Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. Εγω τα περασα όλα κανονικά,έπαιζαν όλα κανονικά μέχρι που έβαλα πάλι τα αρχεία στο usb για να τα δώσω σε μια φίλη μου κ μετά ξέχασα να τα βγάλω με αποτέλεσμα να κάνει πάλι upgrade... Παίζει κανονικά το usb απλά κολλάει στο dvd... Ξέρετε κάτι μήπως??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαποια πραγματα που διαβασα

Η επισημη αναβαθμιση εχει 2 αρχεια bin μεσα στο zip.Το απλο και αυτο με το Ι .Απαγορευεται να μετονομασεις το αρχειο.Αν το γραψεις σε cd πρεπει να το γραψεις σε χαμηλη ταχυτητα με Recording Method: Track At Once και να κανεις finalιze στο δισκακι.Το αρχειο να μην ειναι σε φακελο

Apply Upgrade to your DVD Player

1. Power on the set and put in the disc

2. A message will be displayed on the OSD after the upgrade file is recognized

3. Follow the instruction displayed on the TV Screen – Press “OK” to upgrade (if applicable)

4. After reading the file, the disc will be ejected

5. Remove the disc after ejected, but DO NOT close the tray

6. Wait approximately 3-5 minutes for the software to be upgraded

7. The set will restart itself once the upgrade is completed

8. Upon wake up, please perform a “Default reset” in the Preference page under setup menu

Caution: Do not unplug or power off the set while upgrading in progress.

Μηπως ειναι καλυτερα να βαλεις πρωτα το επισημο αρχειο χωρις το ι

και μετα να βαλεις το τροποποιημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα το όνομα του firmware ειναι το DVP3260I_12.bin και όταν έβαζα οποιοδήποτε αρχείο χωρίς το "I" δεν το αναγνώριζε. Έτσι πήρα το ρίσκο να μετονομάσω το DVP3260_12.bin από το φάκελο 1253 σε DVP3260I_12.bin. Έτσι μου το αναγνώρισε και μπόρεσα να κάνω το update, έγιναν οι αλλαγές και στο skin (όλα καλά σκέφτηκα) αλλά όταν έβαλα διάφορα DVD μεσα για να τεστάρω δεν μου διάβαζε κανένα, παρά μόνο έκανε ένα περίεργο ήχο (αγκομαχούσε να διαβάσει αλλά δε...). Όταν πάτησα δε το 55 για να δω το firmware αυτό είχε αλλάξει σε DVP3260_12.bin. Φαίνεται πως πράγματι το "Ι" έχει κάτι να κάνει με το hardware.

Το μόνο που κατάφερα να κάνω ήταν να μετονομάσω το DVP3260I_12.bin που κατέβασα από το επίσημο site της Philips σε DVP3260_12.bin προκειμένου να το αναγνωρίζει και έτσι ξανάλλαξε το firmware σε DVP3260I_12.bin, οπότε μου παίζει τα DVD αλλά οι υπότιτλοι συνεχίζουν να βγαίνου μικροί.

Πρέπει να βρεθεί ένα αρχείο DVP3260I_12.bin που να βελτιώνει τους υπότιτλους όπως κάνει το DVP3260_12.bin χωρίς να προκαλεί άλλα προβλήματα, εκτός αν έχει να προτίνει κάποιος κάτι άλλο.

Επεξ/σία από Spaicon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δεν την εβλεπε και οταν πατησες στο τηλεκοντρολ το κουμπι που σε μεταφερει στο usb ?

Κανε αυτα που γραφω

 

1.Βαζουμε το φλασακι στην θυρα

2.παταμε Power on.Ανοιγει και δεν ξεκιναει αμεσως η αναβαθμιση.

3.Παταμε απο το τηλεκοντρολ το κουμπι του USB

4.Aνοιγει το πορτακι του player και στην οθονη της tv γραφει DETECTIVE UPGRADE και απο κατω UPGRADING Περιμενουμε και δεν κανουμε τιποτα

5.Μετα απο ενα λεπτο περιπου αλλαζει το background και κλεινει το πορτακι.Η αναβαθμιση εχει τελειωσει.

6.Παταμε Power off και βγαζουμε το φλασακι

Φυσικα μεσα στο φλασακι να εχεις μονο το τελευταιο bin και οχι και προηγουμενα.Στο τελος να το σβησεις για να μην εχεις προβλημα οταν θα ξαναβαλεις το φλασακι στο μηχανημα σου

Να ρωτήσω κάτι φίλε.

Έβαλα το flash με το αρχείο .bin που βρήκα στο φάκελο 1253.

Όταν πάτησα το κουμπί usb απλά έγραψε ότι εντόπισε ένα αρχείο και το έκανε αντιγραφή αλλά δεν έκανε upgrade ενώ το δισκάκι δεν άνοιξε.

Ευτυχώς μετά λειτουργούσε όπως πριν αλλά δεν κατάφερα εν τέλει το upgrade.

Τι μπορεί να έφταιξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας στέλνω το λινκ για το τελαυταίο firmware για το DVP 3260 για firmware με το γραμμα I (DVP3260I_12.bin)

που μου έστειλε ο δημιουργός του για ελληνική κωδικοσελίδα (1253).

 

http://rapidshare.de/files/40928494/DVP3260I_12_vb6_v1_1_1253.rar.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σας στέλνω το λινκ για το τελαυταίο firmware για το DVP 3260 για firmware με το γραμμα I (DVP3260I_12.bin)

που μου έστειλε ο δημιουργός του για ελληνική κωδικοσελίδα (1253).

 

http://rapidshare.de/files/40928494/DVP3260I_12_vb6_v1_1_1253.rar.html

 

Μήπως γνωρίζουμε τι αλλαγές επιφέρει το συγκεκριμένο firmware; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζουμε τι αλλαγές επιφέρει το συγκεκριμένο firmware; :-)

Σε μας που εχουμε το firmware DVP3260_12.bin (το βλεπουμε οταν ανοιξουμε το πορτακι και πατησουμε 55) δεν επιφερει καμια αλλαγη. Στους αλλους ομως που εχουν την εκδοση

DVP3260I_12.bin λυνει το προβλημα. Την δινει αλλωστε αυτος που εχει ασχοληθει με τα firmware του 3260 ο vb6rocod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:Αυτό το firmware διορθώνει και το πρόβλημα των μικρών υποτίτλων και το πρόβλημα με το usb stick που κολλάει στο τέλος της ταινίας;

Μαλλον δεν εχεις διαβασει τις προηγουμενες σελιδες.Το πρόβλημα των μικρών υποτίτλων και το πρόβλημα με το usb stick που κολλάει στο τέλος της ταινίας το λυνει και το προηγουμενο firmware Εκεινο που πρεπει να δεις ειναι ποια εκδοση εχεις και να βαλεις το

καταλληλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα upgrade και όλα καλά.

Δύο απορίες:

--Τώρα που έχουμε κάνει αυτή την αναβάθμιση, αν πάθει κάτι το dvd, μας καλύπτει η επίσημη εγγύηση;

--Αν θελήσω να περάσω το official software update της Philips, είναι πλέον εφικτό ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και μπορεις να περασεις το official software update της Philips.Αυτο ειναι καλο να το περασεις οταν παθει κατι το player (μηχανικο, laser) για να σε καλυψει η επίσημη εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Last question:

Η διαδικασία για το official της Philips είναι ακριβώς η ίδια με πριν;

Επεξ/σία από elephant
Άκυρο, το βρήκα στο site της Philips.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Είναι κάποιες φορές, όχι πάντα, που στο τέλος της ταινίας και πατώντας το stop κολλάει η ταινία είτε στους τίτλους τέλους, είτε στο κλείσιμο που γράφει off στην οθόνη και αναγκάζομαι να το βγάλω από τη μπρίζα. Νόμιζα πριν λίγο καιρό που έκανα το Update ότι είχε λυθεί αυτό το πρόβλημα αφού δεν μου το κάνει κάθε φορά πριν βγάλω το φλασάκι. Σήμερα όμως το ξαναέπαθε μετά από δυο βδομάδες περίπου.

Το update που έχω περασμένο είναι το DVP3260_12.BIN. Πρόσφατα έβαλα και ένα DVD full με divx αρχεία και για να το διαβάσει πέρασε κανα λεπτό, άσε που μούγκριζε σαν τρελό λες και έκανε παράπονα που το είχα φορτώσει τόσο.

Ας ελπίσουμε σε κανένα νέο update της Phillips που να τα διορθώνει όλα αυτά χωρίς να χαλάει τις παλιές βελτιώσεις. Απ' όσο έχω διαβάσει παραπάνω δεν υπάρχει προς το παρόν σίγουρη λύση. Όλο και κάπου θα υπάρχει πρόβλημα

Ας πιούμε στα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...