Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ermak 4.81 είμαι κι εγώ και τρέχω τα πάντα. Αν κάτι δεν τρέχει, σημαίνει ότι πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις μέσα από το μενού του MM.

 

Κι εγώ τα πάντα τρέχω εκτός από αυτά τα 2. Τις ρυθμίσεις που έχω στα άλλα έχω και σε αυτά. Και τα 2 την 1η φορά ζητάνε τις αναβαθμίσεις τους. Το LBP σε βγάζει απευθείας στο xmb ενώ το turismo σου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν πρέπει να παίζεις για πολύ ώρα κλπ και μετά γυρίζει στο xmb και αυτό.

Θα το ψάξω λίγο ακόμα με το MM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φορτώστε τα back up των παιχνιδιών σας σε PS3 με Official Firmware..!!!

Καλησπέρα σας,
 
Χθες βρήκα έναν νέο οδηγό από το site του psjailbreak.gr.  Γίνονται εικασίες ότι μπορούμε να παίξουμε αντίγραφα των παιχνιδιών μας από ο σκληρό δίσκο χωρίς cf. Ακόμα και σε Ofw 4.81 πιθανώς και σε 4.82.
 
Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω κάτσει να το δοκιμάσω να σας πω με σιγουριά αν λειτουργεί αλλά θα το κάνω συντομα και θα επανέλθω.Αν κάποιος το δοκιμάσει ας αφήσει ένα σχόλιο να μας πει αν λειτούργησε ή όχι.
 
Φυσικά τα Credits δεν δίνονται σε μένα Δεν είναι δικός μου οδηγός απλά κάνω μια αναφορά για τη PSJailbreak.gr που δεν έχω καμία ανάμιξη με το Site.Δεν έχω καμία ανάμιξη με τον οδηγό και με το Site ούτε το κάνω δικό μου (Για αποφυγή παρεξηγήσεων). :-D :-D
 

Το μέλος μας GreatApo μετά από πολύ δουλειά και διάβασμα κατάφερε να περάσει σε Playstation 3 με OFFICIAL FIRMWARE back up παιχνιδιών τα οποία έτρεξαν κιόλας κανονικά..Σίγουρα υπάρχουν bugs στην μέθοδο αυτή και πρέπει ότι κάνετε να το κάνετε με δική σας ευθύνη και μόνο όμως η μέθοδος για όποιον θέλει να ασχοληθεί δίνεται στο link παρακάτω.Στα σχόλια θα μπορείτε να τον ρωτήσετε κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με τη μέθοδο αυτή και καλή επιτυχία

Special Thanks GreatApo..!!!
 
Download Link Οδηγός

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για να σας προλάβω και μη πείτε ότι δεν κατεβαίνει το προγραμματάκι από το link του οδηγού ψάξτε στο google το όνομα του αρχείου που έχει στο link θα σας βγάλει το ps3hax το οποίο έχει τρεις συνδέσμους για να το κατεβάσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σημαινει με τον νεο τροπο μπορουμε να μπαινουμε αφοβα inline η απλα θα μπορεις να περνας cfw ανεξαρτητου ofw για να παιζεις παιχνιδια και online με τον ιδιο κινδυνο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σημαινει με τον νεο τροπο μπορουμε να μπαινουμε αφοβα inline η απλα θα μπορεις να περνας cfw ανεξαρτητου ofw για να παιζεις παιχνιδια και online με τον ιδιο κινδυνο?

 

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι όταν είσαι σε OFW δεν χρειαζεται να το πας να στο σπάσουν (με hardware κλπ). Διαβαζεις και το σπας με software.

 

Λογικά αν μπείς online με CFW η SONY σε βλέπει σαν παρανομο και σε banαρει όπως παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ρε παιδιά όταν πατάω Wirte to NOR FLASH MEMORY μου λέει

 

Triggering exploit FAILED 10 times - Refresh the page. Παίζει ρόλο που το έχω Wifi? η συσκευή μ είναι CECH2104A Το έλεγξα κιολας με το minversion 3.20 έχω 4.82ofw τι στο καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το δοκίμασα και πάλι τα ίδια

Δοκίμασα και διαφορετικό Usb τι να πω.

 

EDIT: Finally i did it :) :) :)

 

Νow what??? έβαλα βασικά την 4.82 Ferrox Δεν ξερω αν εκανα καλά αλλα νομίζω μόνο αυτή μπορούσα.από εδω και πέρα τι με συμβουλεύετε?

Επεξ/σία από lio_v
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε multiman 4.81.2 θα είσαι οκ με τα παιχνίδια.

Απλά περιμένεις να βγει της Rebug που είναι το καλύτερο.

Ξεκίνα να βάζεις παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλόχες, παίζει να βρεθεί ένα CECH-2004A με 4.81 fw, μπαίνει κανονικά το cfw με τον νεο software τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,έχω ένα ps3 slim συγκεκριμένα(CECH-2504B),είμαι σε ofw 4.82 χωρίς e3 flasher τίποτα πήγα να κάνω το συγκεκριμένο "hack":https://www.youtube.com/watch?v=o8JxHQUGSIo έκανα μέχρι το σημείο που μπαίνεις στο ps3 broswer και επέλεξα nor 482.html,και μετά το κουτάκι wrille to NOR Flash Memory έσβησε η κονσόλα και μετά τίποτα!Ανάβει κάνει ο τσακ ο σκληρός και σβήνει και το κόκκινο λαμπάκι  δεν μπαίνει recovery τίποτα ούτε το cd δεν βγάζει,σκληρό έβγαλα αλλά τίποτα,ευχαριστώ εκ τον προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...