Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω το εκανα και ολα δουλευουν καλυτερα Το background ειναι καλυτερο,οι ονομασιες των αρχειων δεν ειναι κομμενες,διαλεγεις 3 μεγεθη υποτιτλων (small, normal,big )

Καποια πραγματα τωρα για την αναβαθμιση που ειναι λιγο διαφορετικα απο αυτα που γραφτηκαν.τα σταδια ειναι

1.Βαζουμε το φλασακι στην θυρα

2.παταμε Power on.Ανοιγει και δεν ξεκιναει αμεσως η αναβαθμιση.

3.Παταμε απο το τηλεκοντρολ το κουμπι του USB

4.Aνοιγει το πορτακι του player και στην οθονη της tv γραφει DETECTIVE UPGRADE και απο κατω UPGRADING Περιμενουμε και δεν κανουμε τιποτα

5.Μετα απο ενα λεπτο περιπου αλλαζει το background και κλεινει το πορτακι.Η αναβαθμιση εχει τελειωσει.

6.Παταμε Power off και βγαζουμε το φλασακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα πριν λίγο την αναβάθμιση.

Όλα καλά και ευχαριστώ για τις αναλυτικές λειτουργίες.

Δεν βρήκα όμως πως γίνονται οι υπότιτλοι (small,medium,large) που γράφεις.

Βοήθησε με σε αυτό.

Βρήκα και ένα άλλο πρόβλημα. Όταν ξεκινάει η ταινία και έχει αρχίσει να δείχνει κανονικά και τους Ελληνικούς υπότιτλους και για κάποιο λόγο πατήσεις το setup για κάποιες ρυθμίσεις, όταν ξαναγυρίσεις στην ταινία οι υπότιτλοι έχουν ξαναγίνει κινέζικοι και για να επιστρέψουν στα ελληνικά πρέπει να το ξεκινήσεις από την αρχή.

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα πριν λίγο την αναβάθμιση.

Όλα καλά και ευχαριστώ για τις αναλυτικές λειτουργίες.

Δεν βρήκα όμως πως γίνονται οι υπότιτλοι (small,medium,large) που γράφεις.

Βοήθησε με σε αυτό.

Βρήκα και ένα άλλο πρόβλημα. Όταν ξεκινάει η ταινία και έχει αρχίσει να δείχνει κανονικά και τους Ελληνικούς υπότιτλους και για κάποιο λόγο πατήσεις το setup για κάποιες ρυθμίσεις, όταν ξαναγυρίσεις στην ταινία οι υπότιτλοι έχουν ξαναγίνει κινέζικοι και για να επιστρέψουν στα ελληνικά πρέπει να το ξεκινήσεις από την αρχή.

Αυτά

Πατας Set up- Δεξι βελακι-Τεταρτη επιλογη (Preference Page)-πας προς τα κατω-Τελευταια επιλογη-Divx Subtitles-Τελικα υπαρχουν 4 επιλογες (Standard,Small,Medium,Large).Αυτο δουλευει μονο αν τα αρχεια ειναι σταματημενα

Οσο για το δευτερο που λες το δοκιμασα και μου εδειχνε κανονικα Ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξεκινάει η ταινία και έχει αρχίσει να δείχνει κανονικά και τους Ελληνικούς υπότιτλους και για κάποιο λόγο πατήσεις το setup για κάποιες ρυθμίσεις, όταν ξαναγυρίσεις στην ταινία οι υπότιτλοι έχουν ξαναγίνει κινέζικοι και για να επιστρέψουν στα ελληνικά πρέπει να το ξεκινήσεις από την αρχή.

Αυτά

 

Αυτό μου το έκανε και εμένα όταν η επιλογή για τους divx υπότιτλους ήταν στο Standard όταν θα την βάλεις στο Large (που στο προηγούμενο μενού αντιστοιχεί στο Greek) δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει, όταν παίζει κανονικές ταινίες υπάρχουν κάποιες φορές που υπότιτλοι δεν δείχνουν καλά, βέβαια άμα το πας λίγο πίσω και το ξαναπαίξεις τους δείχνει κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα, να θέσω άλλο 1 ερώτημα; Το site της Philips, έχει βγάλει 1 καινούριο firmware upgrade το οποίο διορθώνει κάποια κρασαρίσματα-κολλήματα που παρουσιάζονται μετά το τέλος αναπαραγωγής με usb stick. Όμως κάνοντας το upgrade με τα 2 στοιχεία που έχει ο φάκελος το συγκεκριμένο που δείχνει τους ελληνικούς υπότιτλους από τα avi μεγάλους διαγράφεται και επανέρχεται στην αρχική του μορφή μικροί και με το γκρι πλαισιάκι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατηθούν και οι μεγάλοι υπότιτλοι αλλά και να φτιαχθεί αυτό το κρασάρισμα;

Eχεις δικιο τελευταια μου το εκανε και μενα και κολλαγε το usb stick μετά το τέλος αναπαραγωγής και επρεπε να βγαλω απο την πριζα τον Player.Eψαξα και βρηκα αυτο που

λεει οτι λυθηκε το προβλημα και κραταει τους υποτιτλους μεγαλους

DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_With_ORG.rar

http://rapidshare.com/files/147380232/DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_With_ORG.rar.html

 

DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_No_ORG.rar

http://rapidshare.com/files/147381510/DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_No_ORG.rar.html

 

Use version with "No ORG" if you use multiple movie in same folder with Vobsub subtitle sub/idx.

Χρησιμοποιεις το bin που ειναι μεσα στον φακελο 1253 (υποστηριζει την ελληνικη γραμματοσειρα )

Επεξ/σία από talisman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν πραγματικά πολύτιμη η βοήθειά σας..!!

Πήρα κ εγώ το DVP 3260 και πρώτα έφτιαξα τους υπότιτλους με το αρχειάκι bin

και μετά κόλλαγε το φλασάκι και έβαλα κι εγώ αυτό το firmware upgrade.

Τώρα το θέμα είναι ότι έχω έναν σκληρό maxtor 500gb

που είναι σε NTFS κι απ'ότι είδα αναγνωρίζει μόνο fat32,σωστά?

Ξέρετε μήπως πως μπορώ να τον μετατρέψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ήταν πραγματικά πολύτιμη η βοήθειά σας..!!

Πήρα κ εγώ το DVP 3260 και πρώτα έφτιαξα τους υπότιτλους με το αρχειάκι bin

και μετά κόλλαγε το φλασάκι και έβαλα κι εγώ αυτό το firmware upgrade.

Τώρα το θέμα είναι ότι έχω έναν σκληρό maxtor 500gb

που είναι σε NTFS κι απ'ότι είδα αναγνωρίζει μόνο fat32,σωστά?

Ξέρει μήπως πως μπορώ να τον μετατρέψω?

 

Πάρε αντίγραφο των όποιων αρχείων έχεις μέσα και κάντου format σε FAT32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω αν υπαρχει καποιος περιορισμος στο μεγεθος του usb stick που μπορει να διαβασει?

Οχι μαλλον υπαρχει περιορισμος στον αριθμο των αρχειων οπως λεει στο guide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια .srt τα βλεπει κανονικα, και καποια καθολου...

 

ξερετε γιατι?

 

μιλαω για srt που εχουν το ιδιο ονομα με το αρχειο που θελω να παιξει.

 

θελει καποια ειδικη κωδικοποιηση στη γραμματοσειρα? Ποια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια .srt τα βλεπει κανονικα, και καποια καθολου...

 

ξερετε γιατι?

 

μιλαω για srt που εχουν το ιδιο ονομα με το αρχειο που θελω να παιξει.

 

θελει καποια ειδικη κωδικοποιηση στη γραμματοσειρα? Ποια?

 

 

Ίδιο όνομα αλλά πρόσεξε τα κεφαλαία-μικρά. Πχ. lost.avi Lost.srt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις δικιο τελευταια μου το εκανε και μενα και κολλαγε το usb stick μετά το τέλος αναπαραγωγής και επρεπε να βγαλω απο την πριζα τον Player.Eψαξα και βρηκα αυτο που

λεει οτι λυθηκε το προβλημα και κραταει τους υποτιτλους μεγαλους

DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_With_ORG.rar

http://rapidshare.com/files/147380232/DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_With_ORG.rar.html

 

DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_No_ORG.rar

http://rapidshare.com/files/147381510/DVP3260_12_V51_vb6_v2_1_No_ORG.rar.html

 

Use version with "No ORG" if you use multiple movie in same folder with Vobsub subtitle sub/idx.

Χρησιμοποιεις το bin που ειναι μεσα στον φακελο 1253 (υποστηριζει την ελληνικη γραμματοσειρα )

 

Εμφανιστηκε και σ'εμενα το κρασαρισμα.Μετα το upgrade για τους μεγαλους υποτιτλους πρεπει να κανουμε το upgrade του φακελου 1253 και δεν θα υπαρχει το κρασαρισμα ή πρεπει να μεσολαβησει και η επισημη αναβαθμιση της philips?Επισης ποιο απο τα δυο bin πρεπει να χρησιμοποιησουμε το ''with org'' ή το ''with no org''?Μπερδευτηκα λιγο και θα ηθελα μια διευκρινηση αν ειναι ευκολο!ευχαριστω!Παντως η βοηθεια σας ειναι απιστευτη!Ημουν ετοιμη να το γυρισω πισω το dvd μεχρι που ηρθε η δικια σας βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιστηκε και σ'εμενα το κρασαρισμα.Μετα το upgrade για τους μεγαλους υποτιτλους πρεπει να κανουμε το upgrade του φακελου 1253 και δεν θα υπαρχει το κρασαρισμα ή πρεπει να μεσολαβησει και η επισημη αναβαθμιση της philips?Επισης ποιο απο τα δυο bin πρεπει να χρησιμοποιησουμε το ''with org'' ή το ''with no org''?Μπερδευτηκα λιγο και θα ηθελα μια διευκρινηση αν ειναι ευκολο!ευχαριστω!Παντως η βοηθεια σας ειναι απιστευτη!Ημουν ετοιμη να το γυρισω πισω το dvd μεχρι που ηρθε η δικια σας βοηθεια!

 

Υπάρχει και το original από philips.... :)

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=GR&slg=ENG&sct=DVD_PLAYERS_SU&cat=DVD_HOME_THEATER_CA&grp=HOME_ENTERTAINMENT_GR&session=20081021113759_79.103.17.158&ctn=DVP3260/12&mid=Link_Software&hlt=Link_Software

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιστηκε και σ'εμενα το κρασαρισμα.Μετα το upgrade για τους μεγαλους υποτιτλους πρεπει να κανουμε το upgrade του φακελου 1253 και δεν θα υπαρχει το κρασαρισμα ή πρεπει να μεσολαβησει και η επισημη αναβαθμιση της philips?Επισης ποιο απο τα δυο bin πρεπει να χρησιμοποιησουμε το ''with org'' ή το ''with no org''?Μπερδευτηκα λιγο και θα ηθελα μια διευκρινηση αν ειναι ευκολο!ευχαριστω!Παντως η βοηθεια σας ειναι απιστευτη!Ημουν ετοιμη να το γυρισω πισω το dvd μεχρι που ηρθε η δικια σας βοηθεια!

 

Δεν χρειαζεται να βαλεις την επισημη θα χρησιμοποιησεις την upgrade του φακελου 1253.Εγω εχω βαλει την εκδοση ''with no org'' γιατι οταν πεταω χυμα αvi, srt μεσα στο φλασακι μου δεν μπερδευονται τα srt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...