Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν.

Είναι κάποιες φορές, όχι πάντα, που στο τέλος της ταινίας και πατώντας το stop κολλάει η ταινία είτε στους τίτλους τέλους, είτε στο κλείσιμο που γράφει off στην οθόνη και αναγκάζομαι να το βγάλω από τη μπρίζα. Νόμιζα πριν λίγο καιρό που έκανα το Update ότι είχε λυθεί αυτό το πρόβλημα αφού δεν μου το κάνει κάθε φορά πριν βγάλω το φλασάκι. Σήμερα όμως το ξαναέπαθε μετά από δυο βδομάδες περίπου.

Το update που έχω περασμένο είναι το DVP3260_12.BIN. Πρόσφατα έβαλα και ένα DVD full με divx αρχεία και για να το διαβάσει πέρασε κανα λεπτό, άσε που μούγκριζε σαν τρελό λες και έκανε παράπονα που το είχα φορτώσει τόσο.

Ας ελπίσουμε σε κανένα νέο update της Phillips που να τα διορθώνει όλα αυτά χωρίς να χαλάει τις παλιές βελτιώσεις. Απ' όσο έχω διαβάσει παραπάνω δεν υπάρχει προς το παρόν σίγουρη λύση. Όλο και κάπου θα υπάρχει πρόβλημα

Ας πιούμε στα καλύτερα

Περασες το update που ειναι στην 1η σελιδα η' αυτο που ειναι στην σελιδα 4 (post #35) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας ευχαρισώ πολύ για τις συμβουλές σας!

Χωρίς την βοήθειά σας, νομίζω οτι θα το έσπαγα!

Τώρα δουλεύει μια χαρά και απολαμβάνω τις ταινίες μου!

Πολύ καλή και εξαιρετικά χρήσιμη η προσπάθειά σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφρετικά firmware απο την αντιπροσωπεία σημαίνει διαφορετικά h/w στο ίδιο μηχανάκι. Ξέρει κανείς με ποιόν τρόπο το ξεχωρίζουμε ;

Δηλαδή τώρα που προτίθεμαι να το αγοράσω, πώς θα ξέρω ποιό firmware παίρνει (το DVP3260_12.bin ή το DVP3260I_12.bin) εκτός απο τον κλασσικό τρόπο της δοκιμής; ( άρα 50% αποτυχία)

Έχει κάπου info στο μενού που να το αναφέρει ή έχει εντοπίσει κάποιος κάποια άλλη διαφορά ; (ονομασία chip, κάποιο γράμμα, κλπ)

Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφρετικά firmware απο την αντιπροσωπεία σημαίνει διαφορετικά h/w στο ίδιο μηχανάκι. Ξέρει κανείς με ποιόν τρόπο το ξεχωρίζουμε ;

Δηλαδή τώρα που προτίθεμαι να το αγοράσω, πώς θα ξέρω ποιό firmware παίρνει (το DVP3260_12.bin ή το DVP3260I_12.bin) εκτός απο τον κλασσικό τρόπο της δοκιμής; ( άρα 50% αποτυχία)

Έχει κάπου info στο μενού που να το αναφέρει ή έχει εντοπίσει κάποιος κάποια άλλη διαφορά ; (ονομασία chip, κάποιο γράμμα, κλπ)

Ευχαριστώ :-)

 

Για ποιο 50% αποτυχία μιλάς??? Αφού κυκλοφορεί αναβάθμιση και για τα δύο (DVP3260_12.bin κ DVP3260I_12.bin)

 

Επίσης να πω ότι με την τελευταία αναβάθμιση βλέπει και τον WD Passport μου (δεν έχει ανάγκη εξωτερικής τροφοφοσίας ρεύματος όμως) εώς κάποιο επίπεδο 2-3 φακέλους βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή ζαλίστηκα και δεν έβγαλα άκρη...

το τελευταίο firmware είναι το DVP3260_12_vb6_v3_3_1253_new_font.rar που έχει και στο xls με τα DVD player?

Αν είναι δυνατόν φτιάχτε το πρώτο μύνημα του νήματος να είναι λινκ με το τελευταίο firmware...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο 50% αποτυχία μιλάς??? Αφού κυκλοφορεί αναβάθμιση και για τα δύο (DVP3260_12.bin κ DVP3260I_12.bin)...

Αυτό ρώτησα και γώ. Πώς καταλαβαίνεις ποιό απο τα δύο αρχεία χρειάζεσαι :-)

Τεσπα.. Το μηχανάκι το αγόρασα και απο ένα pdf που συνοδεύει την org αναβάθμιση αναφέρει ότι:

 

Upgrade Procedure

Check your current version

First check your current firmware version to see if you need to upgrade:

1. POWER ON the set

2. Press SETUP key to enter SETUP menu

3. Press < or > to navigate to GENERAL menu

4. Press keys 1,3,7,9 successively

5. Proceed with firmware upgrade if your set’s firmware version is below V23 or V51 (depending on the set you have)

 

Σε μένα φυσικά και ...ΔΕΝ δούλεψε !! Μετά το πάτημα των πλήκτρων δεν κάνει απολύτως τίποτα.

 

Το επόμενο βήμα ήταν να βάλω και τα δύο αρχειάκια στο stick ελπίζοντας ότι θα πάρει αυτό που μας ενδιαφέρει. Έγινε η διαδικασία κατά τα γραφόμενα αλλά αλλαγή καμμία :( Kaτόπιν δοκίμασα διαδοχικά το κάθε αρχείο ξεχωριστά αλλά πάλι πάπαλα ... (τα original θυμίζω)

Μένει τελευταίο βήμα να τα γράψω σε δισκάκι μήπως τυχόν και τα πάρει απο κεί (άραγε ποιό απο τα δύο ? χμμ )

Όταν θάχω αποτελέσματα θα αναφέρω, ελπίζω να μην το μπουμπουνίξω :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ρώτησα και γώ. Πώς καταλαβαίνεις ποιό απο τα δύο αρχεία χρειάζεσαι :-) :

 

Απ' ότι λέει το παιδί πιο πάνω, αν βάλεις το λάθος αρχείο σου γράφει ότι έχεις λάθος έκδοση στο usb/cd και δε σου κάνει upgrade.

 

Έπρεπε να σου δουλέψει λογικά το usb. Αν το γράψεις σε cd , κάντο σε 1-2χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ρώτησα και γώ. Πώς καταλαβαίνεις ποιό απο τα δύο αρχεία χρειάζεσαι :-)

Τεσπα.. Το μηχανάκι το αγόρασα και απο ένα pdf που συνοδεύει την org αναβάθμιση αναφέρει ότι:

 

 

 

Σε μένα φυσικά και ...ΔΕΝ δούλεψε !! Μετά το πάτημα των πλήκτρων δεν κάνει απολύτως τίποτα.

 

Το επόμενο βήμα ήταν να βάλω και τα δύο αρχειάκια στο stick ελπίζοντας ότι θα πάρει αυτό που μας ενδιαφέρει. Έγινε η διαδικασία κατά τα γραφόμενα αλλά αλλαγή καμμία :( Kaτόπιν δοκίμασα διαδοχικά το κάθε αρχείο ξεχωριστά αλλά πάλι πάπαλα ... (τα original θυμίζω)

Μένει τελευταίο βήμα να τα γράψω σε δισκάκι μήπως τυχόν και τα πάρει απο κεί (άραγε ποιό απο τα δύο ? χμμ )

Όταν θάχω αποτελέσματα θα αναφέρω, ελπίζω να μην το μπουμπουνίξω :shifty:

 

Αφου εχει γραφτει αρκετες φορες .Το αρχειο που εχει το βλεπουμε οταν ανοιξουμε το πορτακι και πατησουμε 55

Εν τω μεταξυ μας μπερδεψες με αυτα που λες.Εκανες αναβαθμιση με τα original.Αφου το μηχανημα σου μπορει να εχει την τελευταια απο αυτα Τι αλλαγη να δεις ?

Εσυ βαζεις το DVP3260_12.bin ή το DVP3260I_12.bin

Η πρωτη ειναι στην σελιδα 4 (post #35) και η αλλη λιγες σελιδες παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αφου εχει γραφτει αρκετες φορες .Το αρχειο που εχει το βλεπουμε οταν ανοιξουμε το πορτακι και πατησουμε 55

Εν τω μεταξυ μας μπερδεψες με αυτα που λες.Εκανες αναβαθμιση με τα original.Αφου το μηχανημα σου μπορει να εχει την τελευταια απο αυτα Τι αλλαγη να δεις ?

Εσυ βαζεις το DVP3260_12.bin ή το DVP3260I_12.bin

Η πρωτη ειναι στην σελιδα 4 (post #35) και η αλλη λιγες σελιδες παρακατω

 

Σωστός! Ευχαριστώ talisman !!!

Τόχεις αναφέρει πιο πίσω δεν το πρόσεξα ... Λοιπόν εξηγείται γιατί δεν έπαιρνε κανένα DVP3260_12.bin, εγώ έχω το DVP3260I_12.bin

Για αυτό και έκανε κανονικά την διαδικασία upgrade μόνο με το αντίστοιχο αρχείο απο το support της philips αλλά βεβαίως καμμιά διαφορά (εμφανισιακά & λειτουργικά με το προηγούμενο !

 

Επειδή με το link που αναφέρεται πιο πίσω στο rapidshare.de

>http://rapidshare.de/files/40928494/DVP3260I_12_vb6_v1_1_1253.rar.html

δεν υπάρχει περίπτωση να κατεβάσω το αρχείο, γιατί δεν καταλαβαίνω τι δείχνει η εικόνα:

rs00en7.th.jpg

 

εάν μπορεί κανένας χριστιανός (ή μουσουλμάνος) να το ανεβάσει είτε στο rps.com είτε στο zshare.net και να βάλει το link θα μου έκανε μεγάλη εξυπηρέτηση, ή εάν υπάρχει κάπου αλλού για να το κατεβάσω !!!

 

ΟΚ!! Δεν υπάρχει λόγος, έχει ήδη διορθωθεί το link τo βρήκα λίγο πιο πίσω !

Νάστε καλά όλοι σας, το κατεβάζω τώρα και θα σας πώ τι έκανα.

Επεξ/σία από dazeman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πήρα το Philips DVP 3260 και είδα ότι στα Divx βγάζει μικρούς υπότιτλους, αλλά βρήκα αυτό και όλα ΟΚ!!! http://rs31.rapidshare.com/files/138424816/DVP3260_12_vb6_v3_3_1253_new_font.rar

 

Το κατεβάζεις, το βγάζεις το DVP3260_12.bin απο το .rar και το "καις" σε ένα απλό cd δισκάκι με το Nero. To βάζεις στο Philips DVP 3260 πατάς play και κάνει μόνο του firmware upgrade. Θα σου βγάλει το δισκάκι έξω μόλις το διαβάσει, αλλά περίμενε λίγα λεπτά ώσπου να τελειώσει η διαδικασία. Πας μετά στο menu (που έχει γίνει πιο τέλειο) και αλλάζεις το μέγεθος των υπότιτλων Preference Page Divx -Subtitle - Large.

 

Υπάρχει πιθανότητα να βρούμε κάτι τέτοιο και το δικό μου 3142???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασες το update που ειναι στην 1η σελιδα η' αυτο που ειναι στην σελιδα 4 (post #35) ?

 

Πέρασα το update που είναι στη σελίδα 1.

Όταν το έβαλα δεν είχε γραφτεί το post 4.

Πριν λίγο πάλι μου κόλλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα το update που είναι στη σελίδα 1.

Όταν το έβαλα δεν είχε γραφτεί το post 4.

Πριν λίγο πάλι μου κόλλησε.

 

Πρεπει να βαλεις αυτο που ειναι στην σελιδα 4 (ενα απο τα δυο και αυτο που βρισκεται μεσα στο υποφακελλο 1253 ).Θα διαλεξεις αυτο που σε βολευει.Εχει γραφτει τι κανει το καθενα σε προηγουμενα post.Αυτο φτιαχνει το κολλημα του USB και οχι αυτο που ειναι στην 1η σελιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν αυτό το μοντέλο ο τύπος που έχει μετατρέψει τα firmware της philips έχει το όνομα vb6rocod στη σελίδα του forum της softpedia στη σελίδα http://board.softpedia.com/lofiversion/index.php/t9446-300.html και εδώ φαίνονται βήμα βήμα οι αναβαθμίσεις του και εξηγεί τα πάντα, καλό είναι να το παρακολουθείται, έχω κάνει πέντε αναβαθμίσεις στο ίδιο μοντέλο χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν πρέπει να κλείσουμε το πορτάκι όταν αυτό ανοίξει!

Πιστεύω ότι το μοντέλο με αυτή την "πειραγμένη" αναβάθμιση και την USB 2 κάνει το μοντέλο απ'τα καλύτερα στην αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...