με multiman ειτε με webman.

αλλες φορες επρεπε να κανεις το update για να ξεκινησει,και αλλες φορες επρεπε να 

σβησεις το update.

σε οσες το εχω εγκαταστησει,το ιδιο πραγμα...

 

μπορεις να το βαλεις σε usb,ολο το παιχνιδι ειναι 7.5gb,οταν εχει αρχειο μεγαλυτερο απο 4gb δεν μπορεις.

μην μπερδευεσαι....

 

το pes 2018 εχει update? τα update που τα βρισκουμε και πως τα περναμε?

 

επισης οταν το κανω load απο εξωτερικο δισκο ειναι ολα οκ. το προβλημα ειναι οταν το κανω load απο τον εσωτερικο που το εχω καναι copy.

 

σχετικα με το αρχειο εχεις δικιο. οταν βαζω το φακελο pes ειμαι οκ. διαβασα το ποστ πιο πανωοτι δεν εχει κανενα θεμα οταν το βαλω σε μορφη image στον εσωτερικο σκληρο και το τρεξω.

 

τελος δεν μου τρεχει και τον multiman που εχω εγκαταστησει τελευταια. τι μπορει να παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update εμφανίζεται όταν τρέξεις τό παιχνίδι και φυσικά έχεις δώσει ip internet στην κονσόλα.

Στο κάνει φόρτωση και μετά εγκατάσταση

Κατέβασε multiman 1.48.02 κάντο εγκατάσταση, πήγαινε στο παιχνίδι και τρίγωνο/options το κάνεις iso

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σος έχω βάλει 3.55 kmeaw έβαλα τον mutiman κατέβασα το gtav duplex το έβαλα σε φάκελο games . Ανοίγω το multiman το βλέπει το παιχνίδι πατάω να τρέξει και βγαίνει από το multiman και μου δείχνει το κανονικό μενού του ps3 . Μετά πάτησα μια επιλογή στο multiman να το κάνω iso το έκανα κανονικά και όταν πάω να το τρέξω μου λέει κάτι ότι είναι συμβατό μόνο με cobra η cobra usb. Τι να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σος έχω βάλει 3.55 kmeaw έβαλα τον mutiman κατέβασα το gtav duplex το έβαλα σε φάκελο games . Ανοίγω το multiman το βλέπει το παιχνίδι πατάω να τρέξει και βγαίνει από το multiman και μου δείχνει το κανονικό μενού του ps3 . Μετά πάτησα μια επιλογή στο multiman να το κάνω iso το έκανα κανονικά και όταν πάω να το τρέξω μου λέει κάτι ότι είναι συμβατό μόνο με cobra η cobra usb. Τι να κάνω ;

κανε αναβαθμιση λογισμικου σε Rebug 4.81.02 

Οδηγιες θα βρεις στις αρχικες σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...