Προς το περιεχόμενο

The Secret World


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα με την έναρξη του Beta weekend στις 7 ώρα Ελλάδας θα υπάρξει και Live Stream για όποιον θέλει να δει το παιχνίδι live και να συμμετάχει σε chat για το game.

 

H προβολή θα γίνει εδώ

 

Ανακοινώσεις μέσω Twitter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΜΜΟ Cult GR παρουσιάζει υλικό από την πρώτη μέρα του The Secret World Beta Weekend. Στο βιντεοσκοπημένο stream που ακολουθεί μπορείτε να δείτε διάφορες απόψεις του παιχνιδιού, ενώ μετά το πρώτο τέταρτο το MMO Cult GR είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει το dungeon "Polaris" .

 

Δείτε το video εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ΠΣκ που πέρασε μπήκα στην beta του secret world μετά από ένα email που ήρθε με κλειδάκι από την funcom για συμμετοχή. Να πω την αλήθεια δεν περίμενα και πολλά από αυτόν το νέο τίτλο της funcom και είχα σχεδιάσει να μπω μόνο ισα ίσα να δω το game και φυσικά εκανα μεγάλο λάθος γιατί κατά την γνώμη μου το secret world είναι ένας πολύ καλός τίτλος που θα αρέσει σε όλους τους fun των horror movies και γενικά σε όσους θέλουν να παίξουν κάτι τελείως διαφορετικό από τα συνηθισμένα.

Αν και το game είναι γεμάτο instance τα έχουν φτιάξει με τέτοιο τρόπο που δένουν αρμονικά μεταξύ τους και δεν σπάνε καθόλου νομίζω την πλοκή. Το πρώτο στάδιο το περνάς αναζητώντας την οργάνωση που έχεις επιλέξει σε μια από τις τρείς περιοχές που έχουν την έδρα τους. Εγώ έφτιαξα αυτόν εδώ το nooba

 

dionissospicture001.png

 

dionissospicture005.png

 

Γρήγορα το παιχνίδι σε περνάει στην πρώτη σου αποστολή που είναι κάτι σαν flash back και που εκεί παίρνεις μια πρώτη γεύση από τους μηχανισμούς μάχης του . Τους βρήκα αρκετά ενδιαφέρων ιδίως με το shotgun σαν όπλο που σου δίνετε αρχικά. Μου άρεσε και η ιδέα της στόχευσης που υπάρχει για να βρεις targer κάτι που κάνει ακόμα ποιο ενδιαφέρων τις μάχες με τα mob.

Αλλά και οι αποστολές είναι φοβερά ενδιαφέρων και έχουν όλα τα στοιχεία horror όλα τα κλισέ που έχουμε δει σε ταινίες τρόμου. Μια εικόνα χίλιες λέξεις από την πρώτη αποστολή..

 

dionissospicture004.png

 

Αφού ολοκληρώσεις την πρώτη αποστολή και αφού επιλέξεις όπλο η καλύτερα το σύστημα μάχης που θα ακολουθήσεις σου δίνετε και το πρώτο πραγματικό quest και η πρώτη ευχάριστη έκπληξη στο παιχνίδι.

Να σημειώσω ότι επέλεξα αυτόματο γιατί δεν ξέρω κάπως μου έδενε με το όλο σκηνικό του παιχνιδιού. Κάτι άλλο που μου άρεσε ήταν και ο τρόπος αναβάθμισης των skill του χαρακτήρα. Αρκετά καινοτόμο και μια ακόμα φρέσκια ιδέα σον κουρασμένο χώρο των mmo.

Στο game τώρα και πως είναι δομημένο. Το game είναι δομημένο σε διάφορες περιοχές στην γη που έχουν πρόβλημα με κάποιο αρχαίο κακό η τέρας και μπορείς να ταξιδέψεις σε κάποια από αυτές μέσω ενός υπόγειου δυκτίου που είναι στην κύλη γη!! Οο . :) Δείτε μια άποψη από αυτό το δίκτυο

 

dionissospicture007.png

 

dionissospicture009.png

 

ο πρώτο κόσμος που κλήθηκα να πάω ήταν μια καρακλισέ horror πόλη που είχε πρόβλημα με zombie και φυσικά υπήρχε για υποδοχή με το που έμπαινες σε αυτόν τον κόσμο αυτός εδώ

 

dionissospicture011.png

 

Στο δρόμο για την πόλη καθώς και στην πόλη βρήκα τα πάντα που είχα δει σε άπειρες ταινίες με zombie.

Απέθαντους να τρώνε κόσμο στην άκρη του δρόμου ενώ άλλοι να κυνηγάνε ανυποψίαστους ταξιδιώτες με αυτοκίνητα στην μέση του δρόμου παρατημένα

 

dionissospicture013.png

 

police station οχυρωμένη να τις την πέφτουν ορδές από zombie

 

dionissospicture016.png

 

αλλά και μέσα στην ίδια την πόλη υπήρχε το ίδιο και χειρότερο χάλι. ζόμπι να τρώνε κόσμο στους δρόμους...

 

dionissospicture017.png

 

ενώ δεν λείπανε και τα αρκετά εντηπωσιακά bosses ανά διαστήματα βγαλμένα όλα από την μυθολογία του lovecraft και από horro movies. Το black χιούμορ είναι διάσπαρτο στο game ακόμα και στα ονόματα που έχουν οι δρόμοι στον χάρτη.

 

dionissospicture020.png

 

βλέπεις από elm street!! μέχρι και lovecraft street :P

Επίλογος...Το game με κέρδισε. Οχί ότι είμαι και κανάς δύσκολος στο να με κερδίσει κάποιο game αλλά από εκεί που το είχα σίγουρα στα άκυρα game τελικά το έκανα με την μια προπαραγγελία και όση ώρα ασχολήθηκα μαζί του δεν με κούρασε καθόλου και το καταευχαριστήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι όχι απλά λέει. Έχει εξαιρετικό βάθος και ατμόσφαιρα. Αλλά τις 40£ δε τις παλεύω δυστυχώς να τις δώσω. Αλλιώς ήταν σίγουρο buy έστω και για το μήνα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ευκαιρίας της κυκλοφορίας του παιχνιδιού και της σημερινής Early Access το MMO Cult GR στο τελευταίο επεισόδιο της σειράς Uncut Gameplay παρουσιάζει, όπως πάντα, αμοντάριστα πλάνα που κινηματογραφήθηκαν κατά τη διάρκεια του τελευταίου Beta Weekend. Τα συγκεκριμένα πλάνα αφορούν στο Dungeon "The Polaris" και αποτελούν μέρος ζωντανού Live Stream.

 

Δείτε το video --> εδώ.

 

Σημμετέχοντας στπ Early Access θα υπάρξουν πολλά Live STream Events. Όσοι ενδιαφέρονται πληροφορίες --> εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...