Προς το περιεχόμενο

The Secret World


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους δυσκολεύονται να διαλέξουν faction στο Secret World έγραψα ένα αρθράκι που παρουσιάζει τα faction συνδυάζοντας πληροφορίες από το παιχνίδι, από το επίσημο forum του και από το www. Check it and choose!

 

Εγώ είμαι μεταξύ των Ναιτών και των Δράκων. Νομίζω πως η funcom τα έσπασε σε US (πεφωτισμένοι)- EU (ναϊτες)- CH(Δράκοι), στις ηπείρους δηλαδή που σπάνε τα παιχνίδια κατά την κυκλοφορία τους για να έχουν όλοι από έναν "αντιπρόσωπο".Ενδιαφέρον θα ήταν να ξεκινούσε ένα παγκόσμιο pvp πάντως!

Για τους Δράκους δεν βρήκα υλικό πέραν αυτού που έχει δημοσιεύσει η εταιρεία , ή στο forum και προφανώς η funcom θα απαντούσε "μα είναι μυστικιστές, δεν θα έπρεπε καν να τους έχεις ακούσει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπείτε στο site http://www.thesecretworld.com/ και κάντε ξανά register για τα open beta που ξεκινάνε πολύ σύντομα.

 

Μου έστειλαν mail και το ζητάνε official το re-register για να ξέρουν που θα δώσουν keys.

 

Άντε να δοκιμάσουμε τπτ άλλο γιατί πλέον με το WoW μπαίνω στην οθόνη που διαλέγεις character και βγαίνω (βαρεμάρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα register (μέσω fb) προχτές. Πότε ήρθε το email? Ίσως είναι ένδειξη ότι σε επέλεξαν γιατί εγώ δεν πήρα τπτ :((

Καλού κακού ξαναέκανα register, με τα ίδια στοιχεία... Το περίεργο είναι ότι ΔΕΝ μου είπε κάτι στο στυλ "έχετε ήδη κάνει εγγραφή, μη το μ@λ@κίσουμε, έτσι;"

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα register (μέσω fb) προχτές. Πότε ήρθε το email? Ίσως είναι ένδειξη ότι σε επέλεξαν γιατί εγώ δεν πήρα τπτ :((

Καλού κακού ξαναέκανα register, με τα ίδια στοιχεία... Το περίεργο είναι ότι ΔΕΝ μου είπε κάτι στο στυλ "έχετε ήδη κάνει εγγραφή, μη το μ@λ@κίσουμε, έτσι;"

:mrgreen:

 

Φαντάζομαι όλοι το ίδιο mail πήραμε ή όχι !? Παραθέτω απόσπασμα.... το ίδιο δεν είναι ?

secre.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν έχω πάρει email (και αρχίζω να θλίβομαι :mellow: )

Το μήνυμα μου φαίνεται ότι απευθύνεται σε κάποιον που έκανε εγγραφή στο newsletter του παιχνιδιού και τον ειδοποιεί/προτρέπει να μπει να κάνει register στην beta. Δε μου ακούγεται σαν "ζητάμε επιβεβαίωση της εγγραφής σας", όπως αρχικά νόμιζα. Αν και είχα γραφτεί στο community (newsletter etc) εδώ και μήνες, τέτοιο μήνυμα δεν πήρα ποτέ, btw.

Εκτός από αυτό, έχεις πάρει κάποιο άλλο; π.χ. επιβεβαίωση ότι έκανες beta registration ή κάτι άλλο;

Εγγραφή έκανες μέσω facebook ή χωρίς; Ίσως να παίζει κι αυτό ρόλο, δεν ξέρω, τσεκάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν έχω πάρει email (και αρχίζω να θλίβομαι :mellow: )

Το μήνυμα μου φαίνεται ότι απευθύνεται σε κάποιον που έκανε εγγραφή στο newsletter του παιχνιδιού και τον ειδοποιεί/προτρέπει να μπει να κάνει register στην beta. Δε μου ακούγεται σαν "ζητάμε επιβεβαίωση της εγγραφής σας", όπως αρχικά νόμιζα. Αν και είχα γραφτεί στο community (newsletter etc) εδώ και μήνες, τέτοιο μήνυμα δεν πήρα ποτέ, btw.

Εκτός από αυτό, έχεις πάρει κάποιο άλλο; π.χ. επιβεβαίωση ότι έκανες beta registration ή κάτι άλλο;

Εγγραφή έκανες μέσω facebook ή χωρίς; Ίσως να παίζει κι αυτό ρόλο, δεν ξέρω, τσεκάρω...

 

 

Έχω γραφτεί στο community εδώ και πολύ καιρό για να πέρνω νέα κλπ. Ώστοσο όχι μέσω FaceBook. Τώρα όμως έκανα και μέσω FB μήπως που έρθει πιο εύκολα το invitation. Απ' ότι καταλαβαίνω απο το mail έχω επιλεγεί αλλά ποτέ δεν ξέρεις !!!!!! Άντε να πάιξουμε λίγο αυτό το μήνα όσο η δουλειά είναι ψιλοχαλαρή.

 

EDIT: όχι δεν έχω λάβει mail επιβεβαίωσης κλπ κλπ μόνο αυτό που παρέθεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

ΑΚΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟ να την χ**ω και την Funcom. Θα καθυστερήσει το beta

http://secretworld.com/news/secret_war_and_beta_registration_delayed

 

Αυτό που λες είναι παρωχημένα νέα και αναφερόταν σε καθυστέρηση των εγγραφών για την beta, και όχι της ίδιας της beta.

 

Το πιο πρόσφατο νέο είναι εδώ: http://www.thesecretworld.com/news/first_of_phase_of_the_secret_war_live_what_awaits_in_phase_two

που υπονοεί ότι οι εγγραφές γίνονται κανονικά (όπως λένε και κάποια παιδιά πιο πάνω).

 

The first phase of The Secret War experience is now live. This first phase allows you to access a brand-new personality test (...).

 

After making your choice you get to register as a member of that secret society. This also functions as the official beta registration for The Secret World.

 

If you are an existing member of the community (e.g. you took the original initiation test or even left your e-mail in the newsletter sign-up) you have been automatically registered as

a beta candidate. As such it is not necessary for you to re-register through the first phase of The Secret War experience if you only want to be considered for beta.

(...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες είναι παρωχημένα νέα και αναφερόταν σε καθυστέρηση των εγγραφών για την beta, και όχι της ίδιας της beta.

 

Το πιο πρόσφατο νέο είναι εδώ: http://www.thesecretworld.com/news/first_of_phase_of_the_secret_war_live_what_awaits_in_phase_two

που υπονοεί ότι οι εγγραφές γίνονται κανονικά (όπως λένε και κάποια παιδιά πιο πάνω).

 

 

A μάλλον έκανα λάθος. Μου κάνει εντύπωση βέβαια που οι δύο ειδήσεις έχουν διαφορά 2 μέρες ο.Ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

No player death in The Secret World

 

To avoid breaking the real world setting of the Secret World, players won’t die.

 

“There is actually no player death in The Secret World,” creator Ragnar Tørnquist said in a video interview with Gamespot.

 

“We don’t want to remove you from the universe, and having you die in a game set in the modern day world that’s supposed to feel realistic would just be kind of odd.”

 

Instead, players fall unconscious, and may be separated from their physical bodies, locked in a shadow world.

 

“While you’re in the spirit state in The Secret World you might see things that are invisible to players who are conscious. You might have certain missions that might have to be solved inside this spirit world,” he added, refusing to give details.

 

Tørnquist also briefly discussed – or rather, teased – the game’s social network integration, customisable user interface, and crafting system, as well as discussing the game’s freeform character progression which negates the need for alts.

 

Watch the full thing below. The Secret World is expected in April 2012, exclusively for PC.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-LUiptPp_wc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...